Jak samemu skalibrować alkomat?

Kontrola pomiarów alkomatu

W momencie gdy kupowałeś swój alkomat, najprawdopodobniej sporo czasu poświęciłeś na porównywanie różnych urządzeń, sprawdzanie ich specyfikacji i ostateczny wybór tego najlepszego. To dobrze, ale nie wolno zapominać o tym, że najdroższy i najbardziej profesjonalny alkomat nie będzie działał zawsze bez zarzutu, jeżeli nie zadbasz o to, by na bieżąco kontrolować jego stan. Takich urządzeń absolutnie nie powinno się używać latami bez ich regularnej kalibracji. Możesz być pewien, że mniej więcej już po dwunastu miesiącach użycia twój alkomat przestanie dawać w pełni miarodajne wyniki, a zatem przestanie spełniać swoją najbardziej podstawową funkcję.

Jak samemu skalibrować alkomat? Na pewno się nad tym zastanawiasz, ale zanim to sprawdzisz, przekonaj siebie samego do systematycznej kalibracji alkomatu. Musisz uznać ją za coś niezbędnego. Używanie alkomatu, który nie został prawidłowo skalibrowany, nie ma najmniejszego sensu. Jeżeli natomiast jesteś święcie przekonany co do tego, że twój alkomat nadal działa poprawnie, spróbuj oddać go przynajmniej do jakiegoś serwisu i to sprawdź. Często za taki test nie trzeba w ogóle płacić, bo jest on darmowy.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Na co zwrócić uwagę wybierając pełnotwarzową maskę do snorkelingu? Aby wybrać porządną pełnotwarzową maskę do snorkelingu, należy zwrócić szczególną uwagę na kąt widzenia. Jak powszechnie wiadomo snorkeling to rewelacyjna dyscyplina wodna, która jest zarezerwowana dla osób zainteresowanych pięknymi widokami pod wodą. Aby podziwiać podwodny świat należy oczywiście wybrać maski, które zapewnią jak największy kąt widzenia….

    Read more
  • Masaż Banino

    Jak wygląda masaż tajski? Masaże klasyczne nie do końca ci odpowiadają, albowiem uważasz, że aż nadto skupiają się one na ciele, zamiast zadbać o twoją psychikę? W takim razie rozejrzyj się koniecznie za gabinetami skoncentrowanymi na masażach tajskich. Są one odmianą masażów głębokich, które dogłębnie oddziałują na różne struktury ukryte w ciele, często takie, o…

    Read more

Archiwa

Kategorie