Co to jest zależna ulga podatkowa?

Category: Ulgi Podatkowej
17.02.2021

Zależna ulga podatkowa to zupełnie nowa ulga podatkowa. Stara ulga podatkowa dla osób pozostających na utrzymaniu została zniesiona na 2018 r. W trakcie przeglądu systemu podatkowego. Teraz możesz otrzymać kredyt o wartości 500 lub 200 USD. Wszystko zależy jednak od zmodyfikowanego skorygowanego dochodu brutto.

Ten przewodnik wprowadzi Cię w ulgi i zwolnienia podatkowe, które możesz uzyskać od swoich podatków.

Ulgi podatkowe dla dziecka na utrzymaniu

Główną ulgą podatkową na dziecko pozostające na utrzymaniu jest ulga podatkowa na dzieci. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 17 lat, dochód podlegający opodatkowaniu zostanie zmniejszony o 2000 USD. Należy pamiętać, że o dziecko pozostające na utrzymaniu można ubiegać się tylko w ramach jednego zeznania podatkowego.

Następnym kredytem jest Kredyt na opiekę nad dziećmi i osobami na utrzymaniu. Ma to na celu pokrycie kosztów opieki nad dziećmi i stanowi zmniejszenie całkowitego dochodu podlegającego opodatkowaniu w przeliczeniu na dolara. Kredyt jest wart 1050 USD na jedno dziecko lub 2100 USD na dwoje lub więcej dzieci. Im więcej zarabiasz, tym mniej wart jest ten kredyt.

Masz również ulgę podatkową na podatek dochodowy (EITC). EITC jest jednym z najpotężniejszych dostępnych obecnie kredytów. Jeśli masz troje lub więcej dzieci i zarabiasz mniej niż 50 594 USD jako samodzielny podatnik lub 56 844 USD jako podatnik będący w związku małżeńskim rozliczającym się wspólnie, możesz się kwalifikować.

Wartość EITC wynosi 6660 USD, jeśli kwalifikujesz się do pełnej kwoty. Średnia wypłata z IRS wynosi około 3300 USD.

Co to jest zależne zwolnienie podatkowe?

W starym systemie uzależnienie od zeznania podatkowego zmniejszyłoby dochód podlegający opodatkowaniu. Jednak od 2018 roku wszystko się zmieniło i już nie istnieje. Każda osoba pozostająca na utrzymaniu udzieli Ci teraz ulgi podatkowej, która zmniejszy Twoje zobowiązanie podatkowe w przeliczeniu na dolara.

W wielu przypadkach jest to doskonała zmiana, ale ogólna wartość ulgi podatkowej dla osób pozostających na utrzymaniu została zmniejszona. Kiedyś był wart około 4000 USD.

Wypróbuj Kalkulator ulgi i odliczeń dla osób pozostających na utrzymaniu

Chcesz dowiedzieć się, ile warte są Twoje podatki w tym roku?

Wypróbuj ten zależny kalkulator ulgi podatkowej i odliczeń. Wystarczy odpowiedzieć na podstawowe pytania, a dowiesz się, do jakich kredytów się kwalifikujesz i ile mogą być dla Ciebie warte.

Potrzeba tylko minut, aby dowiedzieć się, czy możesz mieć prawo do zwrotu w tym roku podatkowym!

Zależne odliczenie podatkowe a zaległe ulgi podatkowe

Zawsze istnieje niejasność dotycząca ulg podatkowych i ulg podatkowych. W takim przypadku ulga podatkowa to zmniejszenie zobowiązania podatkowego w przeliczeniu na dolara. W związku z tym 500 USD ulg podatkowych zmniejszyłoby Twój rachunek podatkowy o 500 USD.

Z drugiej strony, zależne odliczenie podatkowe zmniejszyłoby Twój dochód podlegający opodatkowaniu, równy procentowi przedziału podatkowego, do którego przypadkowo się zaliczasz.

A co z ulgami podatkowymi na alimenty?

Alimenty na dzieci są neutralne podatkowo. Nie zwiększa również dochodu strony otrzymującej płatności, ani nie zmniejsza dochodu podlegającego opodatkowaniu osoby dokonującej płatności.

Nie ma ulg podatkowych, zwolnień ani potrąceń z tytułu alimentów na dzieci.

Jak ubiegać się o osoby zależne od zeznania podatkowego

Z tego powodu zalecamy składanie zeznań podatkowych online. Oprogramowanie online zada Ci kilka pytań dotyczących Twojej sytuacji osobistej i finansowej, aby ustalić, do jakich kredytów możesz się kwalifikować i pomóc Ci ubiegać się o ulgi podatkowe zależne.

Nie musisz się martwić o szukanie różnych formularzy IRS, ponieważ powiedzą Ci wszystko, czego potrzebujesz i wypełnią je za Ciebie, na podstawie podanych przez Ciebie informacji.

Składanie podatków nigdy nie było tak łatwe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy