Co to jest 10-dniowa spłata kredytów samochodowych?

Category: Swój Kredyt
17.02.2021

Jakie są zalety pożyczki samochodowej?

Jeśli myślisz o wcześniejszej spłacie kredytu samochodowego, musisz poprosić pożyczkodawcę o 10-dniową kwotę spłaty. Suma ta to kwota, którą faktycznie będziesz musiał zapłacić, aby spełnić warunki kredytu samochodowego, która różni się od Twojego obecnego salda. Dziesięciodniowa spłata obejmuje wszelkie należne odsetki do daty ostatniej raty, w tym wszelkie dodatkowe opłaty, które mogły zostać poniesione.

Dziesięciodniowa spłata to kwota, jaką musisz zapłacić (w tym odsetki), aby całkowicie spłacić swój kredyt samochodowy. Kwota ta będzie się różnić od aktualnego salda pożyczki.

Niespełnienie 10-dniowej wypłaty

Nie spotkasz się z żadnymi karami za niespełnienie 10-dniowej wypłaty. Poproszenie o podanie kwoty nie zobowiązuje Cię do jej zapłaty. Jednak ze względu na wahania stóp procentowych suma ta może ulec zmianie po upływie pierwotnych 10 dni. Oznacza to, że będziesz musiał poprosić o nową kwotę po upływie pierwotnego terminu.

Jak zdobyć swój tytuł

Po wysłaniu czeku do pożyczkodawcy na 10-dniową kwotę spłaty, będziesz mógł uzyskać tytuł do swojego pojazdu. Ten proces różni się w zależności od stanu, ale w większości przypadków posiadacz zastawu jest odpowiedzialny za powiadomienie stanowego wydziału pojazdów silnikowych o pełnej spłacie pożyczki. Zwykle zajmuje to trochę czasu pożyczkodawcy, ponieważ chce upewnić się, że Twoja płatność zostanie rozliczona przed podjęciem działań, a następnie musi przygotować odpowiednie dokumenty. Niektóre stany wyślą ci tytuł, a inne wymagają, abyś odebrał go w wydziale biura ds. Pojazdów silnikowych. Skontaktuj się z wydziałem pojazdów silnikowych swojego stanu, aby znaleźć konkretny proces dla swojego stanu.

Zalety wczesnej wypłaty

Oczywistym powodem wcześniejszej spłaty kredytu samochodowego jest zrobienie miejsca w budżecie, ale to nie jedyna korzyść. Twoja ocena kredytowa prawdopodobnie poprawi się, gdy spłacisz kredyt samochodowy, ponieważ będziesz miał mniejszy dług na swoje nazwisko. Jednak historia dokonywania terminowych płatności miesięcznych również poprawia Twój wynik, więc będziesz chciał wstrzymać się ze spłatą kredytu samochodowego do momentu spłaty od 12 do 24 miesięcy. Możesz także zaoszczędzić sporo pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu, spłacając wcześniej pożyczkę, jeśli samochód jest starszy lub w złym stanie. Pożyczkodawcy wymagają, abyś miał określony poziom ochrony, który możesz zmniejszyć, gdy pożyczka zostanie spłacona.

Wady wczesnej wypłaty

Wcześniejsza spłata kredytu samochodowego może mieć wady. Pożyczkodawcy czasami nakładają karę za przedpłatę, która jest wyższa lub równa kosztowi kwoty utraconej z tytułu spłaty odsetek z tytułu wcześniejszej spłaty. Jeśli myślisz o wcześniejszej spłacie kredytu samochodowego poprzez zwiększenie miesięcznych rat, będziesz musiał zapłacić znaczną kwotę, zazwyczaj co najmniej 100 USD, aby coś zmienić.

  • Cars.com: Chcę sprzedać swój samochód, ale wciąż mam winę za pieniądze
  • Bankrate: Uzyskanie tytułu własności samochodu po spłacie pożyczkiCarsDirect: Wcześniejsza spłata kredytu samochodowego – korzyściDrzewo pożyczek: czy powinienem spłacić pożyczkę samochodową wcześniej, czy nie?Laura Woods jest pisarką mieszkającą w Los Angeles z ponad sześcioletnim doświadczeniem w marketingu. Posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie komunikacji na Uniwersytecie w Pittsburghu oraz tytuł MBA na Uniwersytecie Roberta Morrisa.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy