Dlaczego chcesz mieć dobrą zdolność kredytową?

Category: Przykład Jeśli
17.02.2021

W tym artykule:

 • 6 powodów, dla których chcesz mieć dobry wynik kredytowy
 • Co to jest dobra ocena kredytowa?Jak mogę poprawić swoje wyniki kredytowe?Istnieje kilka solidnych porad finansowych, do których każdy powinien dążyć: Zaoszczędź pieniądze na fundusz awaryjny. Spłać swój dług. Nie wydawaj więcej, niż możesz sobie pozwolić.

  Ale jest jeszcze jedna mądrość finansowa, którą reklamuje wielu ekspertów: utrzymuj swoje wyniki kredytowe na jak najwyższym poziomie.

  Wyniki kredytowe są ważną częścią twojego zdrowia finansowego. Chcesz dobrych wyników kredytowych, ponieważ mogą one odblokować wiele oszczędności i korzyści, w tym dostęp do pożyczek i kart kredytowych na najkorzystniejszych warunkach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego posiadanie wysokiej zdolności kredytowej jest korzystne.

  6 powodów, dla których chcesz mieć dobry wynik kredytowy

  Amerykanie często polegają na kredytach – możliwości kupowania rzeczy za pożyczone pieniądze, które są spłacane z czasem – w celu finansowania większych zakupów, takich jak zakup samochodu lub domu, oraz ułatwiania życia dzięki udogodnieniom, takim jak karty kredytowe, które mogą pomóc w zarządzaniu dzienne wydatki. Aby ustalić, czy kwalifikujesz się do takich pożyczek, pożyczkodawcy mogą wziąć pod uwagę szereg czynników, w tym Twój dochód, stosunek zadłużenia do dochodów, a nawet historię zatrudnienia.

  Ale prawie zawsze polegają na automatycznym procesie oceny, który obejmuje analizę twoich ocen kredytowych i historii kredytowej, aby określić, jakie jest prawdopodobieństwo, że spłacisz swoje długi w terminie. Ocena kredytowa to trzycyfrowa liczba obliczana przez zastosowanie algorytmu matematycznego do informacji w jednym z trzech raportów kredytowych (z Experian, TransUnion lub Equifax), które są regularnie aktualizowane o informacje z Twoich kont kredytowych. Zwykle im wyższa ocena kredytowa, tym większe prawdopodobieństwo, że zakwalifikujesz się do pożyczki na najkorzystniejszych warunkach, w tym niższych stopach procentowych, wyższych kwotach w dolarach i potencjalnie niższych opłatach.

  Dobra ocena kredytowa ma wiele zalet, w tym:

  1. Znaczące oszczędności na oprocentowaniu kredytów typu Big-TicketKiedy bierzesz dużą pożyczkę, aby sfinansować duży zakup, taki jak dom lub samochód, nawet niewielka różnica w oprocentowaniu może przełożyć się na tysiące dolarów przez cały okres trwania pożyczki. Kredytobiorcy o najwyższych wynikach kredytowych są na ogół w stanie zabezpieczyć najniższe dostępne w danym czasie oprocentowanie kredytu hipotecznego lub kredytu samochodowego. A to może oznaczać duże pieniądze.

  Na przykład, 30-letni kredyt hipoteczny o stałej wartości 250 000 USD przy 5,5% będzie kosztował pożyczkobiorcę łącznie 511 010 USD przez cały okres trwania pożyczki. Jeśli ten sam pożyczkobiorca może uzyskać 4,5% stopę procentową – tylko o jeden punkt procentowy niższą – zapłaci 456 017 dolarów przez cały okres trwania pożyczki, różnicę w wysokości 54 993 dolarów.

  2. Lepsze warunki i dostępność produktów pożyczkowychPożyczkobiorcy z dobrymi wynikami kredytowymi będą mieli dostęp do większości dostępnych produktów pożyczkowych i kart kredytowych, ponieważ pożyczkodawcy będą chcieli im pożyczać. Będą mogli skuteczniej dokonywać zakupów i porównywać stawki. Znajdą również najlepsze warunki, w tym wyższe limity w dolarach, co może ułatwić finansowanie dużych zakupów.

  3. Dostęp do najlepszych kart kredytowychWysokie wyniki kredytowe zapewnią Ci dostęp do najbardziej satysfakcjonujących kart kredytowych na rynku, w tym tych, które oferują najniższe stopy procentowe i najlepsze nagrody, takie jak oferty cash back, punkty podróżne i inne zachęty. Jest również bardziej prawdopodobne, że kwalifikujesz się do wstępnych ofert zakupu i przeniesienia salda w wysokości 0% RRSO, co z czasem może przełożyć się na znaczne oszczędności.

  4. Zniżki na ubezpieczenieNie możesz odmówić ubezpieczenia, jeśli masz niską zdolność kredytową, ale wysoki wynik może pomóc Ci zakwalifikować się do niższych składek ubezpieczeniowych na ubezpieczenie samochodu.

  5. Więcej opcji mieszkaniowychNiektórzy właściciele firm zarządzających wynajmem biorą pod uwagę oceny kredytowe potencjalnego najemcy, aby określić, czy są oni finansowo godni zaufania. Im wyższa ocena kredytowa, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony do wynajmu domu lub mieszkania. Możesz również zaoszczędzić pieniądze na wpłacie, jeśli masz wyższe wyniki kredytowe.

  6. Zwolnienia z kaucji za mediaNiektóre firmy użyteczności publicznej mogą wziąć pod uwagę twoje raporty kredytowe i wyniki, aby określić, jakie jest prawdopodobieństwo, że będziesz płacić rachunki w terminie. Jeśli nie masz silnej historii kredytowej, być może będziesz musiał zapłacić depozyt zabezpieczający, aby rozpocząć usługi komunalne.

  Co to jest dobra ocena kredytowa?

  Chociaż na rynku dostępnych jest niezliczona liczba modeli oceny zdolności kredytowej, jednym z najczęściej stosowanych jest model FICO ® Score ☉, w którym wyniki mieszczą się w przedziale od 300 do 850. FICO ® dzieli te wyniki na następujące przedziały oceny zdolności kredytowej:

  • Wyjątkowe : 800 i więcej
  • Bardzo dobrze : od 740 do 799 Dobry : od 670 do 739 Słabe : 579 i mniejOgólnie rzecz biorąc, wynik 700 lub więcej w modelu FICO ® jest uważany przez większość kredytodawców za dobry wynik kredytowy.

   Jak mogę poprawić swoje wyniki kredytowe?

   Chociaż każdy konsument ma prawdopodobnie dziesiątki, jeśli nie setki, ocen kredytowych, dobrą wiadomością jest to, że to, co powoduje wzrost lub spadek wyników w różnych modelach, jest prawie zawsze takie samo. Po prostu różne modele mogą przypisywać różne wagi do pewnych czynników.

   Nie ma żadnego sekretnego sposobu na uzyskanie dobrych wyników kredytowych. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym sposobem na poprawę wyników kredytowych jest zrobienie czegoś odwrotnego do tego, co spowodowało ich spadek, i zapewnienie sobie wystarczającej ilości czasu na poprawę. Podczas gdy każdy model punktacji przypisuje inną wagę czynnikom, które wpływają na Twój wynik, zwykle jest siedem czynników, które decydują o wynikach:

   • Historia płatności : jest to zazwyczaj jeden z najważniejszych czynników – od około 30% do 35% – określających Twój wynik w większości modeli punktacji. Opóźnione lub nieodebrane płatności obniżają Twoją zdolność kredytową. I odwrotnie, jeśli masz długą historię terminowego regulowania rachunków, Twój wynik będzie na ogół wyższy. Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby poprawić swoje wyniki kredytowe, jest płacenie wszystkich rachunków na czas każdego miesiąca. Jeśli z czasem ustalisz taki sposób postępowania, Twoje wyniki ulegną poprawie.
   • Wskaźnik wykorzystania kredytu : jest to kwota kredytu odnawialnego, z którego aktywnie korzystasz, w porównaniu z dostępną kwotą kredytu, obliczona na podstawie limitów Twojej karty kredytowej. Im niższy współczynnik, tym wyższa ocena kredytowa. Staraj się, aby współczynnik wykorzystania nie przekraczał 30%, ale aby uzyskać najlepsze wyniki, warto utrzymać go poniżej 10%. Liczba kont : Modele oceny zdolności kredytowej uwzględniają również liczbę otwartych rachunków kredytowych i sald. Lepiej mieć więcej kont bez salda niż tych, na których masz saldo. Historia kredytu : Większość modeli oceniania uwzględnia również, jak długo aktywnie korzystałeś z kredytu. Zazwyczaj uwzględniają średni wiek wszystkich otwartych kont. Im dłuższa historia kredytowa, tym lepszy wynik. Nie możesz wiele z tym zrobić, poza tym, że czas robi swoje. Miks kredytów : modele punktacji uwzględniają również rodzaje posiadanych kredytów, w tym pożyczki ratalne i karty kredytowe. Aby poprawić swoją zdolność kredytową, staraj się dobrze łączyć różne rodzaje kredytów. Trudne pytania : kiedy ubiegasz się o nową kartę kredytową lub inny rodzaj pożyczki, pożyczkodawca zażąda raportu kredytowego. Jest to uważane za „trudne zapytanie – a zbyt wiele osób może nieznacznie obniżyć Twój wynik. Jednak wiele zapytań tego samego rodzaju – na przykład jeśli kupujesz kredyt samochodowy – w tym samym okresie jest często traktowanych jako jedno zapytanie. Wpływ trudnych zapytań maleje, im starsze są zapytania. Negatywne informacje kredytowe : jeśli raport kredytowy zawiera negatywne informacje finansowe, takie jak bankructwo lub konto windykacyjne, może to również negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.
   Chcesz natychmiast zwiększyć swoją zdolność kredytową? Experian Boost pomaga, dając Ci kredyt na rachunki za media i telefon komórkowy, które już płacisz. Do tej pory te płatności nie wpływały pozytywnie na Twój wynik.

   Ta usługa jest całkowicie bezpłatna i może szybko poprawić Twoje wyniki kredytowe, korzystając z Twojej własnej pozytywnej historii płatności. Może również pomóc osobom o słabej lub ograniczonej sytuacji kredytowej. Inne usługi, takie jak naprawa kredytu, mogą kosztować Cię nawet tysiące i pomagają tylko usunąć nieścisłości z raportu kredytowego.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy