Czego szukać na karcie kredytowej w przypadku złego kredytu

Category: Oceny Kredytowe
17.02.2021

Idealnie byłoby, gdybyś otrzymał rozsądne opłaty, narzędzia, które pomogą Ci zbudować kredyt i drogę do lepszej karty, gdy będziesz gotowy.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Jeśli jesteś jednym z milionów Amerykanów ze złym kredytem, ​​łatwo jest odnieść wrażenie, że musisz zaakceptować wszelkie warunki, które wystawca karty kredytowej chce ci dać. I prawdą jest, że twoje opcje są bardziej ograniczone, jeśli emitenci postrzegają cię jako duże ryzyko z powodu twojej historii kredytowej.

Masz jednak wybór, jak odbudować swój kredyt. Nie musisz płacić wygórowanych opłat za karty kredytowe. Nie musisz wiecznie pozostawać w rutynie kredytowej. W niektórych przypadkach nie musisz nawet rezygnować z płatności kartą kredytową, dopóki Twój kredyt nie poprawi się.

Oto pytania, które należy zadać, oceniając karty kredytowe pod kątem złego kredytu.

Czy ta karta kredytowa pomoże naprawić zły kredyt?Wyobraź sobie, że otrzymujesz zezwolenie na kartę kredytową, używasz jej odpowiedzialnie, płacisz rachunek na czas co miesiąc – a potem dowiadujesz się, że aktywność na koncie nie jest nawet zgłaszana biurom kredytowym. W takiej sytuacji całe twoje dobre zachowanie nie pomoże ci poprawić kredytu.

Dlatego upewnij się, że emitent zgłasza aktywność na koncie do biur informacji kredytowej. Najlepiej, jeśli zgłoszą się do wszystkich trzech biur – TransUnion, Equifax i Experian – ponieważ wtedy będziesz budować akta kredytowe w każdym biurze. Ponieważ oceny kredytowe pochodzą z danych zebranych przez te trzy biura, chcesz, aby wszystkie Twoje wygrane kredytowe pojawiły się w ich plikach.

Porada dla frajerówAby zobaczyć, co biura kredytowe mają do powiedzenia na Twój temat, raz w roku sprawdzaj bezpłatnie swoje raporty kredytowe we wszystkich trzech biurach na AnnualCreditReport.com. Dlatego Nerdowie zalecają zabezpieczone karty kredytowe zamiast przedpłaconych kart debetowych dla osób, które próbują odbudować kredyt. Zabezpieczona karta kredytowa wymaga wpłaty gotówkowej, ale poza tym działa jak zwykła karta kredytowa. Pożyczasz pieniądze i spłacasz je; Twoja działalność jest zgłaszana do biur, co buduje Twój kredyt. W przypadku przedpłaconych kart debetowych ładujesz własne pieniądze na kartę, a następnie wydajesz je. Nic nie jest zgłaszane do biur kredytowych, więc nie pomaga to w budowaniu kredytu.

Czy opłaty za kartę są rozsądne?Niektórzy wydawcy kart kredytowych wykorzystują osoby ze złym kredytem, ​​obciążając ich nadmiernymi opłatami.

Niektóre opłaty są powszechne w przypadku kart kredytowych za zły kredyt:

Opłata roczna: dostępne są karty bez opłaty rocznej. W przypadku zabezpieczonych kart kredytowych, które je obciążają, średnia wynosi około 30 USD. Jeśli karta kosztuje znacznie więcej, powinno to być czerwoną flagą.

Opłata za przelew salda: aby przenieść saldo z jednej karty kredytowej na drugą, zazwyczaj płacisz od 3% do 5% przelanej kwoty. Osoby z dobrym kredytem mogą czasami znaleźć oferty transferu salda, które nie pobierają opłaty, ale na razie szukaj czegoś, co kosztuje bliżej 3% niż 5%.

Opłaty za zwłokę: jeśli zapłacisz rachunek wystarczająco późno, Twój kredyt spadnie. Więc opłata nie jest jedyną wadą braku terminu płatności. Ale maksymalna opłata za opóźnienie dozwolona przez Biuro Ochrony Konsumentów wynosi 27 dolarów za pierwsze wykroczenie i 38 dolarów później.

Niektórzy drapieżni emitenci specjalizujący się w rynku kart kredytowych typu subprime nakładają dodatkowe opłaty. Mogą one obejmować „opłatę manipulacyjną przed aktywacją karty, miesięczne „opłaty za utrzymanie oprócz opłaty rocznej, a nawet dodatkową opłatę za posiadanie autoryzowanego użytkownika na koncie. Dobra karta kredytowa na zły kredyt nie będzie naliczać takich opłat.

Czy karta oferuje narzędzia pomocne w monitorowaniu kredytu?Coraz częściej wydawcy kart kredytowych oferują swoim klientom dostęp do bezpłatnych wyników kredytowych. Niektóre oferują również kalkulatory spłaty zadłużenia, bezpłatne programy edukacji finansowej i inne narzędzia, które pomogą Ci poprawić ogólną kondycję finansową.

Czy istnieje dobra strategia wyjścia?Lepiej dla Twojej zdolności kredytowej, aby starsze konta były otwarte. Więc jeśli to w ogóle możliwe, unikaj otrzymywania karty kredytowej na zły kredyt, który sprawi, że będziesz chciał zamknąć konto, gdy tylko poprawi się stan twojego kredytu. Oto kilka strategii:

Poszukaj zabezpieczonej karty kredytowej, która pozwala przejść na niezabezpieczoną kartę. Zabezpieczone karty kredytowe wymagają depozytu zabezpieczającego i oczywiście w końcu będziesz chciał odzyskać ten depozyt. Byłoby miło, gdybyś mógł go odzyskać bez konieczności zamykania konta. Niektóre zabezpieczone karty automatycznie oceniają konta posiadaczy kart po roku i, jeśli się zakwalifikują, umożliwiają im przejście na niezabezpieczoną kartę w ramach tego samego konta.

Poszukaj niezabezpieczonej karty kredytowej bez rocznej opłaty. Płacenie rocznej opłaty tylko po to, aby zachować starszą kartę otwartą, zwykle nie jest tego warte, mimo że starsze konta pomagają w uzyskaniu zdolności kredytowej. Niektóre spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują niezabezpieczone karty kredytowe osobom ze złym kredytem. Jeśli znajdziesz taki bez rocznej opłaty, będziesz mieć możliwość pozostawienia go otwartego na czas nieokreślony.

Dlaczego karta jest dobra w przypadku złego kredytuJeśli w przeszłości miałeś problemy z kredytem, ​​kuszące jest całkowite unikanie plastiku. Ale warto dążyć do uzyskania dobrej zdolności kredytowej. Dobry kredyt ułatwia pożyczanie pieniędzy, tak, ale może mieć również wpływ na inne rzeczy, takie jak stawki ubezpieczenia samochodu, możliwość wynajęcia mieszkania, a nawet dostęp do podstawowych usług, takich jak media lub telefony komórkowe.

Najszybszym sposobem na zbudowanie kredytu jest użycie karty kredytowej. Jeśli więc masz zły kredyt, warto poszukać karty kredytowej z rozsądnymi opłatami i dobrymi warunkami, która z czasem pozwoli Ci poprawić swoją historię kredytową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy