Czy ulga podatkowa w wysokości 4000 USD na podróż będzie uwzględniona w następnym pakiecie stymulującym?

Category: Ulga Podatkowa
17.02.2021

Jakie jest prawdopodobieństwo, że ulga podatkowa Explore America stanie się rzeczywistością?

Przemysł turystyczny uwielbia ten pomysł, podobnie jak prezydent Trump, ale czy Kongres wejdzie na pokład?

Jeśli zostanie zatwierdzona, ulga podatkowa „Explore America wyniesie do 4 000 USD przed Amerykanami na wydatki na wakacje wydane w USA w hotelach, parkach rozrywki, restauracjach i innych firmach związanych z turystyką do końca 2021 r. Kredyt pokryje koszty do 50% całkowitych wydatków na wakacje w gospodarstwie domowym, maksymalnie do czterech tysięcy.

Prezydent Trump podniósł tę propozycję w zeszłym miesiącu podczas okrągłego stołu w Białym Domu z liderami branży restauracyjnej, wspominając o uldze podatkowej „Explore America, którą Amerykanie mogą wykorzystać na podróże krajowe, w tym wizyty w restauracjach.

Zatwierdzenie takiej ulgi podatkowej byłoby wygraną dla amerykańskiej branży turystycznej, która została uderzona kryzysem koronawirusa. Przed pandemią branża wniosła 2,6 bln USD do gospodarki, utrzymywała łącznie 15,8 mln amerykańskich miejsc pracy – 8,9 mln bezpośrednio – i dostarczyła w zeszłym roku 69 mld USD nadwyżki handlowej, według US Travel Association. Jednak biura podróży i pracownicy byli jednymi z pierwszych i najbardziej dotkniętych kryzysem, stanowiąc prawie 40% wszystkich utraconych miejsc pracy do kwietnia.

Oto dlaczego szybkie testowanie lotów na Hawaje może po prostu zaoszczędzić na podróżyThe North Face i Gucci drażnią nową linię High-End GorpcoreWalt Disney World może wznowić „normalne działanie, ale jeszcze tego nie zrobi – oto co to oznaczaDoradca ekonomiczny Białego Domu, Kevin Hassett, powiedział w zeszłym tygodniu Wall Street Journal, że szanse na pakiet stymulacyjny „Fazy Czwartej przed sierpniową przerwą Kongresu są „bardzo, bardzo wysokie.

Lobby branży turystycznej przedstawiło kilka propozycji politycznych, które można by uwzględnić w przyszłych pakietach. Ulga podatkowa „zachęciłaby krajowych biznesmenów i turystów do podróżowania w określonych ramach czasowych, podobnie do tego, co zrobiono w ramach ulgi podatkowej dla kupujących domy po kryzysie mieszkaniowym. Kredyt dotyczyłby wszelkich kosztów podróży „powyżej 50 USD poniesionych podczas podróży z dala od domu w USA, z wyraźnym odniesieniem do wydatków na posiłki, zakwaterowanie, rekreację, transport, rozrywkę lub rozrywkę, spotkania biznesowe lub imprezy oraz benzynę, Zgodnie z propozycją.

Trudno powiedzieć, czy ten pomysł ma jakąkolwiek przyczepność. Odkąd Trump wspomniał w zeszłym miesiącu o uldze podatkowej „Explore America, administracja była mamą w sprawie dalszych szczegółów, a Kongres nie wprowadził jeszcze przepisów.

„Jesteśmy wdzięczni prezydentowi za wysłuchanie naszego wezwania do podjęcia narodowych starań, aby Amerykanie znów podróżowali, gdy kraj przechodzi do fazy zdrowienia – powiedział Roger Dow, dyrektor generalny US Travel Association w oświadczeniu z zeszłego miesiąca.

„Travel wspierał pracę dla jednego na dziesięciu Amerykanów przed pandemią – powiedział Dow. „Środki zachęcające do podróżowania nie tylko sprawią, że ludzie na nowo docenią ten wspaniały kraj, w którym żyjemy, ale są skutecznym i skutecznym sposobem na ożywienie i przywrócenie miejsc pracy w każdym zakątku kraju.

Stany Zjednoczone nie byłyby pierwszym krajem, który rozważałby wykorzystanie zachęt do promowania podróży krajowych. Japońska Narodowa Organizacja Turystyki (JNTO) zaproponowała plan, w ramach którego obywatele Japonii otrzymają bony podróżne na zakwaterowanie i wyżywienie. A w Szwajcarii jest propozycja, aby pobudzić turystykę krajową, dając każdemu obywatelowi voucher na pobyt w Szwajcarii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zawsze szukam nowych sposobów podróżowania lepiej, mądrzej, głębiej i taniej oraz spędzam dużo czasu na obserwowaniu trendów na styku podróży i technologii. Jak

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy