Dlaczego ceny Altcoin często podążają za ceną Bitcoin?

Category: Które Pomogą
17.02.2021

Co się dzieje z cenami Altcoin po cenie Bitcoin?

Może się wydawać, że bez względu na to, co się stanie, główne ceny altcoinów podążają za ceną Bitcoin, nawet jeśli jest to nielogiczne. Pytamy „dlaczego?!

AKTUALIZACJA LUTEGO 2018 : Poniższy artykuł został napisany w październiku 2017 r., Kiedy Bitcoin wyprzedzał alts po ogólnorynkowej korekcie. Został następnie zaktualizowany w grudniu 2017 r., Tuż przed stagnacją bitcoina i boomem alts. Teraz dodaję notatki pod koniec lutego 2018 r., Kilka tygodni po ogólnorynkowej korekcie i w czasie, gdy Bitcoin wyprzedza alts. Miej to na uwadze podczas czytania. Mogliśmy wejść w cykl podobny do tego, w którym byliśmy, kiedy pisałem to pierwotnie!

AKTUALIZACJA GRUDNIA 2017 R. : Z biegiem czasu dowiedziałem się, że fakt, że każda główna giełda oferuje pary handlowe BTC (gdzie można handlować BTC na alts zamiast alts na fiat lub USDT) jest kluczem do zrozumienia, dlaczego alts podąża za BTC. Ponieważ BTC jest najważniejszą monetą wymienianą na inne alty pod względem kapitalizacji rynkowej, wolumenu i ogólnej popularności, znajduje się w centrum krypto ekonomii i ma za sobą pewną grawitację (wystarczająca grawitacja, aby mieć prawie stały związek z alt ceny). Podkreślam to poniżej, ale chcę to podkreślić tutaj, ponieważ nie doceniłem tego znaczenia w oryginalnym artykule. Najważniejsze jest to, że BTC może, z wielu powodów, w tym z wymienionych powyżej, podnosić alty, tłumić alty lub depresować alty. Dodaj to do faktu, że ludzie mają przystanki ustawione w BTC i wiele botów handluje BTC,i dodaj do tego efekty wszystkich wykonujących TA i obserwujących wykresy alt / BTC pod kątem sygnałów kupna / sprzedaży, a zobaczysz, jak zmiany w cenie BTC lub nawet stagnacja w cenie BTC mogą mieć kaskadowy wpływ na gospodarkę kryptograficzną. Rozważ te punkty, czytając pozostałe spostrzeżenia i teorie z 19 października 2017 r. Poniżej. Aby zapoznać się z nowszym artykułem na temat historycznych relacji alt i bitcoin, zobacz ten artykuł na temat relacji między BTC i alts.Aby zapoznać się z nowszym artykułem na temat historycznych relacji alt i bitcoin, zobacz ten artykuł na temat relacji między BTC i alts.Aby zapoznać się z nowszym artykułem na temat historycznych relacji alt i bitcoin, zobacz ten artykuł na temat relacji między BTC i alts.

DEVILS ADVOCATE [napisano to, gdy BTC było w biegu, a alts znajdowało się w stagnacji w październiku 2017 r.] : Ta strona będzie argumentować, że ostatnio jedynym posunięciem dla inwestorów, którzy chcą teraz zarobić, było kupowanie BTC, ponieważ inne monety w najlepszym przypadku słabo śledzą cenę BTC, co czyni je inwestycjami poniżej wartości nominalnej w porównaniu do BTC w tym czasie. Można jednak argumentować, że BTC jest teraz wykupione, a Ether i Alts mają bardzo atrakcyjne ceny. Może Bitcoin Gold okaże się żartem i wszyscy wskoczą na szczyt Alts? Trzeba wziąć pod uwagę tego typu rzeczy. Ta strona przedstawia pomysły i omawia teorie i spostrzeżenia; nie oferuje porad inwestycyjnych. Zalecamy konserwatywną strategię uśredniania kosztu dolara w głównych monetach, nie umieszczając wszystkich swoich jajek w koszyku Bitcoin na podstawie dowolnego przeczytanego artykułu, w tym tego. Strategia inwestycyjna, której używasz, to Twoja decyzja.

AKTUALIZACJA GRUDNIA 2017 : Bitcoin Gold radził sobie dobrze, upewnij się, że jesteś w BTC na forki (weź pod uwagę zalety giełdy kryptowalut Binance i portfeli, które pozwalają kontrolować klucze prywatne). BTC nadal jest wyraźnym zwycięzcą, jeśli chodzi o długoterminowe uśrednianie kosztów w dolarach. Inne monety osiągnęły lepsze wyniki w perspektywie krótkoterminowej lub w określonych punktach wejścia, jednak jak dotąd nic nie działało tak dobrze jak BTC konsekwentnie w czasie.

UWAGA : Poniżej porównujemy dwa główne Alts (AKA Altcoin, monety niebędące Bitcoinem), Ether i Litecoin, z Bitcoinem. Większość innych głównych altów ma ten sam trend. Niektóre drobne alty działają tylko ogólnie (ale korelacja jest mniej wyraźna). Chodzi o to, aby spekulować i przedstawić teorie, które pomogą ci lepiej zrozumieć kryptowalutę; nie jest to doradztwo inwestycyjne. AKTUALIZACJA GRUDNIA 2017 : Jednym z powodów, dla których jest mniej wyraźny w przypadku innych altów, jest to, że kilka altów zostanie „napompowanych (z ważnych i mniej ważnych powodów w danym dniu), alty, które są pompowane, zwykle przerywają trend. Zwykle wznawiają się po BTC w ciągu 24-48 godzin po zaniku wzrostu głośności.

UWAGA : Istnieje kilka wyjątkowych rozwiązań technicznych; na przykład sieć inteligentnych kontraktów Ethereum. Nawet bez tokena Ether Ethereum to „zły tyłek, jak mówią. W tym artykule skupimy się na wartościach inwestowania monet w ciągu kilku miesięcy (głównie na podstawie tego, co wydarzyło się od lata). Oczywiście w krótkim okresie wszystko może się zdarzyć, a na dłuższą metę niektóre alty mogą się wyrwać i przejąć inicjatywę. W rzeczywistości myślę, że jest to bardzo prawdopodobne, jeśli kryptowaluty mogą stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom. Innymi słowy, w głównych altach jest wiele do polubienia (najlepsze monety według kapitalizacji rynkowej). Mając to na uwadze, Bitcoin był dotychczas wyraźnym zwycięzcą.

„Standard Bitcoin: Bitcoin jest liderem paczki, ale to tylko wiele wyjaśniaNajprostszą odpowiedzią na pytanie o pozycję Bitcoina jest to, że „Bitcoin jest królem i królową, a pozostałe monety w najlepszym razie podążają za nim.

Trudno jest wymyślić podstawowy algorytm wyceny monet, więc ceny monet po prostu podążają za Bitcoinem jako rodzajem standardu złota, „Standardem Bitcoin.

Jest to moneta numer jeden, a zatem to ona decyduje ogólnie o cenie rynkowej.

Niestety, ta odpowiedź sugeruje, że wszystkie inne monety są nieco bezcelowe, jako coś innego niż inwestycje krótkoterminowe (w porównaniu z Bitcoinem).

AKTUALIZACJA LUTEGO 2018 : Jednym z kluczy jest to, że kryptowaluty mają tendencję do rotacji. Kiedy alty nie są w rotacji, prawie wszystkie są poniżej par w porównaniu z Bitcoinem. Kiedy są w rotacji, zwykle zapewniają znacznie większe zyski niż Bitcoin, jeśli potrafisz je odpowiednio zmierzyć. Zobacz maj – czerwiec 2017 i grudzień 2017 – styczeń 2018. W tych czasach alts były w rotacji, a BTC znajdowały się w stagnacji. Poza tymi czasami alts jest bardzo trudny do inwestowania i generalnie Bitcoin wyprzedzi je ze względu na związek między Bitcoinem a alts. W tych czasach, gdy Bitcoin stagnuje, altcoiny szybko się nagrzewają. Czas na rynku jest prawie niemożliwy, ale warto o tym pamiętać.

Nie tylko podążają za Bitcoinem, ale podążają za nim w sposób beznadziejny z mniejszymi zyskamiJeśli powyższe nie było wystarczająco złe, sytuacja się pogarsza.

Główne alty nie podążają za BTC w 100% przypadków. Raczej mają tendencję do wyolbrzymiania spadków, ale nie skoków.

Oznacza to, że ludzie mają tendencję do wycofywania się z altów i przechodzenia do BTC, gdy BTC rośnie, ale wszystkie monety zwykle spadają zgodnie. Jeśli to policzysz, nie będzie dobrze.

Doprowadziło to do tego, że altcoiny nie odzyskiwały wysokich wartości, ponieważ Bitcoin pokonał swoje maksima. Rezultat jest taki: kiedy Bitcoin idzie w górę, alty następują powoli (po zejściu w dół, a następnie pozostając w tyle); A kiedy Bitcoin spada, alty wydają się podążać za spadkiem idealnie lub nawet wyolbrzymiać.

Po krachu na początku września Litecoin i Ether podniosły się wraz z Bitcoinem i wszystkie trzy odzyskały pewną wartość. Następnie Bitcoin przyspieszył przed konkurencją (wysysając część wartości z altów w procesie). Potem Litecoin i Ether trochę nadrobili zaległości (podczas gdy Bitcoin Cash i kilka innych spadło lub podniosło się z Lite i Ether).

Następnie Bitcoin ruszył na księżyc i Alts został w tyle. Potem alts podniósł się, ale nie wrócił i przekroczył wzloty, jak zrobił to Bitcoin. Potem Bitcoin spadł, a Alts spadł wraz z nim 17 października. Potem to samo. Bitcoin wrócił do swojego maksimum, ale Litecoin i Ether mają sposoby, aby nawet zobaczyć swoje maksima sprzed 17 października. Teraz, w południe 20 października, cena BTC przekroczyła 6 000 USD, a ceny Ether i Lite spadają.

Jeśli ten wzorzec będzie się utrzymywał w czasie, alts odnotuje niewielkie zyski, a Bitcoin przekroczy alts do tego stopnia, że ​​inwestowanie w jakąkolwiek kryptowalutę inną niż Bitcoin stanie się absurdalne (w porównaniu do Bitcoin).

Teraz, gdy to powiedziawszy, jest bardzo prawdopodobne, że to nie nadąży. W pewnym momencie ludzie zdadzą sobie sprawę, że inne monety mają wyjątkową wartość i nie powinny podążać za BTC jak indeks, który śledzi cenę BTC. Jednak ten czas jeszcze nie nadszedł i na razie wszystko jest trochę nijakie (chyba że jesteś w 100% w BTC).

Nie staram się tutaj być całą zgubą i mrokiem; w rzeczywistości jestem uparty na długoterminowych alternatywach. Wskazuję tylko na oczywiste w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Oznacza to, że jeśli alts nie może zacząć samodzielnie utrzymywać dwóch bitów w swojej cenie transakcyjnej, z czasem staną się bezcelowe jako inwestycja średnioterminowa (co może uczynić je bardziej użyteczną walutą niż BTC, ale ma pewne negatywne konsekwencje ).

UWAGA OD PAŹDZIERNIKA 2017 : Od sierpnia 2017 r. Najlepsze, co możesz zrobić z jakąkolwiek monetą inną niż Bitcoin, to szybkie przeskoczenie innej monety w celu uzyskania szybkiego zysku, jeśli ta moneta będzie się opóźniać, gdy BTC wzrośnie. To zdziałałoby cuda 12 października, na przykład, gdybyś kupił wtedy Ether i Litecoin, a następnie szybko ponownie sprzedał. Jasne, jeśli kupiłeś 225 $ Ether lub 45 $ Litecoinów na początku września, jesteś zadowolony z obecnych cen. Jednak nie jesteś tak szczęśliwy, jakbyś kupił Bitcoin o wartości 3 000 $ i o to chodzi. Transakcje krótkoterminowe są w porządku, a długoterminowe blokady są w porządku, ale w międzyczasie, w porównaniu z BTC, brakuje alts.

AKTUALIZACJA LUTEGO 2018 : Ponownie wszystko się zmieniło, gdy BTC wypadło z rotacji, a alts weszło w rotację w grudniu 2017. Stało się to bardzo szybko i trudno było je złapać, jeśli nie szukałeś wzoru do ponownego pojawienia się. Jeśli zauważysz stagnację Bitcoina, a kilka altów, takich jak XRP i XLM, zaczyna przynosić stałe i silne zyski, jest to wskazówka, że ​​rotacja nadchodzi ponownie. To właśnie w tych czasach alts może przełamać trendy opisane na tej stronie. Historycznie rzecz biorąc, tak naprawdę tylko w tych czasach przełamują trend. Dlatego chociaż sytuacja może się zmienić, należy o tym pamiętać.

Proszę wziąć pod uwagę, Alts mają niewiele wspólnego z BitcoinemPowyższe miałoby sens, gdyby Ether był kopią Bitcoin lub gdyby Litecoin nie miał swoich zalet i wad, ale monety takie jak Ether, Litecoin i powiedzmy Ripple (tylko po to, aby dodać tutaj kolejną interesującą monetę) nie są kopiami węgla Bitcoin.

Pomijając Litecoina, większość innych altów nie ma nic wspólnego z Bitcoinem. W związku z tym nasuwa się pytanie tej strony, „więc dlaczego do cholery ich cena jest tak ściśle związana?

Wszystkie są kryptowalutami i wszystkie są notowane na głównych giełdach. Jednak Coke i Pepsi są notowane na wszystkich głównych giełdach; obie firmy opierają się na napojach gazowanych, ale nie odzwierciedlają ich cen każdego dnia. I nikt by tego nie oczekiwał.

AKTUALIZACJA LUTEGO 2018 : Dlaczego dwie monety miałyby mieć ten sam wykres, mimo że są tak zasadniczo różne. Jedną z odpowiedzi jest fakt, że kryptowaluta jest izolowanym ekosystemem, a wiele akcji cenowych opiera się na wskaźnikach technicznych, a nie na analizie fundamentalnej. Wiele z tego, co widzisz, to ludzie skaczący od monety do monety, próbujący powiększać swój stos BTC (lub czasami stos ETH)… aby mogli albo 1. mieć więcej BTC lub ETH, albo 2. wypłacić pieniądze na fiat. Niestety, podczas gdy koderzy i fani kryptowalut przypinają białe księgi do swojej lodówki i rozmawiają o PoS kontra PoW, handlowcy i ich boty koncentrują się na trendach cenowych i zyskach (nie na podstawach, takich jak prędkość transakcji, opłaty lub technologia). Jeśli chodzi o trendy cenowe i zyski, z czysto technicznego punktu widzenia BTC może być równie dobrze widgetem A, widgetem XRP B, widgetem TRX C itp.

WSKAZÓWKA : Powyżej mówię jako długoterminowy inwestor w monety. Jeśli chodzi o użyteczność technologii, nic nie może umniejszyć tak świetnego produktu jak Ethereum. Podobnie szybkość transakcji Litecoina jest imponująca. Ripple i inne alty mają również pozytywne aspekty. Ale Bitcoin okazał się wyraźnym zwycięzcą jako inwestycja. Historia Bitcoina w porównaniu do alts od czasu wzrostu liczby kryptowalut w 2017 roku, ale zwłaszcza od lata, sprawia, że ​​wszystkie inne monety wyglądają na mniej rozsądną inwestycję. Jeśli kupiłeś główne monety 31 sierpnia, straciłeś pieniądze na prawie wszystkim oprócz Bitcoin. To dowód na to, że Bitcoin był jedyną rozsądną inwestycją w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

UWAGA : Bitcoin może zostać wykupiony, kierując się tą samą logiką powyżej. Jednak prawie na pewno spadnie z nim w dół w wypadku. Dlatego jest to kwestia prawie dyskusyjna. To tak, jakby Microsoft źle się spisał, więc Apple rozbił się z nim w idealnym Unison; to byłoby nieoczekiwane. Można by oczekiwać, że Apple wzrośnie lub że Apple odniesie niewielki hit, a nie za Microsoft. Nie spodziewałbyś się tego w przypadku żadnego innego zasobu. To dziwne, że zdarza się to kryptowalutom.

Teorie spekulacyjne dotyczące tego, dlaczego AltCoins podążają za cenami bitcoinówMam kilka teorii:

 1. Możliwe, że wszystkie ceny są oparte na Bitcoinie jako standardzie złota, ponieważ rynek jest młody, a dni „podążania za ceną BTC wkrótce się skończą.
 2. Można spekulować, że biorąc pod uwagę te wydarzenia, prawdziwa demokratyczna psychologia wolnego rynku na rynku spekulacyjnym najwyraźniej zachowuje się bardzo podobnie do stada. O wiele więcej, niż się spodziewałem.Być może ludzie są tak zdenerwowani spadkiem dna monet, że każda zmiana na BTC wywołuje panikę, gdy cena spada, ale każdy skok powoduje, że wszyscy spieszą się na Bitcoin (zwłaszcza gdy widelce są na horyzoncie).Być może ktoś (e) ingeruje w rynki (na przykład podszywając się pod wszystkie główne monety na głównych giełdach). Może to spowodować, że wszystkie monety ustawią się w jednej linii i wyjaśni, dlaczego często są w jednej linii, ale nie zawsze. Widziałem fałszowanie rynków, ale nie jest jasne, w jakim stopniu ten ruch jest naturalny, a ile fałszujący.Być może istnieje magiczny krasnoludek, który żyje w łańcuchu bloków i organizuje wszystko. Nie jestem pewien, dlatego ta strona jest spekulacją i teorią, a nie twardym faktem.

  Prognozy dotyczące tego, co będzie dalej, oparte wyłącznie na przeszłych wydarzeniachJestem jednak pewien, że jeśli wzorzec będzie się utrzymywał, wydarzy się co następuje (następujące są czystą spekulacją opartą na przeszłych wydarzeniach… które z całą pewnością nie powinny bezpośrednio wpływać na przyszłe wydarzenia poza psychologicznym.

  UWAGA : To jest teoria; to twórcze pisanie. Nie oferuję prognoz cenowych, na których warto oprzeć inwestycje. Nie robimy tego na tej stronie. To jest strona o zrozumieniu kryptowaluty pod każdym względem. Nie jest to witryna z poradami inwestycyjnymi.

  • BTC prawdopodobnie odniesie pewne zyski; wyzdrowiał już 17 października.
  • Alts będzie pozostawał w tyle przez minutę.Alts wystrzeli następnie około 19 lub 20 października (zakładając, że BTC nie ulegnie wcześniejszej awarii).BTC wzrośnie do 6 000 $ w ciągu tygodnia (osiągając ten punkt wokół widelca Bitcoin Gold 25 października). UWAGA : BTC wyskoczyło do 6 tys. $ 20 października. W związku z tym mogłem niedoszacować BTC. Zrewidujmy to do mniej niż 7 USD, z konkretną prognozą 6,4 USD (jeśli BTC może dziś pomieścić 6 000 USD).Alts pójdzie w ich ślady (ale nie w takim stopniu, w jakim odzyskają wrześniowe szczyty; lub jeśli je odzyskają, nie przejdą zbyt daleko. Powiedz 70 $ LTC i 260 $ Eth).Około 6 000 $ BTC spadnie ponownie do niskich 4 000 $.LTC i ETH zostaną obniżone dzięki BTC, ale będą znacznie bliżej poziomu z początku września niż BTC.Powiedziawszy to, jeśli wszystko, co się wydarzy, a LTC i ETH (i inne główne Alts) nie wyolbrzymią awarii, może to wgryźć się w moją teorię i pokazać, że ten absurdalny trend wkrótce się załamie. Jeśli osiągną powyższe minima, z 45 $ LTC i 225 $ ETH, podczas gdy BTC spadnie do około 4000 $, cóż, wtedy osobiście zwężę się z powrotem na Alts i będę ciężko na BTC w moim portfolio. Ponieważ uważam, że Ether jest znacznie fajniejszy (ze względu na inteligentną sieć Contract Ethereum i brak szalonej walki o rozwidlenia), mój portfel woli zarabiać.

   Teraz oczywiście cieszę się, że się mylę. Zaufaj mi; jeśli złamiemy schemat, będę o tym pisać. Będę podekscytowany, widząc Ether, Litecoin, Ripple itp. Stojące na swoich dwóch bitach i zobaczę, jak Bitcoin żyje własnym życiem bez wysyłanych telegraficznie skoków i awarii.

   W międzyczasie. Na tym etapie zamierzam inwestować konserwatywnie. A kiedy zainwestuję, mój portfel będzie obciążony bitcoinami.

   W międzyczasie powinieneś po prostu robić to, co robisz, i nie brać moich opinii i spekulacji jako porady inwestycyjnej.

   Dlaczego ceny Altcoin często podążają za ceną Bitcoin? Zawiera informacje o następujących kryptowalutach:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy