Jak usunąć wykluczenie z raportu kredytowego

Jak usunąć wykluczenie z raportu kredytowego
Category: Które Możesz
16.10.2020

Pomimo odnotowanych wzrostów na rynku mieszkaniowym, przejęcia nieruchomości nadal stanowią ogromny problem dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W kwietniu 2018 r. 1 na 2058 domów w USA otrzymało wniosek o przejęcie.

Baza danych RealtyTrac zawiera ponad 588 000 domów, które są obecnie wykluczone. To grubo ponad pół miliona rodzin borykających się z dewastacją związaną z utratą domów.

Bez względu na okoliczności, które Cię tam stawiają, konieczność radzenia sobie z wykluczeniem jest jedną z najbardziej stresujących sytuacji, jakie można sobie wyobrazić. Stres związany z utratą domu jest potęgowany jedynie przez przejęcia przez przejęcia nieruchomości, które powodują, że twoja zdolność do powrotu na nogi po niepowodzeniu finansowym.

Po zakończeniu egzekucji konsekwencje utrzymują się w postaci słabego kredytu i wyższych kosztów wszystkiego, od pożyczek po ubezpieczenie – i to przy założeniu, że nadal możesz się kwalifikować.

Jak długo wykluczenie pozostaje w Twoim raporcie kredytowym?

Wykluczenie pozostaje w raporcie kredytowym przez siedem lat. Oznacza to, że wpłynie to negatywnie na Twój kredyt przez 7 lat, ale z biegiem czasu będzie coraz mniej.

Czy wykluczenie można usunąć z raportu kredytowego?

Tak, możliwe jest usunięcie wykluczenia z raportów kredytowych. Błędy popełnione przez pożyczkodawców zostały dobrze udokumentowane w sprawach dotyczących egzekucji, a niektóre banki musiały nawet płacić odszkodowania osobom, których zajęcie zostało źle zarządzane.

W sprawach dotyczących egzekucji wystąpiło wiele błędów, w tym „stemplowanie” dokumentów dotyczących egzekucji i brak odpowiedniej procedury. Z takich powodów może być możliwe trwałe usunięcie wykluczenia.

Innym częstym powodem ich usunięcia jest brak dostępnych rekordów. Dzieje się tak najczęściej, gdy bank, który był właścicielem kredytu hipotecznego, nie prowadzi już działalności.

W wielu przypadkach kredyty hipoteczne i przejęcia nieruchomości były sprzedawane z jednego banku do drugiego, pozostawiając kłębek papierkowej roboty, który uniemożliwiał ludziom terminowe regulowanie rachunków hipotecznych.

Sprzedaż ta utrudniła również niektórym bankom prowadzenie dokładnych rejestrów, a jeśli bank wymieniony w raporcie kredytowym nie prowadzi już działalności, nie będą w stanie zweryfikować przejęcia. Wszelkie informacje z Twojego pliku kredytowego, których nie można zweryfikować, muszą zostać usunięte .

Jak mogę usunąć wykluczenie z mojego raportu kredytowego?

Jeśli chcesz wypróbować proces usuwania w celu wykluczenia, zanim skontaktujesz się z profesjonalistą, możesz skorzystać z dwóch metod.

Krok 1: Znajdź błędy na liście raportów kredytowych

Gdy będziesz mieć w ręku kopie swoich trzech raportów z Equifax, Experian i TransUnion, przyjrzyj się każdemu szczegółowi wpisów dotyczących wykluczenia. Jeśli którakolwiek z tych informacji jest nieprawidłowa, możesz ją zakwestionować. Sprawdź saldo przejęcia, wszelkie daty powiązane z kontem, numer konta i nazwę swojego pożyczkodawcy.

Kolejny duży błąd, którego należy unikać?

Nie zakładaj, że wszystkie trzy wpisy są dokładnie takie same. Istnieją trzy odrębne agencje sporządzające sprawozdania kredytowe, które gromadzą informacje na różne sposoby. Sprawdź, czy każdy z nich nie zawiera niedokładnych informacji.

Jeśli znajdziesz błąd w związku z wykluczeniem, możesz odwołać się od niego we wszystkich trzech. Wyślij list w sprawie sporu, a odpowiedź otrzymasz w ciągu 30 dni. W tym czasie biura informacji kredytowej muszą zweryfikować informacje zawarte we wpisie i skorygować je, a najlepiej całkowicie usunąć.

Krok 2: Napisz do pożyczkodawcy

Inną taktyką, którą możesz podjąć, jeśli biura kredytowe nie usuną wykluczenia, jest napisanie bezpośrednio do pożyczkodawcy. Po prostu poproś o usunięcie wpisu z raportu kredytowego z powodu nieścisłości, a także daj im 30-dniowy termin.

Jeśli nie mogą zweryfikować lub po prostu nie chcą poświęcać na to czasu, mogą całkowicie je usunąć.

Krok 3: Uzyskaj profesjonalną pomoc w naprawie kredytu

Usunięcie egzekucji z nieruchomości wymaga złożenia oddzielnych sporów ze wszystkimi trzema biurami kredytowymi.

Ze względu na sposób, w jaki działają biura informacji kredytowej, musisz ostrożnie opisywać swoje spory, aby uniknąć uznania ich za „niepoważne”. Podczas gdy ustawa o uczciwej sprawozdawczości kredytowej (FCRA) zapewnia ochronę konsumentom, biura kredytowe mają prawo ignorować każdego, kto ich zdaniem narusza prawo.

Biura informacji kredytowej decydują, czy spór jest błahy, wyłącznie na podstawie Twojej komunikacji i wszelkich dowodów, które możesz dostarczyć. Jest to jeden z powodów, dla których wiele osób szuka profesjonalnej pomocy, jeśli chodzi o naprawę kredytu i usuwanie przejęć z twoich raportów kredytowych.

Jeśli masz wykluczenie z raportu kredytowego, zdecydowanie zalecamy współpracę z Lexington Law. Wierzymy, że ich specjaliści dadzą Ci największą szansę na usunięcie go.

Jak wykluczenie wpływa na Twój kredyt?

Możesz spodziewać się straty w dowolnym miejscu od 85-160 punktów na swoim wyniku kredytowym, gdy wykluczenie po raz pierwszy dotrze do twoich raportów. Jeśli Twój kredyt był dobry na początku, spodziewaj się znacznie gwałtowniejszego spadku, niż gdyby Twój kredyt był już słaby lub średni.

W większości przypadków nie będziesz w stanie zakwalifikować się do otrzymania nowej karty kredytowej, kredytu samochodowego lub kredytu hipotecznego natychmiast po przejęciu. Możesz również zauważyć, że oprocentowanie Twoich obecnych kart kredytowych wzrośnie w wyniku spadku.

Jak krótka sprzedaż wpływa na Twój kredyt?

W przeszłości szkody związane z egzekucją można było zmniejszyć, dokonując krótkiej sprzedaży lub zastępując akt przejęcia, zamiast przechodzić przez „oficjalne” postępowanie w sprawie egzekucji. Jednak biura informacji kredytowej zaczęły jednakowo karać wszystkie trzy z tych sytuacji.

Jedyną potencjalną korzyścią związaną z krótką sprzedażą lub aktem zastępczym jest możliwość zakwalifikowania się do nowego kredytu hipotecznego wkrótce potem. Jednak negatywny wpływ na Twój kredyt może to uniemożliwić.

Czy mogę kupić dom po wykluczeniu?

Jeśli chodzi o zakup nowego domu po przejęciu, nie będziesz w stanie zakwalifikować się do nowego kredytu hipotecznego przez co najmniej 2 lata, a być może dłużej. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy masz środki finansowe na opłacenie tańszego domu.

Gdy już zakwalifikujesz się do kredytu hipotecznego, spodziewaj się, że będziesz musiał zapłacić więcej odsetek i opłat. Ponadto najprawdopodobniej będziesz musiał wpłacić znacznie wyższą kwotę na poczet zaliczki – gdzieś w okolicy 20% lub więcej.

Jak długo krótka sprzedaż pozostaje w Twoim raporcie kredytowym?

Jak wspomniano powyżej, krótka sprzedaż nie jest traktowana inaczej niż foreclosures, więc pozostanie również przez 7 lat.

Jakie są inne sposoby, które mogą Cię kosztować Foreclosures?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, w jaki sposób Twój kredyt wpływa na Twoje codzienne życie. Wraz z dostępem do pożyczek lub kart kredytowych często wykorzystuje się Twoją zdolność kredytową:

  • W ramach procesu rekrutacji – aby wyeliminować kandydatów z niskimi wynikami
  • Ustalać stawki ubezpieczenia – pobierać wyższe stawki za słaby kredyt lub całkowicie zdyskwalifikować ludzi
  • Aby uzyskać zgodę na media – aby pobrać wysokie opłaty depozytowe w celu ustanowienia usługi
  • W przypadku innych usług – w przypadku usług takich jak telewizja kablowa i Internet, możesz nawet nie kwalifikować się do korzystania z usługi, jeśli Twoja ocena kredytowa jest zbyt niska

Właściciele często również przeprowadzają kontrolę zdolności kredytowej podczas sprawdzania potencjalnych najemców.

Właściciele natychmiast wyeliminowali osoby ze słabym kredytem jako potencjalne ryzyko niespłacenia czynszu. Może to prawie uniemożliwić znalezienie dobrego domu lub mieszkania w bezpiecznej okolicy.

Zamknięcie konta w raporcie kredytowym może jeszcze bardziej utrudnić znalezienie miejsca do życia. Wiele osób nie dowiaduje się o tym, dopóki nie są już w trakcie próby znalezienia domu lub mieszkania.

Najprawdopodobniej będą potrzebne duże depozyty, aby zaspokoić potrzeby, takie jak energia elektryczna, woda i wywóz śmieci, co sprawia, że ​​jeszcze trudniej jest zacząć od nowa i odbudować swoje życie po wykluczeniu.

Prawo Lexington pomogło temu klientowi w usunięciu jego wykluczenia:

Wyniki kredytowe tego klienta znacznie się poprawiły, ponieważ w jego raporcie kredytowym nie ma już żadnych negatywnych kont. Oto migawka jego wyników od momentu rejestracji:

Inne opinie klientów:

Nigdy nie zgadniesz, właśnie dostałem zgodę na kredyt mieszkaniowy z oprocentowaniem 5%! I żadnych punktów! I refinansowałem swój samochód! YOU GUYS ROCK!

Chcę tylko powiedzieć, jak bardzo jestem zadowolony z usług, które zapewniła mi Twoja organizacja. Mój kredyt był bałaganem, zanim zaczęliśmy i naprawdę nabrały kształtu. Mój rzecznik klienta był niezwykle pomocny. Na pewno będę polecać Twoje usługi innym.

Zniżka dla członków rodziny, par i aktywnych wojskowych!

Lexington Law oferuje teraz 50 $ zniżki na początkową opłatę za rozpoczęcie działalności, gdy Ty i Twój współmałżonek lub członkowie rodziny rejestrujecie się razem. Jednorazowa zniżka w wysokości 50,00 USD zostanie automatycznie zastosowana do pierwszej płatności zarówno dla Ciebie, jak i Twojego współmałżonka.

Aktywni członkowie wojskowi kwalifikują się również do jednorazowej zniżki w wysokości 50 USD od opłaty początkowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy