Co wziąć pod uwagę, wybierając lokalny bank dla swojej firmy

Category: Mieć Pewność
17.02.2021

W gospodarce, która stała się globalna, czasami nadal najlepiej jest pozostać lokalną. Przedsiębiorcom i firmom średniej wielkości wybór banku lokalnego zamiast instytucji krajowej lub globalnej oferuje wiele zaskakujących korzyści.

Podczas gdy duże banki mają wiele oddziałów i wiele produktów, zazwyczaj są to zakupy „z półki. Jeśli Twoje potrzeby konsekwentnie mieszczą się w standardowym pudełku, to podejście jest w porządku, ale większość rozwijających się małych i średnich firm potrzebuje niestandardowych opcji.

Korzyścią nr 1 przy wyborze banku lokalnego są relacje, jakie budujesz z tą instytucją. W lokalnym banku masz menedżera ds. Relacji, który działa jako rozgrywający w banku. Znają Ciebie i Twój biznes od podszewki. Znając cele firmy, rozumiejąc biznes i ufając tobie jako osobie, menedżer ds. Relacji może zaoferować odpowiednie rozwiązania dla Twojej firmy i opracować kreatywne rozwiązania, gdy Twoja firma tego potrzebuje. Wreszcie mniejsze banki oferują dostęp do przywództwa wykonawczego, co jest kluczowe, gdy trzeba mieć pewność, że problem zostanie rozwiązany.

Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze banku, jest określenie, czy będzie on wiarygodnym długoterminowym partnerem dla Twojej firmy. Nie wszystkie banki lokalne są sobie równe. Aby znaleźć bank społeczny, który działa dla Twojej firmy, pamiętaj o tych czterech obszarach.

Stabilność

Aby bank był silnym partnerem, musi mieć stabilne podstawy finansowe. Chcesz mieć pewność, że bank jest dobrze skapitalizowany z silnym bilansem. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ borykający się z trudnościami bank nie jest w stanie zaoferować Twojej firmie produktów i usług, których potrzebuje Twoja rozwijająca się firma. Każdy bank w kraju wypełnia kwartalny raport dotyczący wezwań, który jest publikowany na stronie Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów. Kluczowymi szczegółami, na które należy zwrócić uwagę, są wysokie współczynniki kapitałowe, wysokie rezerwy na straty kredytowe (ponad 1%), niskie aktywa niespłacalne i wysokie zyski.

Rozmiar

Lokalne banki różnią się wielkością, dlatego ważne jest, aby znać swoje potrzeby w tym zakresie. Banki zwykle mają limit kredytów mieszkaniowych i legalny limit kredytowania oparty na ich kapitale. Musisz wybrać bank, który nie tylko zaspokoi Twoje dzisiejsze potrzeby pożyczkowe, ale także będzie mógł pożyczać więcej w miarę rozwoju. Na przykład, jeśli obecnie pożyczasz 10 milionów dolarów od banku z limitem domu wynoszącym 15 milionów dolarów, a Twoja firma planuje podwoić swoją wielkość w ciągu trzech lat, będziesz musiał znaleźć większy bank, aby dostosować się do Twojego wzrostu.

Współpraca

Główną korzyścią wynikającą z wyboru lokalnego banku jest tworzenie relacji opartych nie tylko na transakcjach. Wybrany bank powinien mieć doradców ds. Relacji z klientami, którzy służą jako Twoje kontakty. Musisz mieć dobre relacje ze swoim menedżerem ds. Relacji. Silne relacje z bankierem pozwalają im poznać i zrozumieć Twój biznes w sposób, który stwarza im szansę na zostanie strategicznym partnerem. Pozwoli im to doradzić, jak prognozowane zmiany w krajobrazie finansowym wpłyną na Twój biznes. Wiedza ta może być nieoceniona w ochronie przed spowolnieniem gospodarczym i rozpoznawaniu możliwości szybszego wzrostu.

Opcje techniczne

Przy tak wielu transakcjach finansowych dokonywanych cyfrowo każdy bank, który rozważasz, musi mieć solidną platformę bankowości internetowej i mobilnej. Jako minimum bank powinien mieć możliwość zdalnego przechwytywania depozytów (umożliwiających zdeponowanie czeków z dowolnego miejsca), funkcje automatycznej izby rozliczeniowej i przelewy.

Podczas gdy banki lokalne oferują wiele zalet w porównaniu z dużymi bankami, technologia jest obszarem, w którym niektóre banki społeczne zawodzą. Duże banki mają ogromne budżety IT, co pozwala im tworzyć własne platformy, podczas gdy wiele lokalnych banków jest uzależnionych od oligopolu podstawowych procesorów, aby zapewnić swoje mobilne i internetowe platformy bankowe. Ponieważ bankowość staje się coraz bardziej elektroniczna, powinieneś poszukać lokalnego banku, który ma mentalność stawiającą na technologię. Zapytaj o wielkość wewnętrznego zespołu informatycznego banku i ile zastrzeżonego oprogramowania używa w porównaniu z gotowymi narzędziami. Cyberbezpieczeństwo jest również najważniejsze. Ważne jest, aby zrozumieć praktyki banku w zakresie bezpieczeństwa, aby upewnić się, że Twoje pieniądze są bezpieczne.

Wszyscy dobrzy biznesmeni wiedzą, że sukces wymaga budowania silnych relacji i nie inaczej jest przy wyborze banku. Wybierając lokalny bank, który spełnia ich potrzeby, przedsiębiorcy oraz małe i średnie firmy zyskują strategicznego partnera, a nie tylko bankiera.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy