Dlaczego chipy z kart kredytowych mają znaczenie dla Twojej firmy

Category: Karty Debetowej
17.02.2021

Banki w całym kraju wysyłają swoim klientom nowe karty kredytowe. Karty są wyposażone w chip EMV, mały chip komputerowy używany podczas przetwarzania transakcji. Chipy są ważne dla każdej firmy, która akceptuje karty kredytowe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób chipy EMV wpływają na Twój biznes i przyszłość płatności kartą kredytową.

Co to jest chip EMV?

Chip EMV to chip zabezpieczający wbudowany w kartę kredytową. Możesz to zobaczyć bezpośrednio na awersie karty. Karta po prawej stronie posiada chip widoczny pod napisem „JAL CARD nad lewą grupą cyfr w numerze karty kredytowej.

EMV oznacza Europay, MasterCard i Visa, trzy firmy obsługujące karty kredytowe, które połączyły siły, aby stworzyć nową technologię. EMV został po raz pierwszy wdrożony w Europie w 1986 r., A normy zostały sformalizowane w 1993 r. Chociaż technologia ta rozpowszechniła się w Europie od ponad dziesięciu lat, dopiero w 2015 r. Została powszechnie przyjęta w Stanach Zjednoczonych.

Chipy EMV zwiększają bezpieczeństwo

Dlaczego cały kontynent i większość krajów na całym świecie miałby używać kart z chipem zamiast paska magnetycznego, który wszyscy znamy? Powodem jest oszustwo.

Chipy EMV to małe chipy komputerowe, które mogą być odczytywane przez terminale kart kredytowych obsługujące EMV. Chipy wytwarzają unikalny kod, którego nie można łatwo skopiować, w przeciwieństwie do paska magnetycznego, który można skopiować za pomocą kieszonkowego urządzenia do kopiowania danych. Chip wysyła swój unikalny kod wraz z informacjami o transakcji, gdy jest używany. Jeśli terminal posiada czytnik chipów, a kodu nie ma lub jest on nieprawidłowy, transakcja jest odrzucana. To sprawia, że ​​oszustwa w punktach sprzedaży są znacznie trudniejsze dla złodziei.

Z tego powodu przetwarzanie transakcji na chipach trwa dłużej. Do przetwarzania transakcji na chipach potrzeba więcej informacji niż paski magnetyczne, więc systemy komputerowe potrzebują kilku sekund na zatwierdzenie.

Nadal możesz przeciągnąć kartę paskiem magnetycznym, jeśli terminal nie akceptuje chipów, ale większość terminali w Stanach Zjednoczonych jest na najlepszej drodze do aktualizacji, jeśli jeszcze nie są.

Zmiana odpowiedzialności w październiku 2015 r

Ponieważ EMV od wielu lat jest standardem w Europie, niektórzy amerykańscy wydawcy kart kredytowych od lat wydają karty z chipem. Wysokiej klasy podróżne karty kredytowe jako pierwsze otrzymały żetony. Produkcja kart kredytowych z chipem kosztuje nieco więcej, więc firmy obsługujące karty kredytowe wahały się, czy wyprodukować karty, jeśli chip nie miał być używany.

Jednak w październiku 2015 r. W Stanach Zjednoczonych nastąpiła poważna zmiana w zakresie zobowiązań z tytułu kart kredytowych. Przed październikiem 2015 r. Banki w większości przypadków odpowiadały za koszty oszustw związanych z kartami kredytowymi. Począwszy od października 2015 r. Odpowiedzialność przechodziła na akceptantów, jeśli nie akceptują kart kredytowych z chipem EMV. Ta zmiana zmusiła sprzedawców do akceptacji EMV, a banki do wydawania kart EMV.

Oznacza to, że jeśli dzisiaj ktoś użyje odtłuszczonej, fałszywej karty kredytowej do zakupu w Stanach Zjednoczonych, kupiec, którym może być właściciel małej firmy, ponosi koszty. Jeśli jednak sprzedawca ma procesor chipowy EMV, bank ponosi koszty.

Terminale przetwarzające EMV są droższe niż stare terminale magnetyczne, więc wszystkie firmy nie spieszyły się z zakupem. Jednak z czasem zobaczymy, że wszystkie czytniki kart używają chipa.

Dlaczego oszustwa nie wychodzą z EMV

Korzystając z karty debetowej, zazwyczaj do zakończenia transakcji wprowadza się czterocyfrowy numer PIN. Karty kredytowe w Stanach Zjednoczonych wymagają podpisu zamiast kodu PIN. Jednak w Europie i wielu innych krajach używasz kodu PIN zarówno w przypadku karty kredytowej, jak i karty debetowej.

Kiedy Stany Zjednoczone przyjęły EMV, firmy obsługujące karty kredytowe wybrały chip i podpis zamiast chipa i kodu PIN, aby uniknąć mylących zmian dla konsumentów. Oznacza to jednak, że skradzione karty kredytowe można łatwo wykorzystać w sklepach i Internecie. Gdybyśmy przeszli na chip i pin, oszustwa internetowe i sklepowe spadłyby znacznie bardziej niż w przypadku chipa i podpisu.

NFC to przyszłość płatności

Teraz, gdy przeszliśmy przez tę kosztowną, poważną transformację, musimy przygotować się na następną wielką rzecz: płatności bliskiego zasięgu. NFC (Near Field Communication) to forma płatności zbliżeniowych, która jest już dostępna u wielu sprzedawców. Najprawdopodobniej natknąłeś się na to w formie Apple Pay, Android Pay lub Samsung Pay.

Płacenie telefonem jest znacznie bezpieczniejsze niż płacenie kartą kredytową. Kiedy płacisz telefonem, tworzony jest unikalny kod transakcji, który jest używany do przetwarzania. Ten kod, zwany tokenem, jest znacznie bezpieczniejszy, ponieważ numer Twojej karty kredytowej nie jest przesyłany w transakcji. Dopóki nie zgubisz telefonu (lub karty kredytowej), jest to najbezpieczniejszy sposób płatności.

Przyszłość walki z oszustwami

Przyszłość kart kredytowych będzie koncentrować się na ułatwieniu płatności konsumentom i zwiększeniu ich bezpieczeństwa dla wszystkich. Wierzę, że będzie to wymagało przejścia na używanie smartfonów do dokonywania płatności na całym świecie, ale czas pokaże na pewno.

Kategorie: Porady biznesowe, Płatności Eric RosenbergEric Rosenberg jest pisarzem finansowym, podróżniczym i technologicznym pochodzącym z Denver w Kolorado, mieszkającym w Ventura w Kalifornii. Z dala od klawiatury Eric lubi odkrywać świat, latać małymi samolotami, odkrywać nowe piwa rzemieślnicze i spędzać czas z żoną i córeczką. Możesz skontaktować się z nim na jego własnym blogu finansowym Personal Profitability.

O należnymZe względu na łatwiejsze otrzymywanie płatności online. Świadczymy usługi handlowe i fakturowanie premium, które pomaga milionom właścicieli firm uzyskać zapłatę. Zacznij dzisiaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy