Dlaczego restauracje odchodzą od płacenia napiwków kartą w gotówce

Category: Uzyskać Dostęp
17.02.2021

Według National Restaurant Association w branży restauracyjnej pracuje ponad 14 milionów Amerykanów. IBIS World podaje, że prawie 2 miliony restauracji przyjmuje napiwki. Ponadto wiele innych firm polega na napiwkach: na przykład kluby nocne, branża usługowa i transport. Jednak dla właścicieli firm wypłacanie wskazówek dotyczących kart kredytowych / debetowych pracowników może być wyzwaniem.

Niezależnie od tego, czy musisz codziennie koordynować i wypłacać napiwki, czy też radzić sobie z niedoborami gotówki, gdy większość transakcji jest wykonywana przy użyciu kart kredytowych / debetowych, istnieją strategie, które firmy mogą wykorzystać w celu usprawnienia tego procesu. Oto wyjaśnienie, dlaczego niektórzy kierownicy restauracji – i każdy, kto zbiera wskazówki dla pracowników – mogą rozważyć odejście od płacenia napiwków z kart kredytowych / debetowych w gotówce.

Zmniejszyć obciążenia administracyjne

Coraz częściej klienci oferujący napiwki przeprowadzają transakcje przy użyciu kart kredytowych lub debetowych. W rezultacie menedżerowie muszą wyrównać rachunki i upewnić się, że napiwki są przekazywane właściwym pracownikom w odpowiednich kwotach. Ten proces dodatkowo komplikuje księgowość, śledzenie listy płac pod kątem podatków i innych zadań finansowych.

Zmniejsz błąd ludzki

Innym czynnikiem ryzyka, który menedżerowie muszą wziąć pod uwagę, jest prosty błąd ludzki. Często menedżerowie bilansują księgi każdego dnia pod koniec długiej zmiany. Określenie kwot napiwków, które napiwki trafiły na określony serwer i inne szczegóły mogą być trudne, nawet jeśli jest to częściowo zarządzane przez oprogramowanie. Stół, który jest nieprawidłowo przydzielony do jednego serwera lub sytuacja, w której serwer pomaga chronić kolegę, który musi odejść, może całkowicie zakłócić proces. Istnieje również zwiększone ryzyko popełnienia błędów podczas wypłat, ponieważ płatności gotówkowe mogą być trudniejsze do śledzenia i rejestrowania niż płatności cyfrowe.

Zmniejsz niedobory gotówki

Kiedy zdecydowana większość Twoich klientów płaci rachunek za pomocą karty kredytowej lub debetowej, może to stanowić nieoczekiwane wyzwanie dla właścicieli firm. Ponieważ wiele transakcji jest obecnie przeprowadzanych cyfrowo, właściciele firm mogą nie mieć pod ręką odpowiedniej gotówki, aby dokonać niezbędnych płatności napiwków swoim pracownikom. Może to prowadzić do wielokrotnych wizyt w banku lub bankomacie, frustracji pracowników i niepotrzebnych dodatkowych kroków w procesie pracy.

Znajdź nowe rozwiązanie

Wielu właścicieli i menedżerów, których firmy zajmują się napiwkami, stosuje inne rozwiązania. Jedną z opcji jest skorzystanie z usługi płacowej, która obejmuje opcję napiwków w celu wypłaty napiwków co tydzień (lub w regularnych odstępach czasu). Odszkodowanie można załatwić od razu, a usługa obsługi płac może również pomóc w śledzeniu, kontrolowaniu lub prowadzeniu dokumentacji, która jest potrzebna. Pracownicy otrzymują czek lub bezpośrednią wpłatę, która odzwierciedla wypłatę gotówki z napiwków dotyczących karty kredytowej / debetowej otrzymanych w okresie rozliczeniowym.

Inną opcją jest użycie kart płatniczych. Istnieją systemy, które umożliwiają właścicielom firm wydawanie pracownikom kart debetowych lub płatniczych w celu uzyskania napiwków. Każdego dnia lub każdego cyklu płatności kwota napiwku z karty kredytowej / debetowej, która jest należna pracownikowi, może zostać przelana bezpośrednio na to konto. Pracownicy mogą uzyskać dostęp do swoich pieniędzy, płacąc za transakcje kartą lub wypłacając gotówkę z bankomatu. W przypadku właścicieli firm wszystko odbywa się cyfrowo i nie ma potrzeby posiadania gotówki lub monitorowania transakcji gotówkowych pod kątem błędów.

Napiwki to kwota przekraczająca kwotę należną za sprzedane towary lub usługi dobrowolnie świadczone przez klientów pracownikom niektórych firm, od restauracji po inne zakłady usługowe. Ponieważ coraz więcej transakcji staje się elektronicznych, przetwarzanie napiwków bezgotówkowych może być trudniejsze dla menedżerów i właścicieli firm. W rezultacie wiele z nich aktywnie wdraża rozwiązania, które mogą znacznie ułatwić członkom zespołu płacenie im napiwków dotyczących kart kredytowych / debetowych w szybki, dokładny i wygodny sposób.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy