Czy powinieneś zaciągać pożyczki na pokrycie kosztów utrzymania w szkole wyższej?

17.02.2021

Data modyfikacji: 14 maja 2020 r

Dostaję wiele e-maili od czytelników, którzy albo wracają do szkoły, albo się nad tym zastanawiają. Z pewnością ukończenie studiów lub zdobycie tytułu zawodowego może być jedną z najlepszych inwestycji, jakie możesz poczynić, pod warunkiem, że oczywiście zdobędziesz stopień spełniający następujące kryteria:

 1. Jest na polu, na które jest popyt.
 2. Pozwala ci żądać wyższej pensji, niż mógłbyś zarobić w inny sposób.

Jednocześnie chcesz uniknąć zdobycia tytułu MBA tylko dlatego, że uważasz, że go potrzebujesz, lub pójścia na studia prawnicze, ponieważ nie wiesz, co jeszcze zrobić ze swoją karierą. Szkoła podyplomowa powinna być jasną drogą do bardziej satysfakcjonującej kariery, większej wypłaty lub (miejmy nadzieję) obu. Skorzystaj z naszego kalkulatora zwrotu z inwestycji w szkołach, aby oszacować zwrot z inwestycji, jaki zapewni szkoła.

Na szczęście im wyższy poziom wykształcenia, tym lepsze wynagrodzenie.

Według The College Board w ciągu swojego życia absolwenci szkół wyższych będą zarabiać 1,66 razy więcej niż absolwenci szkół średnich. Ci, którzy uzyskają stopnie zawodowe, zarabiają średnio 2,74 razy więcej niż maturzyści.

To, czego te liczby nie uwzględniają, to jednak koszt uzyskania tych stopni. Wszyscy wiemy, że wysokość czesnego wymknęła się spod kontroli i dla wielu powrót do szkoły wyższej będzie wymagał zaciągnięcia pożyczki studenckiej. W przypadku studiów prawniczych czy medycznych… dużo kredytów studenckich.

Jeśli Twój stopień wyboru jest możliwy do osiągnięcia, chodząc na wieczorne zajęcia szkolne i kontynuując pracę w pełnym wymiarze godzin, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy. Wadą jest oczywiście to, że uzyskanie stopnia naukowego i wykorzystanie go do uzyskania wyższego wynagrodzenia zajmie więcej czasu. Inną potencjalną wadą jest to, że nie będziesz w stanie skupić się w 100 procentach ani na pracy, ani na szkole.

Kontrolowanie kosztów utrzymania na studiach podyplomowych

Jeśli zamierzasz iść do szkoły średniej w pełnym wymiarze godzin i jesteś na tyle sprytny, aby rozważyć finansowe skutki pójścia na studia podyplomowe przed zapisaniem się, zechcesz zaplanować nie tylko sposób spłacenia ucznia pożyczki po ukończeniu studiów, ale jak będziesz zarządzać swoimi wydatkami na życie i przepływami pieniężnymi w szkole.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie kwoty pożyczek studenckich, które musisz zaciągnąć, jest wybranie szkół, które mają bardziej konkurencyjne stawki czesnego i ubieganie się o granty i stypendia.

W przeciwnym razie najlepszym sposobem ograniczenia całkowitego zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego jest zmniejszenie kwoty pożyczki, którą trzeba pożyczyć na pokrycie kosztów utrzymania.

Nie poszedłem do szkoły, ale moja żona Lauren uczęszczała do szkoły prawniczej. Podobnie jak wielu absolwentów, finansowała swoje czesne z pożyczek studenckich i – chociaż pracowała w okresie letnim i niepełnym wymiarze godzin podczas swoich 2 i 3 lat – również musiała pożyczyć pieniądze na utrzymanie.

Jak już pisałem, Lauren jest dużo bardziej oszczędna niż ja, więc udało jej się żyć z najmniejszego budżetu podczas studiów prawniczych i zminimalizować, ile potrzebowała pożyczyć. To – w połączeniu z wyborem tańszej szkoły państwowej zamiast szkoły prywatnej, która kosztuje ponad dwukrotnie czesne – pozwoliło jej kontrolować długi kredytowe w porównaniu z tym, jakie mogłyby być.

Jak więc możesz zrobić to samo?

Kluczem jest wizualizacja swojego życia finansowego po uzyskaniu stopnia naukowego. Oczywiście nie masz kryształowej kuli, ale możesz zgadnąć. Na przykład:

 • Ile będziesz mieć całkowitego zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego?
 • Jaka będzie rata kredytu?
 • Jak długo zajmie Ci znalezienie pracy?
 • Ile zarobisz?
 • Gdzie będziesz mieszkać? Ile będzie kosztowało mieszkanie i transport?

Patrząc w przyszłość: ile będą Cię kosztować pożyczki studenckie?

Idealnie byłoby , gdyby całkowita kwota spłaty kredytu studenckiego nie przekraczała 10 procent miesięcznego wynagrodzenia brutto .

Więc jeśli masz być winien 1200 dolarów miesięcznie z tytułu pożyczek studenckich, będziesz musiał przynosić do domu 120 000 dolarów rocznie. Możesz rozciągnąć do 15 procent, w takim przypadku musiałbyś zarobić 80 000 $, aby pozwolić sobie na 1200 $ miesięcznej płatności. Ale w tym przypadku poczujesz się ściśnięty w innych obszarach swoich finansów.

Okej, czy ktoś się ze mnie śmieje? Są szanse, że niektórzy z was mają spłaty pożyczki studenckiej tylko od studiów licencjackich, które znacznie przekraczają 10 procent rocznego dochodu.

To chyba największy powód, dla którego dwudziestokilkulatki nie mogą się dziś rozwijać. To niekoniecznie twoja wina – inflacja czesnego, stagnacja płac i niepowodzenie szkół wyższych i pożyczkodawców w informowaniu studentów o kosztach pożyczek przyczyniły się do tego kryzysu.

ALE, jeśli rozważasz powrót do szkoły wyższej, zechcesz rozważyć, jak przystępne będą twoje pożyczki po ukończeniu studiów.

 • Po pierwsze, chcesz mieć pewność, że pożyczenie czesnego umożliwi Ci znalezienie pracy, w której będziesz mógł spłacić swoje pożyczki.
 • Po drugie, musisz zastanowić się, ile pożyczysz na utrzymanie.

Załóżmy, że obecnie zarabiasz 50 000 $ rocznie i przynosisz do domu około 36 000 $ po opodatkowaniu. Jeśli wrócisz do szkoły i nie chcesz pracować w niepełnym wymiarze godzin LUB ograniczać swojego stylu życia, będziesz musiał pożyczyć 36 000 dolarów rocznie oprócz czesnego tylko po to, aby żyć.

Powiedzmy, że idziesz do szkoły prawniczej na trzy lata. 36 000 USD rocznie na wydatki na życie wynosi 108 000 USD w ciągu trzech lat. Yikes! Jeśli masz zamiar spłacić to w ciągu 10 lat na poziomie 6 procent, będzie to miesięczna rata 1200 USD TYLKO NA KOSZTY ŻYCIA.

Koszt pożyczki na 10000 USD

Oto prosty sposób na oszacowanie, ile kosztuje pożyczenie pieniędzy na studia. Pamiętaj, że łączne odsetki nie uwzględniają odsetek naliczonych, gdy jesteś jeszcze w szkole, więc rzeczywiste koszty będą wyższe.

Semestr Pożyczona kwota Miesięczna płatnośćCałkowite odsetki
10 lat 10 000 $ 111 $ 3322 $
20 lat 10 000 $ 72 USD 7195 $

30 lat 10 000 $ 60 $ 11 580 $

Moim zdaniem studia podyplomowe są tego warte, jeśli:

 • Pozwala ci na kontynuowanie kariery, którą pasjonujesz się i której nie możesz obejść się bez dyplomu
 • I / lub możesz znacznie zwiększyć swój potencjał zarobkowy przez całe życie dzięki zaawansowanemu dyplomowi

Ale spójrzmy bliżej na liczby.

Praca biurowa dla początkujących ->szkoła prawnicza ->prawnik

Powiedzmy, że masz 25 lat i zarabiasz 35 000 USD rocznie. Zakładając średnią roczną podwyżkę o 3% i pracując do 65 roku życia, w ciągu całego życia zarobisz 2,75 miliona dolarów.

Teraz powiedzmy, że chodzisz do szkoły prawniczej na trzy lata. W tych latach zarabiasz 8 000 dolarów rocznie, pracując w niepełnym wymiarze godzin. Całkowity koszt pożyczki (wraz z odsetkami) wynosi 206 333 USD (płatne przez 20 lat). Po ukończeniu studiów w wieku 28 lat zarabiasz 60 000 $ na początek.

Po ukończeniu studiów prawniczych zarobisz 4,14 miliona dolarów. Odejmij koszt pójścia do szkoły (206331 $), a nadal zarabiasz 1,2 miliona dolarów więcej, niż gdybyś nie studiował prawa.

Kierownik non-profit ->tytuł magistra ->ta sama rola

Powiedzmy, że masz 30 lat i zarabiasz 50 000 $. Decydujesz się uzyskać tytuł magistra w pełnym wymiarze godzin i nie pracować w szkole przez dwa lata. Pożyczasz 75 000 $ rocznie na dwa lata (45 000 $ czesnego plus 30 000 $ kosztów utrzymania), co kosztuje cię łącznie 257 914 $ do spłaty w ciągu 20 lat przy 6%.

Kiedy kończysz szkołę, okazuje się, że mistrz daje ci niewielką podwyżkę – do 60 000 $. Gdybyś w wieku od 30 do 65 lat NIE wrócił do szkoły, zarobiłbyś łącznie 2,5 miliona dolarów.

Po dwóch latach chodzenia do szkoły w pełnym wymiarze godzin i pożyczaniu pieniędzy, twoje zarobki u mistrza (pomniejszone o całkowity koszt ich uzyskania) wynoszą 2,45 miliona dolarów. Nie jest to wielka różnica, ale oto przykład, kiedy powrót do szkoły średniej może faktycznie zmniejszyć Twoje zarobki w życiu.

W końcu chodzi o zwrot z inwestycji

Wyższy stopień naukowy może być jedną z najlepszych inwestycji, jakich możesz dokonać, a pożyczanie pieniędzy na sfinansowanie tej inwestycji często ma sens.

Decydując o tym, czy powrót do szkoły ma sens, czy nie, musisz jednak spojrzeć poza „cenę naklejki wyższego stopnia – czesnego i opłat – i uwzględnić koszty utrzymania w szkole ORAZ zarobki poświęcisz się spędzając lata z dala od miejsca pracy.

Jeśli musisz zaciągnąć pożyczki studenckie, aby sfinansować wydatki na życie w szkole średniej, spróbuj zminimalizować pożyczoną kwotę poprzez:

 • Oszczędność z wyprzedzeniem na wydatki na życie
 • Praca w niepełnym wymiarze godzin w szkole
 • Bezwzględne cięcie kosztów w szkole (mieszkanie ze współlokatorami lub porzucenie samochodu może mieć duże znaczenie)

Jeśli musisz pożyczyć pieniądze na utrzymanie:

 • Pożycz nie więcej niż to, czego potrzebujesz, aby pokryć wydatki
 • Jeśli w końcu pożyczysz więcej, niż potrzebujesz, spłać dodatkowe środki jako spłatę samej kwoty głównej pożyczki (zmniejszy to odsetki, które płacisz w dłuższej perspektywie)

Podsumowanie

Jeśli szukasz sposobów na opłacenie szkoły, nasz partner Credible zapewnia bezpłatny, prosty sposób na porównanie prywatnych pożyczkodawców studenckich i złożenie wniosku online. Zobacz dostępne stawki prywatnych kredytów studenckich tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy