Co to jest ochrona kredytowa?

17.02.2021
Dołącz do społeczności
Ochrona kredytowa to szerokie pojęcie, które obejmuje usługi, których celem jest pomoc w utrzymaniu dobrej kondycji kredytowej osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. W ramach ochrony kredytowej klienci prywatni i komercyjni mogą korzystać z takich udogodnień, jak narzędzia do zapobiegania kradzieży tożsamości, szybkiego anulowania zgubionych lub skradzionych kart kredytowych lub powiadamiania klienta o wszelkich nowych i negatywnych pozycjach, które pojawiają się w raporcie kredytowym . Zasadniczo ochrona kredytowa ma na celu zidentyfikowanie wszelkich czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na zdolność kredytową klienta, i skuteczne przeciwdziałanie im.

Ochrona kredytowa powiadomi osobę, gdy w jej raporcie kredytowym pojawią się nowe lub niekorzystne pozycje.

Oprócz ochrony tożsamości i ograniczania możliwości nieuprawnionego korzystania z kart kredytowych, ochrona kredytowa jest często uwzględniana jako część ochrony w przypadku większości rodzajów kredytów, w tym kredytów hipotecznych. Ideą włączenia opcjonalnej ochrony kredytowej jest zapewnienie możliwości zabezpieczenia odroczenia na określony czas w przypadku nieprzewidzianej sytuacji awaryjnej. Na przykład ochrona kredytowa mogłaby umożliwić właścicielowi domu, który niedawno stracił pracę lub przeszedł kryzys zdrowotny, który uniemożliwił pracę, odroczenie miesięcznych spłat kredytu hipotecznego na dwa do trzech miesięcy. Eliminuje to obawy o utratę domu podczas rekonwalescencji lub przechodzenia przez proces znalezienia nowej pracy.

Nie jest niczym niezwykłym, że wydawcy kart kredytowych oferują również swoim klientom opcję odroczenia. Podobnie jak w przypadku klauzuli odroczenia w przypadku pożyczek i kredytów hipotecznych, posiadacz karty kredytowej może ostrzec emitenta o niedawno powstałych okolicznościach, które uprawniają posiadacza karty do odroczenia. Jeżeli okoliczności mieszczą się w warunkach określonych przez zewnętrznego gwaranta ochrony kredytowej, przyznane zostanie tymczasowe odroczenie, z zastrzeżeniem przeglądu w późniejszym terminie.

Monitorowanie działalności biur kredytowych jest również częścią wielu planów ochrony kredytowej. Okresowe kontrole raportów kredytowych z wiodących biur umożliwiają konsumentom szybkie ostrzeganie, gdy w raporcie kredytowym pojawia się coś niezwykłego, na przykład otwarcie nowego rachunku karty kredytowej, który nie został otwarty przez konsumenta. Monitorowanie działań związanych z raportami kredytowymi może pomóc w zidentyfikowaniu możliwych błędów, które można łatwo poprawić, a także uświadomić, że ktoś inny wykorzystuje informacje finansowe konsumenta.

Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy z tego, że w wielu krajach na całym świecie nie są oni zobowiązani do zabezpieczenia kredytu poprzez swoich wierzycieli. Konsumenci mogą uzyskać własną ochronę kredytową za pośrednictwem osoby trzeciej, zapewniając w ten sposób ochronę zarówno dłużnikowi, jak i wierzycielowi. Jedna ze szkół myśli zaleca takie podejście, ponieważ daje to dłużnikowi kontrolę nad tym, jakie funkcje obejmuje pakiet ochrony kredytowej, podczas gdy uzyskanie ochrony kredytowej za pośrednictwem wierzyciela zwykle wiąże się z zaakceptowaniem tego, co jest oferowane.

Ochrona kredytowa może odnosić się do zakazów, które uniemożliwiają wierzycielowi zajęcie wszystkich aktywów finansowych dłużnika.

Po wielu latach w branży telekonferencji Michael postanowił wykorzystać swoją pasję do ciekawostek, badań i pisania, zostając niezależnym pisarzem na pełen etat. Od tego czasu publikował artykuły w różnych publikacjach drukowanych i internetowych, w tym wiseGEEK, a jego prace pojawiały się także w zbiorach poezji, dewocjonaliach i kilku gazetach. Inne zainteresowania Malcolma obejmują kolekcjonowanie płyt winylowych, mniejszą ligę baseballową i kolarstwo.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy