Co to jest due diligence nieruchomości? Dowiedz się, co zrobić przed zakupem domu

Category: Będziesz Chciał
17.02.2021

Po złożeniu oferty domu i jej zaakceptowaniu, przed zamknięciem transakcji trwa kilka tygodni. W tym okresie kupującym często mówi się, aby „dołożyli należytej staranności w domu, który wkrótce ma nadzieję posiadać.

Ale tak w ogóle, jaka jest definicja należytej staranności? W świecie transakcji inwestycyjnych należyta staranność to termin prawny oznaczający „odrób pracę domową.

Przed zakupem nieruchomości należy dokładnie zbadać ją pod kątem potencjalnych problemów, które mogą kosztować duże pieniądze po wprowadzeniu się, i upewnić się, że nadal chcesz ją kupić.

Powiązane artykuły
 • Co oznacza oferta warunkowa?
 • Myślisz, że nie potrzebujesz ubezpieczenia od powodzi? Pomyśl jeszcze razCo to jest Lien?„Należyta staranność w zakresie nieruchomości mieszkalnych oznacza [upewnienie się], że otrzymujesz aktywa, za które płacisz – mówi Larry Anweiler , broker nieruchomości w Arizonie, który wykłada na Uniwersytecie Kaplan. Potraktuj to jako ostatnią okazję, aby kopnąć opony, włączyć i wyłączyć wszystkie światła i ogólnie upewnić się, że nie dostaniesz cytryny.

  Co się stanie, jeśli w trakcie procesu due diligence znajdę problemy?

  Wszystkie nieruchomości mają wady. Nawet (a czasem szczególnie) zupełnie nowy dom ma coś złego, w zależności od tego, jak wybredna chce być osoba.

  Inspektorzy domów często sporządzają długie listy znalezionych przedmiotów, na przykład wiele z nich to kosmetyki, łatwe do naprawienia lub po prostu wynikające ze zużycia nieruchomości. Sprzedawca nie jest zobowiązany do naprawiania każdej rzeczy znalezionej przez kupującego lub inspektora.

  Jeśli w trakcie due diligence stwierdzisz, że dom ma wady, które należy naprawić, masz czas na negocjacje ze sprzedawcą, który może zgodzić się na usunięcie wady lub obniżenie ceny domu.

  Jeśli sprzedawca odmówi, masz prawo odstąpić od umowy – i tak długo, jak umieścisz pewne warunki w umowie zakupu i anulujesz ofertę w terminach określonych w załącznikach awaryjnych, nie musisz zrezygnować z depozytu finansowego.

  Twój stan może również mieć przepisy, które dają Ci czas na wycofanie się z transakcji w trakcie procesu należytej staranności, bez utraty zadatku. Upewnij się, że rozumiesz przepisy dotyczące należytej staranności obowiązujące w Twoim stanie, zanim zaczniesz proces zakupu domu.

  Należyta staranność to zdecydowanie proces, który warto potraktować poważnie, kupując tak ważny składnik aktywów.

  Oto lista kontrolna tego, co chcesz sprawdzić przed zamknięciem umowy.

  Inspekcja domu

  Większość nabywców domów zatrudnia inspektora domu do zbadania domu od góry do dołu w ramach procedury należytej staranności, szukając problemów, których naprawienie może kosztować kupującego duże pieniądze. Inspektor szuka rozpadającego się fundamentu, wadliwych systemów HVAC, termitów, przeciekającego dachu i innych potencjalnych poważnych problemów.

  Powinieneś także zatrudnić oddzielnego profesjonalistę, który będzie testował biotoksyny, w tym pleśń, radon i azbest. Zagrożenia te zwykle nie są sprawdzane przez inspektora domowego i są drogie w naprawie, jeśli nie zachowasz należytej ostrożności.

  Powinieneś również sprawdzić, czy nie ma większych problemów w sąsiedztwie, które mogą mieć wpływ, na przykład czy Twój dom znajduje się w strefie powodziowej lub w pobliżu jakiegoś zagrożenia środowiskowego. Mogą to być powody do ponownego otwarcia negocjacji ze sprzedającym, a jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany, skłaniają Cię do spaceru.

  Wyszukiwanie tytułów

  Należyta staranność to coś więcej niż badanie domu. Zanim będziesz mógł „przejąć tytuł ​​do zasobu – fantazyjny sposób na stwierdzenie, że ustanawiasz prawną własność nieruchomości, która została wpisana do rejestru publicznego – musisz przeprowadzić wyszukiwanie tytułu, aby upewnić się, że rzeczywiście możesz to zrobić, bezpłatnie i jasno .

  Kredytodawcy hipoteczni będą wymagać przeszukania tytułu własności w ramach należytej staranności, ponieważ chroni to ich i Ciebie.

  Na przykład, co się stanie, jeśli dawno zaginiony brat poprzedniego właściciela pojawi się, twierdząc, że jest inwestorem finansowym w nieruchomość i ma prawo do jej udziału, lub wierzyciel włożył zastaw finansowy na dom z powodu niespłaconego zobowiązania, lub są nierozwiązane spory graniczne z sąsiadem?

  Takie problemy mogą być kosztowne do rozwiązania, a należyta staranność w wyszukaniu tytułu ujawni je, dzięki czemu możesz poruszyć te kwestie ze sprzedawcą, zanim dokonasz zakupu, którego żałujesz.

  Zasady dotyczące mieszkań lub HOA

  Jeśli rozważasz potencjalną inwestycję w mieszkanie lub nieruchomość w ramach stowarzyszenia właścicieli domów, będziesz chciał dokładnie zbadać jego deklarację dotyczącą przymierzy, warunków i ograniczeń lub zasad CC&R. Zasadniczo jest to lista zasad i przepisów, a także mandatów za wykroczenia.

  Niektóre mogą być dość surowe, zastrzegając prawo weta w stosunku do koloru malowania domu lub liczby lub rodzaju pojazdów, które możesz mieć przed domem (czasami pojazdy kempingowe są zakazane). Biorąc pod uwagę, że są to zasady postępowania, według których będziesz żyć w dającej się przewidzieć przyszłości, rozsądnie jest je ocenić w ramach należytej staranności i upewnić się, że jesteś na pokładzie – a jeśli nie, możesz wycofać się z depozytem w ręku .

  Jeśli kupujesz mieszkanie, jako inwestor lub jako nabywca domu, twoja staranność finansowa powinna również obejmować badanie problemów ze stowarzyszeniem mieszkaniowym.

  Stowarzyszenie mieszkaniowe powinno mieć zdrowe sprawozdania finansowe, w tym bilans z dobrym funduszem rezerwowym. Jeśli stowarzyszenie mieszkaniowe może wkrótce przeprowadzać specjalne oceny, zechcesz to odkryć podczas badania due diligence, a nie po przeprowadzce.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy