Gigantyczne drzwi stadionu US Bank Stadium otwierają się dziś rano po raz pierwszy

Category: Jest Również
17.02.2021

Rochelle Olson, Star Tribune

26 sierpnia 2016-12: 35

W piątek po raz pierwszy otworzyły się wielkie drzwi nowego stadionu Minnesota Vikings. Proces trwał około pięciu minut, któremu towarzyszył głośny sygnał dźwiękowy.

Od trzech lat nazywano je charakterystycznym elementem projektu nowego stadionu US Bank Stadium w centrum Minneapolis o wartości 1,1 miliarda dolarów, ale nie wszystkie były otwarte w tym samym czasie na publiczne wydarzenie. (Zostały przetestowane przez Mortenson Construction i podobno wszystkie działają).

Nawet dyrektorzy wikingów nie widzieli wszystkich pięciu otwartych drzwi, więc nie mogą jeszcze powiedzieć, jak będzie przez nie przepływać powietrze i czy wpłynie to na grę na boisku. Czy wiatr biczuje? Wirować?

„Możliwe, że wszystkie pięć drzwi jest otwartych i nie ma to żadnego efektu – powiedział dyrektor generalny Vikings Rick Spielman. „Jest wiele rzeczy, o których nie wiemy.

Spielman powiedział, że spodziewa się, że prądy powietrza z otwartych drzwi będą najbardziej narażone na kickery i gracze. Boisko jest zatopione – w ten sposób chronione przed wiatrem – więc tylko wysoko latające piłki mogą łapać wiatr.

Pracownicy byli w stanie śledzić elementy, takie jak przemieszczanie się słońca po polu w różnych porach roku, ale testy wiatru były ograniczone.

„Staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby się przygotować lub przynajmniej zrozumieć, ale dopóki nie wejdziesz i nie ruszysz, nie będziesz wiedział – powiedział Spielman.

Pierwszy trening zespołu na boisku w piątek. To nie jest otwarte dla publiczności. Pierwszy mecz u siebie – przedsezonowe zawody przeciwko San Diego Chargers – odbędzie się w niedzielę w południe.

Nie podjęto jeszcze decyzji, czy drzwi będą otwarte w niedzielę, chociaż wiceprezes zespołu Lester Bagley powiedział: „Chcielibyśmy, aby były otwarte.

Ogromne drzwi otwierają się na plac stadionu i wychodzą na centrum miasta, zapewniając widok na panoramę miasta.

Obrotowe drzwi i półprzezroczysty dach z tworzywa sztucznego zostały wybrane jako tańsza alternatywa dla całkowicie rozsuwanego dachu. Celem w przypadku drzwi i dachu było nadanie krytemu stadionowi charakteru zewnętrznego.

„Chcielibyśmy, aby drzwi były otwarte tak głęboko w sezonie, jak to tylko możliwe – powiedział Bagley.

Ważny jest również komfort kibiców, więc drzwi zostały zamknięte podczas dwóch koncertów w ostatni weekend i na mecz piłki nożnej 3 sierpnia, niezwykle parny wieczór. Budynek radził sobie dobrze w tych warunkach; powietrze w środku było chłodne i świeże.

Podobnie jak drużyny przeciwne, kibice otrzymają z wyprzedzeniem ostrzeżenie o stanie drzwi. Zgodnie z zasadami National Football League, gospodarze muszą ogłosić położenie drzwi nie później niż 90 minut przed meczem.

Na godzinę przed rozpoczęciem gry drzwi muszą znajdować się w pozycji, w której będą się znajdować przed rozpoczęciem gry.

„Nie możemy otworzyć ani zamknąć drzwi, kiedy Blair Walsh kopie do kosza z gry – powiedział Bagley. „Kiedy podejmiesz decyzję, trzymaj się jej.

Są wyjątki. W przypadku opadów, drzwi można zamknąć do ostatnich pięciu minut gry.

NFL pozwala również na zamykanie drzwi podczas gry z powodu groźnej pogody, takiej jak silny wiatr lub błyskawica, po konsultacji z sędzią gry i najwyższym rangą urzędnikiem NFL pracującym przy meczu.

Po piątkowym treningu zespół gra w niedzielę w ciągu dnia, a następnie w drugi mecz przedsezonowy u siebie w czwartek wieczorem, dając im poczucie warunków w różnych porach dnia.

Era Wikingów w ich nowym domu rozpocznie się oficjalnie 18 września, kiedy do miasta przybędą Packersi z Green Bay.

Spielman uważa, że ​​gracze będą przygotowani na nowy dom, mówiąc: „Wszystko sprowadza się do gry w piłkę nożną pomiędzy białymi liniami.

Rochelle Olson 612-673-1747

Rochelle Olson jest generalnym reporterem w Star Tribune. Olson był członkiem zespołu szybkiego uderzenia od trzech lat, pisząc na różne tematy. Specjalizuje się na pograniczu sportu, biznesu i kultury.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy