6 firm, w które należy dziś inwestować przez 10 lat wzrostu

Category: Wiele Osób
17.02.2021

W nadchodzącej dekadzie firmy te staną się większe i lepsze

Inwestowanie długoterminowe jest wyzwaniem w najlepszych okresach gospodarczych. Jednak w obliczu bezprecedensowej globalnej pandemii może wyglądać jak zagadka bez rozwiązania. Świat bardzo się zmienił w ciągu ostatnich 10 tygodni; jakie firmy są najlepszymi inwestycjami na najbliższe 10 lat?

Ale w tym stwierdzeniu jest odpowiedź. Analitycy z BlackRock (NYSE: BLK ) twierdzą, że akcje i inne bardziej ryzykowne aktywa pozostają miejscem, w którym będziemy poruszać się po surowych środkach blokujących, które zostały wprowadzone na całym świecie.

A patrząc na akcje, nie tylko na resztę tego roku, ale na przyszłość, należy wziąć pod uwagę te trendy, które pojawiały się już przed wybuchem nowej epidemii koronawirusa, ale teraz stały się częścią naszej codziennej egzystencji.

Jest wojna o pieniądze. Handel elektroniczny zmienił się z wygodnego w niezbędny. A sposób, w jaki komunikujemy się z naszym lekarzem, może się zmieniać na zawsze.

Jednocześnie jest kilka rzeczy, na które możesz liczyć. Podoba mi się pomysł, że nasze smartfony nie stracą na znaczeniu. I to dobre przywództwo korporacyjne może sprawić, że statek płynie płynnie, gdy przybędzie wzburzone morze.

Oto 6 firm, które możesz kupić teraz i za które możesz sobie podziękować w 2030 roku.

 • PayPal (NASDAQ: PYPL )
 • Kwadrat (NYSE: SQ ) Shopify (NYSE: SHOP ) Amazon (NASDAQ: AMZN ) Verizon (NYSE: VZ ) Teladoc Health (NYSE: TDOC )Nie każda firma, która była dobra dla inwestorów w ciągu ostatniej dekady, pozostanie silna; wiele się zmieniło w ciągu 10 tygodni. Ale inwestorzy wciąż mają wiele sposobów na kupienie sobie kolejnych 10 lat wzrostu na giełdzie.

  PayPal (PYPL)Na początku 2010 roku kryzys finansowy z 2008 roku był świeży w umysłach konsumentów. Pozwoliło to na powrót gotówki.

  Ale ten powrót był krótkotrwały. W miarę trwania hossy coraz więcej konsumentów wybierało ulepszone bezpieczeństwo i wygodę transakcji cyfrowych. A teraz, gdy gotówka jest postrzegana dosłownie jako brudne pieniądze, konsumenci dokonują większej liczby transakcji cyfrowych. Ten długo utrzymujący się trend jest głównym katalizatorem akcji PYPL, która eksplodowała w odpowiedzi na pandemię.

  PayPal jest jedną z wiodących firm w rozwijającym się sektorze technologii finansowych (fintech). PayPal jest najbardziej znany z ułatwiania płatności cyfrowych konsumentom i firmom. Ale system PayPal stopniowo się rozwijał, by bardziej przypominać bank oferujący pełen zakres usług. Oferta firmy obejmuje transfer środków peer-to-peer, karty debetowe, karty kredytowe i pożyczki dla małych firm.

  Jednak PayPal nie jest już sam w tej przestrzeni. Bankowość cyfrowa stała się stawką dla tradycyjnych banków. Ale PayPal nadal ma kilka zalet.

  Po pierwsze, jest to idealna forma płatności w gospodarce koncertowej. PayPal jest często wygodniejszą opcją niż przelewy ACH. Po drugie, PayPal może być opcją dla rosnącego segmentu Amerykanów, którzy nie korzystają z usług bankowych.

  Aby pomóc w zdobyciu jak największego udziału w rynku, PayPal wprowadził również nową funkcję bezdotykową w swojej aplikacji mobilnej. Umożliwi to klientom korzystanie z systemu PayPal jako formy płatności w miejscach takich jak targi rolne, które mogą nie być skonfigurowane do płatności cyfrowych.

  Kwadrat (SQ)Inną opcją dla inwestorów, którzy chcą zarobić na powierzchni fintech, są akcje SQ. Podczas gdy PayPal zaczynał jako system płatności peer-to-peer, Square jest rozwiązaniem dla sprzedawców, który akceptuje zdalne płatności dla większości głównych kart kredytowych. Firma znana jest ze swoich charakterystycznych kluczy w kształcie kwadratu, które wkłada się do smartfona lub stołu, aby umożliwić małym firmom przesuwanie kart kredytowych.

  A Square ma również własną aplikację CashApp, która jest podobna do aplikacji Venmo PayPal. A ponieważ PayPal przechodzi do funkcji płatności bezdotykowych, która pozwala mu konkurować z Square, niektórzy analitycy obawiają się, że PayPal i Square są na kursie kolizyjnym. Jednak przestrzeń technologii finansowych jest duża, a obie firmy powinny mieć wystarczająco dużo miejsca na szybki wzrost.

  Biorąc to pod uwagę, Square napotyka teraz trudne przeszkody, ponieważ wiele firm najbardziej dotkniętych blokadami to te same małe firmy, które najczęściej korzystają z jego aplikacji. Ale kiedy mówimy o inwestowaniu przez następne 10 lat, ważne jest, aby pamiętać z szerszej perspektywy. Niektóre firmy upadną, ale ich miejsce zajmą nowe firmy.

  Shopify (SKLEP)Co prowadzi nas do Shopify. W tej chwili może wydawać się dziwny czas na inwestowanie w akcje, które koncentrują się na osobach rozpoczynających działalność. Ale kiedy rozważasz inwestowanie przez następne 10 lat, nie możesz być więźniem chwili. Shopify odniesie korzyści ze świeckiego trendu w kierunku szerszego przyjęcia e-commerce. W rzeczywistości mniejsze poleganie na fizycznych witrynach sklepowych sprawi, że posiadanie i prowadzenie firmy będzie bardziej opłacalne.

  Aby jednak dokonać takiej sprzedaży, firmy potrzebują witryn internetowych i właśnie tam pojawia się Shopify. Firma pomaga sklepom budować własną obecność w sprzedaży online za pomocą zestawu narzędzi. Ponadto Shopify to firma o wysokiej marży. Oznacza to, że wzór na wzrost jest bardzo prosty. Wraz ze wzrostem sprzedaży rosną zyski, a co za tym idzie, powinny też zwiększać zapasy w SKLEPIE.

  Shopify ma pewną konkurencję w tej dziedzinie, z których nie najmniejsza będzie pochodzić z Amazona, a konkretnie z jej działu usług internetowych. Ale to wciąż wyłaniająca się przestrzeń, co oznacza, że ​​prawdopodobnie obie firmy mogą odnieść sukces.

  Amazon (AMZN)Mówiąc o Amazonie, gigant technologiczny należy do tej listy z jednego prostego powodu. Firma konsekwentnie udowadnia, że ​​nie tylko szuka „tego, co dalej w technologii, ale szybko chce zostać głównym graczem w tej dziedzinie. I dlatego inwestorzy w akcje AMZN mogą nadal oczekiwać wzrostu.

  Podczas gdy wielu inwestorów próbowało znaleźć następny Netflix (NASDAQ: NFLX ), Amazon budował usługę przesyłania strumieniowego filmów, Amazon Video, która jest obecnie drugą co do wielkości na świecie. Ponieważ treści przesyłane strumieniowo nadal stają się coraz większą częścią naszego życia, Amazon również dostrzeże większe znaczenie dzięki usłudze przesyłania strumieniowego gier wideo Twitch.

  Ale to nie wszystko. Od ekspansji na przetwarzanie w chmurze po inicjatywy w dziedzinie sztucznej inteligencji, firma po prostu nadal szuka sposobów na rozgałęzienie i nie tylko bycie graczem, ale także wpływowym graczem.

  Chociaż Amazon stale się rozwija, nadal zachowują się jak start-up, ponieważ reinwestują zyski. Ale rzecz w Amazonie polega na tym, że dzięki nim działa. I nie zapomnij o elemencie e-commerce. Amazon stał się bardziej istotny, ponieważ miliony Amerykanów utknęło w domu.

  Verizon (VZ)Obudowa do kolby VZ to niewątpliwie około 5G. Ale od czasu wybuchu pandemii Covid-19 firma jest również postrzegana jako klucz do umożliwienia pracy z domu, takiego jak Microsoft (NASDAQ: MSFT ) i Zoom Communications (NASDAQ: ZM ). Mają one kluczowe znaczenie nie tylko dla utrzymania produktywności firm, ale także dla umożliwienia dystansu społecznego w miejscu wolnym od pracy.

  W perspektywie krótkoterminowej Verizon może pozostawać w tyle za niektórymi innymi akcjami, ponieważ wielu Amerykanów tnie wydatki. Ale rachunek za sieć bezprzewodową zostanie zapłacony niezależnie od tego. Smartfony i tablety stały się oknem na świat. I to nie zniknie w najbliższym czasie.

  Inwestorzy zwracają uwagę. Akcje VZ spadły o prawie 20% po wyprzedaży wywołanej pandemią Covid-19, ale od tego czasu prawie odrobiły tę stratę. W rzeczywistości firma wydaje się gotowa do naliczania wyższych opłat przez resztę 2020 r. I później.

  Verizon to również dobra akcja dla inwestorów wartościowych. Akcje zwiększały dywidendę w każdym z ostatnich 15 lat, a wskaźnik wypłaty wynosił nieco ponad 50%.

  Teladoc Health (TDOC)Chodzenie do lekarza może już nigdy nie być takie samo. Zanim nowy koronawirus upuścił słowa „bezobjawowy nosiciel do naszego codziennego słownictwa, wiele osób bało się iść do lekarza. Dotyczyło to szczególnie seniorów, z których wielu najbardziej potrzebuje tych usług.

  Ale teraz konsumenci boją się, że wizyta u lekarza może sprawić, że będą jeszcze bardziej chorzy niż przed przyjazdem. Wpisz Teladoc Health.

  Pomysł jest prosty. Pacjenci mogą uzyskać całodobowy dostęp do licencjonowanych lekarzy, którzy mogą doradzić im w zakresie schorzeń. Rodzice z małymi dziećmi nie muszą już podejmować decyzji, czy obudzić swojego (miejmy nadzieję) dyżurnego pediatrę, czy polegać na tym, co przeczytali w WebMD.

  Nie ma wątpliwości, że pandemia Covid-19 pomaga obecnie firmie Teladoc Health prosperować. Ale to nie jest błysk na patelni. Gdy Ameryka wróci do „nowej normy, jest prawdopodobne, że wielu pacjentów będzie nadal korzystać z tej usługi.

  To dlatego, że poza aspektem bezpieczeństwa, Teladoc wykorzystuje coś, o czym pacjenci zawsze wiedzieli. Ani wizyty domowe, ani wizyty w biurze nie są zawsze konieczne. Czasami potrzebujesz tylko pewności, że to, co robisz, jest słuszne. I to można załatwić przez telefon.

  Jeśli potrzebujesz dalszego przekonywania, inne firmy, takie jak Zoom, próbują dostać się w tę przestrzeń. Ale Teladoc ma znaczącą przewagę jako pierwszy gracz na rynku, która powinna dobrze służyć akcji TDOC.

  Chris Markoch jest niezależnym copywriterem finansowym, zajmującym się rynkiem od ponad pięciu lat. Pisze dla InvestorPlace od 2019 roku. W chwili pisania tego tekstu Chris Markoch nie zajmował stanowiska w żadnym z wyżej wymienionych papierów wartościowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy