Dlaczego warto publikować debatę Wyniki giełdy mogą być złe dla Bitcoina

Category: Jeśli Jednak
17.02.2021

Wojna idei i debatowanie nad innowacyjnymi koncepcjami z grupą dwóch czerwono-niebieskich rękawic bokserskich w kształcie żarówek walczących o kreatywną supremację jako pomysł na rywalizację biznesową.

Wczoraj w pierwszej z trzech debat obecny prezydent Stanów Zjednoczonych Donald J. Trump zmierzył się z byłym wiceprezydentem Joe Bidenem. Dane pokazują, że po każdej debacie sytuacja na giełdzie potoczyła się źle, co z kolei może oznaczać jeszcze gorzej dla Bitcoina.

Oto dlaczego notowania giełdowe z powodu debat demoralizujących inwestorów mogą również oznaczać złe wieści dla wiodącej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej.

Dlaczego debata może mieć niedźwiedzi wpływ na Bitcoin

Ostatniej nocy dwaj czołowi kandydaci na prezydenta stanęli twarzą w twarz, patrząc na świat. Obaj nie zrobili nic, aby uspokoić umysły obywateli ani inwestorów.

Oczekuje się, że „kamienista droga do wyborów wpłynie na Bitcoin i zapobiegnie jeszcze nowemu wysokiemu poziomowi wszechczasów, a ostatnia noc była zapowiedzią, dlaczego.

Żaden z kandydatów nie spodziewa się pokojowego przekazania władzy, a już teraz pojawiają się pytania o ważność procesu liczenia głosów z powodu wysyłanych pocztowych kart do głosowania, które powodują różnego rodzaju problemy i zamieszanie.

Niepewność związana z polityką zaczęła przenikać na rynki zeszłej nocy. Podczas gdy przywódcy Demokratów i Republikanów debatowali, na giełdzie nastąpił gwałtowny wzrost, a moment zakończenia debaty podskoczył.

Cena bitcoina spadła z powrotem do 10750 USD, gdzie obecnie próbuje zamknąć się powyżej kluczowego poziomu przed dzisiejszym miesięcznym zamknięciem.

Ta wczesna oznaka presji na spadek sprzedaży spowodowanej strachem i wątpliwościami może być początkiem dalszych spadków na Bitcoinie i na giełdzie.

Wyniki finałowej rozgrywki prezydenckiej na giełdach, które pobiły

Jak pokazano na powyższym wykresie, niebieska linia reprezentująca indeks giełdowy S&P 500 zaczęła spadać, gdy debata dobiegła końca. Upadek Bitcoina rozpoczął się na krótko przed tym, ponieważ klasa aktywów o wyższym ryzyku prawdopodobnie wcześniej zaczęła odczuwać presję debaty.

Oba aktywa są z powrotem w obrocie tak ściśle skorelowane, jak zawsze, pomimo ciągłych rozmów ze strony najbystrzejszych umysłów kryptowalut, spodziewających się odsprzęgnięcia aktywów kryptograficznych od tradycyjnych rynków każdego dnia.

Jednak dane pokazują, że po debacie rynki spadają z powodu ciągłej niepewności, która kampania kandydata ostatecznie zwycięży.

Według Ryana Detricka, głównego stratega w LPL Financial, S&P 500 historycznie wykazywał spadki w okresach 5-dniowych, 10-dniowych i miesięcznych po każdej debacie. Ponieważ tylko pierwsza z trzech debat rozpoczęła się wczoraj w nocy, giełda może być na wyboistej drodze. A ze względu na trwającą korelację z Bitcoinem, rynek kryptowalut wysokiego ryzyka może przyjąć kolejny hit.

Jeśli jednak tak się nie stanie, wzywają analitycy odsprzęgania, w końcu dojdzie do skutku, a Bitcoin lśniący, podczas gdy akcje spadają, może być tylko kolejnym katalizatorem napędzającym kolejną hossę kryptowaluty – która może nadejść zaraz po wyborach nad.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy