Jak otworzyć konto oszczędnościowe: oto kroki, które należy podjąć

Jak otworzyć konto oszczędnościowe: oto kroki, które należy podjąć
Category: Stopa Procentowa
16.10.2020

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 17 lipca 2020 /
 • 4 minuty czytania

Hero Images / Getty Images

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy lub w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Otwarcie konta oszczędnościowego to ważny krok na drodze do zdrowego życia finansowego.

Prawie każdy bank i SKOK w USA oferuje konto oszczędnościowe. Konta te to nie tylko świetny sposób na zabezpieczenie Twoich pieniędzy, ale także pomagają zwiększyć Twoje oszczędności dzięki odsetkom, które płacą.

Jeśli chcesz otworzyć konto oszczędnościowe, niezależnie od tego, czy oszczędzasz na konkretny cel, czy chcesz odłożyć trochę gotówki na deszczowy dzień, ten przewodnik krok po kroku pomoże Ci zacząć.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe (krok po kroku)

Banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe dokładają wszelkich starań, aby ułatwić otwarcie konta oszczędnościowego. Oto kroki, które zwykle musisz wykonać.

1. Porównaj dostępne opcje

Istnieje wiele instytucji finansowych, które oferują rachunki oszczędnościowe. Zanim otworzysz konto, upewnij się, że wybrałeś bank odpowiedni do swoich potrzeb. Dokonując wyboru, zwróć uwagę na niektóre z tych kluczowych funkcji:

 • Konkurencyjne oprocentowanie
 • Niskie lub brak minimalnego salda
 • Niska opłata miesięczna lub jej brak
 • Jeśli obowiązuje miesięczna opłata, czy łatwo jej uniknąć?

Jeśli masz już konto czekowe, często łatwo jest otworzyć konto oszczędnościowe w tym samym banku. Mimo to warto porównać inne opcje, aby upewnić się, że Twój bank oferuje rozsądną ofertę na konkurencyjnych warunkach.

2. Zbierz wymagane dokumenty

Otwierając dowolne konto bankowe, musisz podać kilka informacji o sobie, a także kilka dokumentów. Przed otwarciem konta osobiście lub online upewnij się, że masz przygotowane następujące informacje.

 • Identyfikacja, taka jak prawo jazdy lub paszport
 • Numer ubezpieczenia społecznego
 • Data urodzenia
 • Adres (i potwierdzenie adresu, jeśli Twój dowód osobisty zawiera poprzedni adres)
 • Informacje kontaktowe
 • Informacje o koncie bankowym do zasilenia nowego konta, jeśli dotyczy

3. Wybierz konto wspólne lub indywidualne

Jeśli otwierasz konto dla siebie, otwórz konto indywidualne. Jeśli otwierasz konto oszczędnościowe u innej osoby, na przykład współmałżonka lub dziecka, powinieneś otworzyć konto wspólne.

Wspólne konta oferują kilka korzyści.

 • Wspólnemu posiadaczowi rachunku łatwiej będzie uzyskać dostęp do środków na koncie
 • Wyższy poziom ubezpieczenia FDIC (do 500 000 USD zamiast 250 000 USD)

Przy otwieraniu rachunku współposiadacz rachunku powinien przynieść tę samą dokumentację.

4. Zasil swoje konto

Otwierając konto oszczędnościowe, będziesz musiał dokonać pierwszej wpłaty. Jeśli otwierasz konto osobiście, możesz to zwykle zrobić gotówką lub czekiem. Problem polega na tym, że niektóre banki mają minimalny wymóg depozytu otwarcia. Zazwyczaj minimalny depozyt mieści się w przedziale od 25 do 100 USD. W zależności od Twojej sytuacji finansowej znalezienie gotówki potrzebnej do otwarcia konta może być trudne.

Oprócz minimalnego depozytu otwierającego, niektóre rachunki oszczędnościowe pobierają miesięczną opłatę za utrzymanie, która może pochłonąć Twoje oszczędności. Aby uniknąć tych opłat, wiele banków wymaga od posiadacza rachunku minimalnego salda w wysokości kilkuset dolarów.

Kiedy otwierasz konto, upewnij się, że wpłacasz wystarczającą ilość depozytu, aby osiągnąć minimalny depozyt otwarcia i utrzymuj wystarczająco duże saldo konta, aby uniknąć opłat za utrzymanie.

5. Złóż wniosek

Prześlij wniosek ze wszystkimi wymaganymi informacjami i poczekaj, aż bank otworzy Twoje konto. Zwykle dzieje się to szybko i możesz zacząć dokonywać dodatkowych wpłat i wypłat w ciągu jednego lub dwóch dni.

6. Skonfiguruj bankowość internetową

Prawie każdy bank i SKOK oferuje obecnie jakąś formę bankowości internetowej. To bardzo ułatwia sprawdzenie salda, przelanie pieniędzy i zarządzanie kontem. Zarejestruj się, aby założyć konto w bankowości internetowej i pobierz aplikację banku na swój telefon, aby mieć dostęp w dowolnym miejscu.

Czy mogę otworzyć konto oszczędnościowe online?

Większość banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych pozwala swoim klientom na dokonywanie bankowości online, co obejmuje otwarcie nowego konta przez Internet.

Niektóre banki działają wyłącznie online i nie mają żadnych fizycznych lokalizacji. Oznacza to, że możesz otworzyć konto oszczędnościowe bez wychodzenia z domu.

Wiele banków działających wyłącznie online oferuje najlepsze oferty kont oszczędnościowych, z niskim saldem minimalnym, niskimi lub zerowymi opłatami za utrzymanie i wysokimi stopami procentowymi. Niektóre z czołowych banków internetowych, takie jak Ally i Radius, płacą stawki powyżej 1 procent i nie pobierają żadnych opłat za utrzymanie. Twierdzą również, że otwarcie konta zajmuje tylko kilka minut.

Jeśli jesteś obeznany z technologią i nie masz nic przeciwko robieniu bankowości z telefonu lub komputera, internetowe konta oszczędnościowe to świetny wybór. Osobom, które czują się bardziej komfortowo w prowadzeniu bankowości osobistej, lepiej byłoby skorzystać z tradycyjnego banku.

Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe

Wybór najlepszego konta oszczędnościowego jest ważny, ponieważ właściwe konto może pomóc w maksymalnym wykorzystaniu oszczędności.

Oprocentowanie

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest stopa procentowa. Im wyższy kurs, tym szybciej rosną Twoje oszczędności. Rozważmy ten przykład:

Masz 10 000 USD, aby zapisać i otworzyć konto oszczędnościowe w banku, który płaci 0,10% RRSO. W ciągu roku zarobisz 10 dolarów odsetek. Jeśli wybierzesz konto, które oferuje 1,10% RRSO, zamiast tego zarobisz 110 USD lub 100 USD więcej rocznie.

Miesięczne opłaty to kolejna ważna kwestia. Niektóre banki pobierają miesięczną opłatę za utrzymanie, chyba że spełniasz określone wymagania. Zazwyczaj wymagania obejmują dokonanie minimalnej liczby transakcji lub utrzymanie salda powyżej kwoty progowej.

Jeśli wpłacisz 500 USD na konto, które pobiera miesięczną opłatę w wysokości 5 USD, do końca roku będziesz mieć 440 USD, czyli stratę ponad 10 procent początkowego salda. Twoje pieniądze mogą nie być tak bezpieczne, jak myślisz, jeśli musisz się martwić, że opłaty zjadą Twoje saldo. Szukaj kont bez miesięcznych opłat.

Powód oszczędzania

Na koniec zastanów się, dlaczego oszczędzasz.

Jeśli chcesz zbudować awaryjny fundusz, do którego masz dostęp w każdej chwili, otwarcie konta w banku, w którym masz konto bieżące, ma sens.

Jeśli oszczędzasz na konkretny cel i nie potrzebujesz łatwego dostępu do środków, rozsądniej jest rozejrzeć się za najlepszymi stawkami lub wybrać bank internetowy. Możesz uzyskać lepsze oprocentowanie, co przyspieszy postęp w realizacji celu.

Konkluzja

Konta oszczędnościowe to cenne narzędzie dla osób, które chcą odłożyć dodatkowe pieniądze na cel lub deszczowy dzień. Rozważ wszystkie swoje opcje, w tym małe lokalne banki i banki internetowe, i poszukaj konta, które oferuje najlepsze oprocentowanie przy najniższych kosztach. Poświęcenie czasu na zakupy porównawcze może zaoszczędzić (lub zarobić) dużo pieniędzy.

Obraz wyróżniony autorstwa Hero Images of Getty Images.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy