Co wpływa na cenę Bitcoina?

Category: Które Mogą
17.02.2021

Podaż i popyt to bezpośrednia odpowiedź ekonomistów – ale jest trochę więcej w historii za kulisami, która podkreśla bardziej fundamentalne ruchy cen bitcoinów. Ostatecznie nie ma żadnej wartości poza postrzeganiem wartości – i to właśnie napędza cenę Bitcoin – postrzeganie jego wartości – podobnie jak akcje i oczekiwanie na zwroty i przychody.

Wiadomości

Wiadomości wpływają na cenę Bitcoina. Satoshi Nakamoto został odkryty, gdy Craig Wright podniósł cenę, ponieważ cała bezpłatna prasa zapewniła bezpłatną formę reklamy samego Bitcoina. W miarę jak społeczność rośnie dzięki prasie – gdy 10 milionów portfeli zamienia się w 20 milionów – liczba zaangażowanych osób wzrosła i podstawa popytu. Wiadomości zwiększają natychmiastowy przepływ popytu ze strony ludzi wchodzących do ekosystemu.

Śledzimy niektóre dane społecznościowe, które pokazują, jak szybko rośnie społeczność bitcoin i jak jest aktywna w zakresie rozmów – posty reddit, obserwatorzy na Twitterze itp. Możesz pobawić się tymi danymi tutaj i zestawić je z ceną BTC z gospodarzem innych wskaźników.

Zmniejszenie o połowę nagrody blokowej w 2016 roku będzie interesującym okresem dla ceny bitcoinów, ponieważ będzie miało ogromne konsekwencje dla przemysłu wydobywczego, które mogą obniżyć cenę, generując jednocześnie ogromne

Technologia ekosystemu

Gdy ekosystem buduje się wokół bitcoina, może zyskać popyt na swój potencjał rabatowy, tak jak w przypadku portfeli takich jak airbitz. – możliwość zakupu towarów z Amazon ze zniżką lub kuponów Starbucks! To jest główny efekt kuli śnieżnej i wiele gorących dyskusji dotyczyło tego, czy bitcoin ma zabójczą aplikację, która automatycznie wprowadza go do głównego nurtu, nawet jeśli użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że go używają.

Polityka rządu

Chociaż polityka monetarna Bitcoin jest sama w sobie niezależna od polityki rządu, nie oznacza to, że nie ma na nią wpływu polityka rządu. Na przykład ostatnie ruchy w Chinach, sam Bitcoin jest używany jako sposób na opuszczenie lokalnej waluty i ucieczkę w bezpieczne miejsce. Tak więc zwiększony popyt i podaż na stan światowej gospodarki i kontrolę kapitału.

Kiedy Rosja zakazuje bitcoinów lub twoja Wielka Brytania popycha go, nastąpi zmiana wartości ze względu na strukturę prawną nałożoną przez nas na technologię. To samo dotyczy sytuacji, gdy MFW publikuje raport wzywający do łagodniejszych regulacji, co z kolei spowoduje wzrost ceny, ponieważ oznacza to, że rządy są zachęcane do łagodności, aby zezwolić na wzrost waluty.

Technologia Technologia Bitcoin została poddana analizie ze względu na jej niezdolność do taniego wysyłania transakcji z powodu ograniczonego rozmiaru bloków. Chociaż jest to ostatecznie problem z zarządzaniem, zwraca uwagę na samą technologię i podkreśla jej własne wewnętrzne DNA jako przyczynę zmian wartości.

Zarządzanie

Jest to związane z poprzednim punktem. Luka wewnętrzna w rozwoju bitcoina może prowadzić do utraty wiary (postrzegania wartości), a tym samym do obniżenia ceny. Podobnie jak akcje, które tracą długoterminowego innowatora – zarządzanie jest kluczowe przy określaniu wartości, ponieważ jest niepewnością lub poręczeniem, które kieruje społecznością. Projekty Open Source, takie jak Bitcoin, generalnie mają problem z przywództwem i kierunkiem – jak, kiedy i czy bitcoin rozwiąże te problemy, będzie kluczowe dla jego stabilności cen.

Pochodzenie

Bitcoin ma wartość zależną od tego, skąd pochodzi. Na przykład banknot, który pochodzi z przestępstwa, może być wart mniej niż ten, który nie ma, w zależności od okoliczności. Istnieją czarne i białe bitcoiny, więc może wystąpić różnica w cenie. Ale ten punkt dotyczy tego, co wpływa na wartość bitcoinów.

Konkurencja

Poruszanie się w dół alei pięciu sił Portera, ale konkurencja odgrywa dużą rolę w wartości bitcoina. Nieznane niewiadome mogą zakłócić wartość bitcoinów z wielu punktów widzenia, niezależnie od tego, czy są to w ogóle kryptowaluty, a te konkurencyjne kryptowaluty mogą zniszczyć dominującą pozycję rynkową Bitcoina, jeśli przywództwo i kierunek oznaczają, że debata na temat bloków stanie się niedźwiedziem dla kosztów transakcji w przyszłości.

W sumie jest to dość dużo, co wpływa na podaż i popyt, co z kolei wpływa na wartość bitcoina. Może na nią wpływać wiele sposobów, z których każdy odgrywa swoją rolę w tworzeniu jej wizerunku i postrzeganiu wartości. Czy potrafisz wycenić Bitcoina lub inną kryptowalutę – pytanie na inny raz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy