Jak płacić rachunki za pomocą Bitcoin

Jak płacić rachunki za pomocą Bitcoin
Category: Jest Dla Ciebie
16.10.2020

Zdecentralizowany rynek nadal obserwuje masową adopcję w skali globalnej, ale wielu nowych inwestorów wciąż nie wie, jak wydawać swoje kryptowaluty w praktyczny sposób, na przykład bezpośrednio płacąc rachunki. Nowi inwestorzy napływają na rynek w rekordowych ilościach, a ten kapitał inwestycyjny jest ponownie inwestowany z powrotem na rynek usług BTC.

W miarę jak coraz więcej osób dowiaduje się o zaletach technologii blockchain, zdecentralizowana gospodarka nadal się rozwija. Podczas gdy większość uwagi mediów skupia się na tym, w jaki sposób Bitcoin może pomóc ci w zdobyciu twojego Lambo, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z wielu sposobów, w jakie mogą wydawać swoje zarobki Bitcoin na codzienne przedmioty. Nie brakuje usług, które pozwalają płacić rachunki bezpośrednio za pomocą Bitcoin, a nowe platformy z jeszcze bardziej innowacyjnymi koncepcjami wciąż pojawiają się na rynku każdego dnia.

Słyszysz wszystko o HODLerach BTC, ale rzadko słyszysz historie o ludziach, którzy używają swoich kryptowalut do wykonywania bardziej przyziemnych zadań, takich jak płacenie telefonów komórkowych lub rachunki za prąd. Chociaż tym działaniom brakuje blasku wiśniowego Lamborghini Diablo, są one w rzeczywistości znacznie ważniejsze dla masowej adopcji Bitcoinów.

Użytkownicy bitcoinów z całego świata znajdują unikalne i innowacyjne sposoby na uniknięcie używania walut fiducjarnych w swoim życiu, a jeśli jesteś trochę bardziej praktyczny niż jasnoczerwone Lambo lub po prostu chcesz użyć swoich ciężko zarobionych Satoshi, aby przetrwać, istnieje wiele sposobów w którym możesz wydać BTC na wydatki na życie. Poniżej znajduje się tylko kilka najpopularniejszych sposobów opłacania rachunków bezpośrednio z portfela BTC i unikania opłat za przejście z krypto-fiat.

Karty debetowe Bitcoin – Płać rachunki za pomocą BTC

Karty debetowe Bitcoin są przez wielu uważane za brakujące ogniwo między rynkiem kryptowalut a tradycyjną przestrzenią rynkową. Karty debetowe kryptowalut mogą działać na kilka różnych sposobów, ale większość z nich wykorzystuje protokół, który konwertuje kryptowaluty na walutę fiducjarną w momencie przeciągnięcia karty. Za transakcję zapłacisz niewielką opłatę manipulacyjną, ale w przypadku większości kart jest ona znacznie niższa niż ta, którą obciążyłby Cię Coinbase.

Karta debetowa Bitcoin z kartą NFC

Ponieważ sprzedawca otrzymuje tylko walutę fiducjarną, możesz używać swojej kryptowalutowej karty debetowej u dowolnego sprzedawcy, który akceptuje karty kredytowe, takie jak Visa. To sprawia, że ​​kryptograficzne karty debetowe doskonale nadają się do płacenia rachunków. Możesz nawet zarejestrować swoją kartę w celu automatycznego opłacania rachunków, tak jak w przypadku tradycyjnej karty kredytowej lub debetowej.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić pełną listę kryptograficznych kart debetowych obecnie dostępnych na rynku.

Welto.io

Platforma Welto.io zapewnia użytkownikom możliwość płacenia rachunków bezpośrednio z portfela Bitcoin. Platforma oferuje natychmiastowe czasy transakcji, a nawet umożliwia korzystanie z kombinacji waluty kryptograficznej i fiducjarnej do opłacania rachunków. Za ich usługi obowiązuje stała opłata transakcyjna w wysokości 2%; To znacznie mniej niż systemy płatności oparte na fiducjarach i pomimo limitu płatności wynoszącego 300 USD, Welto szybko się rozwija.

Platforma Welto pracuje obecnie nad aktualizacją na dużą skalę, która pozwoliłaby w przyszłości korzystać z większej liczby kryptowalut. Obecnie użytkownicy mogą płacić rachunki za pomocą BTC, LTC, ETH, ZEN, ETC i CRW. Dostępna jest również aplikacja mobilna do pobrania na system operacyjny Android.

Jeśli to nie jest dla Ciebie łatwe, możesz pobrać aplikację Amazon Alexa i opłacać rachunki za pomocą poleceń głosowych. Najlepsze jest to, że platforma Welto nie jest sama. Kliknij tutaj, aby zobaczyć listę najpopularniejszych obecnie dostępnych platform płacenia rachunków kryptograficznych.

Salon Satoshi

Platforma Living Room of Satoshi to australijski system płatności rachunków w kryptowalutach, który już znajduje duże zastosowanie w tym kraju. Ten startup z 2014 roku przetwarza obecnie około 1 miliona dolarów tygodniowo w postaci niewielkich rachunków dla użytkowników BTC w Australii. System jest zintegrowany z systemem rachunków BPAY, aby zapewnić użytkownikom dostęp do najpopularniejszych usługodawców w okolicy.

Ta platforma jest doskonała w swoich możliwościach i ogólnym charakterze informacyjnym. Możesz zobaczyć aktualne statystyki płatności użytkowników platformy według kategorii z ostatnich 14 dni. Szybki przegląd tych danych naprawdę otwiera oczy. Rachunki za karty kredytowe to rachunki numer 1 płacone na platformie, a następnie za internet, telefon, prąd i gaz. Platforma umożliwia nawet płacenie czynszu za pomocą kryptowalut.

To naprawdę niezwykłe narzędzie dla użytkowników BTC w Australii i miejmy nadzieję, że w przyszłości rozszerzą swoją działalność.

Płać bezpośrednio rachunki

Zawsze powinieneś zapytać swoich usługodawców, czy akceptują BTC bezpośrednio jako formę płatności. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że już to robią lub planują integrację w najbliższej przyszłości. Korporacje i rządy z całego świata coraz częściej korzystają z akceptacji kryptowalut i możesz nie być zbyt daleko od dnia, w którym będziesz mógł zapłacić podatki w kryptowalutach.

W lutym tego roku poinformowano, że Arizona rozważa stanie się pierwszym stanem, który zaakceptuje płatności kryptowalutą jako podatek od nieruchomości. Byłby to ogromny krok naprzód dla zdecentralizowanej gospodarki i więcej stanów z pewnością pójdzie za przykładem Arizony w nadchodzących miesiącach.

Budynek Kapitolu Stanu Arizona

Czy można płacić rachunki za pomocą portfela Bitcoin?

Tak, bardzo łatwo jest płacić rachunki za pomocą portfela Bitcoin, a tysiące ludzi już to robi każdego dnia. Są to osoby, które idą naprzód w zdecentralizowanej gospodarce, zmuszając sprzedawców detalicznych do poważnego spojrzenia na kryptowaluty, takie jak BTC, a jak zapewne już wiesz, wystarczy zerknąć na BTC, aby sprowadzić Cię do króliczej dziury blockchain.

Co o tym myślicie? Czy jesteś gotowy całkowicie porzucić walutę fiducjarną? Daj nam znać na Twitterze i zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi wiadomościami dotyczącymi kryptowalut, które pojawiają się na rynku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy