Definicja pożyczki niesubsydiowanej

Category: Abyś Mógł
17.02.2021

Ostatnia aktualizacja: 5 września 2018 r

Warunki kredytu studenckiego mogą być złożone. Czy słyszałeś wcześniej o niespłaconych pożyczkach? Prawdopodobnie nie wcześniej niż go masz. Trudno jest znaleźć definicję niespłacanej pożyczki, która byłaby łatwa do zrozumienia. Oto nasz prosty przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, czym są niesubsydiowane pożyczki studenckie.

Definicja pożyczki niesubsydiowanej

Niespłacona pożyczka studencka to taka, w przypadku której odsetki są naliczane w momencie, gdy Ty lub Twoja szkoła otrzymacie środki z pożyczki. Oznacza to, że odsetki zaczynają się sumować pierwszego dnia, w którym dokonywana jest płatność. Koszt jest następnie dodawany do kwoty głównej pożyczki, która jest nazywana kapitalizacją. Kapitalizacja może być ryzykowna, ponieważ może spowodować, że Twoje saldo będzie dłuższe niż pożyczona kwota.

Porównaj to z definicją pożyczki subsydiowanej, która jest rodzajem pożyczki dla studentów studiów licencjackich z potrzebami finansowymi. Dotowane pożyczki nie są oprocentowane, gdy jesteś w szkole lub w okresie odroczenia.

Definicja bezpośredniej niesubsydiowanej pożyczki

Bezpośrednie pożyczki niesubsydiowane są dostępne dla studentów studiów licencjackich, magisterskich i zawodowych i nie muszą oni wykazywać potrzeby finansowej, aby kwalifikować się do otrzymania pożyczki. PLUS, czyli pożyczki macierzyste, również nie są dotowane.

Kwalifikowalność do niespłacanej pożyczkiAby otrzymać subsydiowaną lub niesubsydiowaną pożyczkę, musisz być zapisany co najmniej na pół etatu w szkole będącej częścią rządowego programu pożyczek bezpośrednich. Program musi kończyć się uzyskaniem stopnia naukowego lub świadectwa wydanego przez szkołę. Możesz otrzymać niespłaconą pożyczkę, nawet jeśli nie wykażesz żadnych potrzeb finansowych.

Jak uzyskać niespłaconą pożyczkęNajpierw musisz złożyć FAFSA, czyli bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów. W tym raporcie zobaczysz, ile pomocy federalnej możesz otrzymać. Jeśli w raporcie są stypendia lub stypendia, pamiętaj, aby je najpierw zaakceptować, ponieważ nie musisz ich spłacać. Następnie weź wszystkie oferowane studia zawodowe, a szkoła określi, ile możesz pożyczyć w skali roku.

Jeśli otrzymujesz pożyczkę bezpośrednią po raz pierwszy, musisz również:

 • Skorzystaj z poradnictwa wstępnego, które jest narzędziem do nauki spłaty pożyczki
 • Podpisz weksel główny, co oznacza, że ​​zgadzasz się na warunki pożyczki.Biuro pomocy finansowej w Twojej szkole podejmie również dodatkowe kroki wymagane do uzyskania pożyczki.

  Kiedy Twoja pożyczka jest wypłacana, szkoła przeznacza ją na czesne, opłaty, zakwaterowanie i wszelkie inne opłaty szkolne. Dodatkowe środki pożyczki przekraczające tę kwotę zostaną Ci zwrócone.

  Limity zaciągania pożyczek niesubsydiowanychW przypadku pożyczek niesubsydiowanych limity mogą się różnić, ale zwykle są wyższe niż limity pożyczek subsydiowanych. Jeśli jesteś studentem zależnym, Twój limit wynosi 31 000 USD na cały czas spędzony w szkole. W przypadku niezależnych studentów limity wynoszą 57 500 USD i 138 500 USD dla studentów.

  Dotowane (zależne)
  Bez dotacji (zależnie) Dotowane (niezależne)
  Bez dotacji (niezależne)
  Pierwszy rok 3500 $ 5500 $ 3500 $ 9500 $
  Drugi rok 4500 $ 6500 $ 4500 $ 10 500 $
  Trzeci rok i później 5500 $ 7500 $ 5500 $ 12 500 $
  Absolwent i profesjonalista Żaden 20 500 $ Żaden 20 500 $
  Podrzędne i anuluj zagregowane limity Undergrad 23 000 $ 31 000 $ (zawiera subskrypcję i rezygnację) 23 000 $ 57500 $ (zawiera subskrypcję i rezygnację)

  Ile pożyczyć

  Możesz otrzymać więcej, niż potrzebujesz, więc dokładnie oceń oferty kredytu studenckiego. Nie musisz pożyczać całej kwoty, ponieważ może to być więcej, niż jesteś w stanie spłacić. Przed pożyczeniem pieniędzy przeprowadź szczerą i szczerą dyskusję z sobą i swoją rodziną, aby dowiedzieć się, ile realnie spłacisz po ukończeniu studiów. Nie możesz pożyczyć więcej, niż wynosi rzeczywisty koszt uczestnictwa.

  Anulowanie niespłaconej pożyczkiJeśli nie potrzebujesz już całości lub części pożyczki, możesz ją anulować, powiadamiając szkołę, jeśli pożyczka nie została jeszcze wypłacona. Po wypłaceniu środków masz tylko ograniczony czas na ich anulowanie. Sprawdź swój weksel, aby dowiedzieć się, co musisz zrobić, aby anulować pożyczkę.

  Opłaty za udzielenie pożyczki bez dotacjiOprócz znajomości definicji niespłacanej pożyczki ważne jest poznanie opłat związanych z tymi pożyczkami. W przypadku pożyczek wypłaconych po 1 października 2016 r. I przed 1 października 2017 r. Prowizja za udzielenie pożyczki wynosi 1,069%. W przypadku pożyczek wypłaconych 1 października 2017 r. Lub później i przed 1 października 2018 r. Opłata wynosi 1,066%.

  Pożyczka od 1 października 2016 r. Do 1 października 2017 r
  1,069%
  Pożyczka Od 1 października 2017 do 1 października 2018 1,066%

  Stopy procentowe dla niespłaconych pożyczek

  Roczna stopa oprocentowania (APR) dla niespłaconych pożyczek wynosi 4,45% dla kredytów dla studentów i 6% dla kredytów dla absolwentów. Dotyczy to wszystkich pożyczek wypłaconych w okresie od 1 lipca 2017 r. Do 30 czerwca 2018 r.

  Rodzaj pożyczki
  Stopa procentowa 2017-18
  Stopa procentowa 2016-17
  Stopa procentowa 2015-16
  Bezpośrednie pożyczki niesubsydiowane (licencjackie) 0,0445 0,0376 0,0429
  Bezpośrednie pożyczki niesubsydiowane (dla absolwentów) 0,0600 0,0531 0,0584

  W jaki sposób naliczane są odsetki za niespłacane pożyczki

  Odsetki są naliczane, gdy tylko pożyczka zostanie wypłacona (lub zapłacona). Przez cały czas, gdy jesteś w szkole, kwota pożyczki się sumuje. Po ukończeniu studiów przysługuje Ci sześciomiesięczny okres karencji na rozpoczęcie płatności, ale odsetki wciąż są naliczane. W przypadku odroczenia niespłaconych pożyczek odsetki zostaną naliczone i zostaną dodane do kwoty głównej, co zwiększy całkowitą należną kwotę.

  Jak zminimalizować kwotę należną z tytułu niespłaconych pożyczekSpłacaj odsetki od niespłaconych pożyczek, gdy jesteś jeszcze w szkole, aby uniknąć długu o wiele więcej niż pożyczyłeś. Chociaż łatwo jest zignorować pożyczki, gdy jesteś w szkole, rozsądniej jest zacząć je spłacać tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć nadmiernej kapitalizacji. Ta metoda jest również skutecznym sposobem, aby studenci mogli zrozumieć, jak działają pożyczki studenckie i uniknąć nieporozumień dotyczących spłaty.

  Federalne pożyczki studenckie, które nie są dotowane, kwalifikują się do planów spłaty, takich jak spłaty standardowe, stopniowe, rozszerzone i spłaty uzależnione od dochodów. Sprawdź, który plan płatności jest dla Ciebie i Twojej sytuacji finansowej.

  Spłacanie niespłaconych pożyczekNiech niespłacane pożyczki studenckie będą priorytetem do spłaty, ponieważ chcesz uniknąć kapitalizacji. Jeśli Twoja pożyczka ma stałe oprocentowanie, nie musisz się martwić, że będzie się ona zmieniać w czasie. Większość federalnych pożyczek studenckich ma stałe oprocentowanie określone przez prawo federalne. Pamiętaj, aby wpłacić dodatkowe spłaty na poczet kapitału, abyś mógł skrócić okres spłaty kredytu. Będziesz musiał skontaktować się z pożyczkodawcą, aby upewnić się, że płatności są przeznaczone na kwotę główną, a nie odsetki. Jest wiele sposobów na szybką spłatę pożyczki, zdecyduj, która z nich pomoże Ci najbardziej i wprowadź plan w życie.

  Znajomość definicji niespłacanej pożyczki to kolejny krok na drodze do zdobycia wiedzy finansowej i pełnego zrozumienia pożyczek studenckich. Im więcej wiesz, tym bardziej jesteś w stanie szybko i bezboleśnie spłacić swoje pożyczki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy