Co robi ogłoszenie upadłości?

Category: Karty Kredytowe
17.02.2021

Pytanie, które ludzie mogą zadać, rozważając ogłoszenie upadłości, brzmi: „Co robi ogłoszenie upadłości?Niektórzy mogą myśleć o tym jako o jednej z najgorszych rzeczy, jakie wydarzyły się pod względem finansowym, ale wiedza, jak wykorzystać ten proces, może być dla nich świetną okazją do rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

Ludzie z niewyobrażalnym długiem lub w obliczu egzekucji mogą ogłosić upadłość, aby uratować swój dom i spłacić długi. Zarówno bankructwo na podstawie rozdziału 7, jak i rozdziału 13 pomagają dłużnikom w zadłużaniu się, ale mają kluczowe różnice, które sprawiają, że niektóre osoby są bardziej korzystne.

Dlatego rozważając bankructwo w celu poradzenia sobie z długiem, będziesz musiał zobaczyć, który rozdział będzie dla ciebie lepszy i sprawdzić, czy spełniasz wymagania do złożenia tego rozdziału. Wykwalifikowany prawnik ds. Upadłości może pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Rodzaje upadłości: Rozdział 13 i Rozdział 7 Upadłość

Zgodnie z prawem jesteś w stanie spłacić wszystkie długi lub skonsolidować swoje zadłużenie, jeśli nie jesteś już w stanie spłacić swoich wierzycieli lub pożyczkodawców. Dwa główne rodzaje upadłości osobistych, które mają znaczenie dla konsumenta, to rozdziały 7 i 13. Zgodnie z rozdziałem 7 sąd może umorzyć cały majątek lub znacznie zmniejszyć jego wartość po upłynnieniu części majątku w celu spłaty wierzycieli.

Na mocy rozdziału 13 sąd przyzna Ci plan płatności, który pozwoli na lepsze zarządzanie budżetem i stworzy segmentowe miesięczne płatności przez określoną liczbę lat w celu spłaty zadłużenia. Umorzenie długu w wyniku bankructwa na podstawie rozdziału 7 brzmi dobrze, ale nie jest dla wszystkich.

Jeśli masz pod swoim nazwiskiem dużo aktywów, wszystko zostanie zlikwidowane, aby spłacić Twoje długi. W przypadku ratowania majątku i ochrony przed egzekucją lub przejęciem majątku, drugą najlepszą opcją jest rozdział 13. Sąd tylko zreorganizuje twoje długi i sporządzi plan spłaty długu w zwykłych 3 do 5 lat.

Rozdział 7 UpadłośćBankructwo na podstawie rozdziału 7 zazwyczaj usuwa większość ogólnych niezabezpieczonych długów bez konieczności spłaty wierzycieli. Mogą to być rachunki za karty kredytowe lub rachunki medyczne.

Kiedy złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 7, wszelka windykacja przeciwko tobie zostanie natychmiast zatrzymana, a do windykatorów zostanie wysłane pismo w sprawie upadłości, aby nie nękać cię przy windykacji. Jeśli obecnie nie masz żadnych aktywów, które nie są zwolnione z podatku, Twoi wierzyciele nie otrzymają podczas likwidacji Twoich aktywów nic na spłatę długów.

 • Spłacony dług
 • Likwidacja majątkuNowy początekBardziej skuteczneRozdział 13 UpadłośćW przypadku bankructwa na podstawie rozdziału 13 zachowujesz wszystkie swoje aktywa i majątek, rozpoczynając reorganizację płatności podzielonych na spłatę długów. W niektórych przypadkach upadłość na mocy rozdziału 13 uchroni dom osoby przed przejęciem przez bank.

  Kwota, która zostanie zreorganizowana w celu spłaty, zależy od twoich dochodów, rodzajów długów i wydatków. Zgodnie z rozdziałem 13 upadłości ludzie mają od 3 do 5 lat na spłacenie swoich długów, aw niektórych przypadkach będą mogli umorzyć niezabezpieczone długi.

  • Reorganizacja zadłużenia
  • Ochrona wykluczeniaOchrona mieniaOchrona zasobówMniejszy wpływProces upadłościowy

   Najlepszą rzeczą do zrobienia w przypadku ogłoszenia upadłości w dowolnej sytuacji jest skontaktowanie się zprofesjonalnym prawnikiem upadłościowymktóry przeprowadzi Cię przez proces i udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania. Adwokat ułatwia złożenie wniosku i będzie przy Tobie podczas rozprawy upadłościowej w sądzie.

   Złożenie wniosku do rozdziału 13 i rozdziału może się różnić pod względem procesu i kosztów, dlatego najlepiej wyjaśnić swoją sytuację i otrzymać ocenę opartą na Twojej sytuacji. Podczas tego procesu będziesz musiał przedstawić listę swoich wierzycieli i kwotę długów, listę umów, zestawienie swoich kosztów utrzymania i informacje podatkowe.

   Przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości należy zapoznać się z innymi sposobami, które mogą być dla Ciebie korzystne, oraz z czymś, co może zalecić Twój prawnik. Niektóre alternatywy obejmują doradztwo kredytowe, konsolidację zadłużenia, spłatę zadłużenia i zarządzanie długiem, które mogą pomóc w wyjściu z zadłużenia, które można spłacić. Rozpoczynając sprawę, Twój adwokat pomoże Ci w złożeniu szeregu dokumentów do natychmiastowego wysłania do sądu, aby zatrzymać wszelkie zastawy lub długi wobec Ciebie.

   Jeśli ubiegasz się o rozdział 13, będziesz mieć inną drogę, która obejmuje propozycję planu spłaty, przegląd dokumentów z powiernikiem wyznaczonym przez sąd, a także zaświadczenie o doradztwie kredytowym. Twoje zgłoszenie upadłości musi zostać przesłane doamerykańskiego sądu upadłościowegoaby rozpocząć sprawę.

   Potrzebujesz pomocy w ogłoszeniu upadłości? Możemy pomóc!

   Zatrudniając naszych prawników ds. Upadłości w Consumer Action Law Group, upewniamy się, że Twoja sprawa przebiega sprawnie i jesteśmy do dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań, które możesz mieć. Od ponad 10 lat pomagamy konsumentom w sprawach upadłościowych i mieliśmy tysiące zakończonych sukcesem spraw.

   Oferujemy bezpłatne konsultacje dla dzwoniących, więc zadzwoń do nas i porozmawiaj o swojej sytuacji. Nasi prawnicy zajmujący się upadłością będą mogli to z Tobą omówić. Zadzwoń do naszej firmy już dziś pod numer (818) 254-8413.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy