Jak wypłacić lub sprzedać Bitcoin za Fiata (USD, EUR itp.)

17.02.2021

Możesz sprzedawać Bitcoiny online, wymieniając je na inne waluty na giełdzie lub sprzedając je bezpośrednio za fiat na giełdzie takiej jak GDAX, Bitfinex lub Coinbase.

Bitcoin jest obecnie sprzedawany za

9200 $. Możesz śledzić cenę Bitcoin i innych kryptowalut tutaj: https://coinmarketcap.com/

Możesz sprzedawać Bitcoiny za gotówkę na giełdzie, która ma pary handlu fiat-krypto, jak GDAX lub Bitfinex. Możesz także użyć Coinbase do zlikwidowania swojego Bitcoina.

Zamiana Bitcoin na USD

Dla nowicjuszy kryptowalut jedną z najczęstszych rzeczy, które chcą zrozumieć, jest to, jak wypłacić Bitcoin lub wypłacić z Bitcoinów na walutę fiducjarną (USD, EUR itp.).

Niezależnie od powodów, może nadejść czas, w którym zechcesz zamienić swój Bitcoin w walutę rządową.

Jak więc możesz otrzymać gotówkę fiducjarną lub dolary za swój Bitcoin?

Jak zamienić Bitcoin na USD lub inne waluty Fiat

Jeśli chodzi o sprzedaż bitcoinów, zasadniczo masz dwie opcje. I chociaż obaj mają swoje zalety i wady, obaj cierpią z powodu tych samych wyzwań, takich jak brak świadomości masowych użytkowników i niejasne procesy naprawcze.

Sprzedawaj Bitcoiny na giełdzieZdecydowanie najpopularniejszym sposobem zamiany Bitcoin na walutę fiducjarną są scentralizowane giełdy, takie jak Coinbase i Gemini.

Dzięki eleganckim interfejsom użytkownika i procesom KYC (Know Your Customer) wymaganym jako część tworzenia konta, te wymiany pozwolą Ci połączyć swoje konto bankowe do wypłaty, dzięki czemu proces będzie łatwy i bezbolesny.

Jak zamienić Bitcoin na USD za pośrednictwem CoinbaseMasz więc portfel Coinbase, w którym znajduje się Bitcoin i jesteś gotowy do wysłania środków z powrotem na lokalne konto bankowe. Wykonaj następujące kroki:

Przejdź do sekcji Kup / Sprzedaj w swoim portfelu

Po przejściu do sekcji sprzedaży portfela możesz wybrać portfel, z którego chcesz sprzedawać, oraz konto bankowe, na które chcesz dokonać wpłaty.

Zdecyduj, ile chcesz wypłacić

Wpisz kwotę w USD, jaką chcesz uzyskać ze sprzedaży swojego BTC. Po wprowadzeniu tej kwoty USD Coinbase automatycznie obliczy kwotę BTC, jaką kosztowałoby uzyskanie odpowiedniej kwoty w USD.

Jeśli nie masz ilości Bitcoinów w portfelu? Coinbase powiadomi Cię o tym i poprosi o wprowadzenie nowej kwoty.

Czego można się spodziewać po złożeniu wniosku o wypłatę

Potwierdź kwotę, którą chcesz sprzedać, zanotuj opłaty (zostaną wyświetlone przed sprzedażą), a następnie kliknij „Sprzedaj Bitcoin.

System ACH używany przez Coinbase zwykle trwa kilka dni roboczych po zainicjowaniu sprzedaży lub wypłaty.

Jak zamienić Bitcoin na USD za pośrednictwem GeminiInną popularną opcją, w której użytkownicy mogą kupować, sprzedawać i wymieniać swoje Bitcoiny na USD jest Gemini. Dzięki niektórym z najbardziej eleganckich funkcji handlowych, Gemini pozwoli Ci polubić Coinbase, aby szybko i łatwo zdobyć gotówkę za Bitcoiny.

Przygotowanie do sprzedaży Bitcoinów

Udaj się do sekcji Sprzedaj w Gemini, aby wybrać, w jaki sposób chcesz sprzedać swój Bitcoin i cenę, za jaką chcesz sprzedać swój Bitcoin w formie fiducjarnej. W przeciwieństwie do Coinbase, najpierw musisz wymienić swój Bitcoin na walutę fiducjarną, zanim będziesz mógł wypłacić go na swoje konto bankowe.

Uzyskaj wartość swojego Bitcoina w USD i przygotuj się na wypłatę go na połączone konto bankowe

Teraz nadszedł czas, aby wysłać właśnie otrzymany USD na połączone konto bankowe.

Wybierz znane Ci miejsce wypłaty i kwotę w USD, na którą chcesz formalnie przelać środki.

Podobnie jak w przypadku Coinbase, Gemini prześle Ci środki w ciągu kilku dni roboczych.

To wszystko, czego potrzeba. Gdy już masz bitcoiny na giełdzie, takiej jak Coinbase i Gemini, możesz je bezboleśnie sprzedać.

Zamień swój Bitcoin w fizyczną gotówkę dzięki LocalBitcoins.com

Dla tych z Was, którzy chcą wymienić swoje Bitcoiny bezpośrednio na fizyczną gotówkę, LocalBitcoins.com może być lepszym rozwiązaniem.

LocalBitcoins to witryna handlowa typu „osoba do osoby, na której ludzie mogą zamieszczać własne oferty kupna i sprzedaży Bitcoinów do USD lub innych lokalnych walut fiducjarnych.

Nie tylko nie ma weryfikacji tożsamości, ale czasami istnieją duże możliwości arbitrażu w zależności od tego, jak zdesperowana jest osoba, aby kupić bitcoiny i ilu innych sprzedawców jest w okolicy. Może to stworzyć możliwość sprzedaży Bitcoinów powyżej wartości rynkowej.

Jak to działa?

Znajdź lub opublikuj swoją ofertę

Po określeniu ilości BTC, które chcesz sprzedać, znajdź ofertę, która odpowiada Twojej metodzie płatności (z uwzględnieniem waluty) lub opublikuj własną ofertę.

LocalBitcoins daje każdemu użytkownikowi wynik opinii podobny do eBay, gdzie użytkownicy mogą zapoznać się z historią i liczbą transakcji, które kupujący zawarł za pośrednictwem lokalnego bitcoina.

Zainicjuj handel

Teraz, gdy znasz już swojego kupującego, prześlij mu dokładnie to, czego chcesz, i upewnij się, że przestrzegasz warunków transakcji. Dzięki nim dowiesz się, gdzie i jak otrzymasz płatność w USD.

Pamiętaj również, aby zasilić swój lokalny adres portfela Bitcoins, abyś mógł zainicjować transakcję na podstawie minimum około BTC, o którym mowa w żądaniu handlowym.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości BTC w portfelu LocalBitcoins, nie będziesz w stanie dokonać transakcji, ponieważ będziesz musiał wysłać ten BTC na konto depozytowe

Zakończ t ransaction

Teraz, gdy wszystkie strony uzgodniły transakcję i doprecyzowały szczegóły w sekcji skrzynki odbiorczej LocalBitcoins, Twoje Bitcoiny zostaną przeniesione z Twojego portfela do depozytu handlowego.

W tym momencie kupujący otrzyma szczegóły płatności (w jaki sposób chcesz otrzymać zapłatę za swój BTC) i wyda równowartość w USD gotówką w uzgodniony sposób.

Po otrzymaniu płatności potwierdzisz Localbitcoins.com, że płatność została dokonana, a BTC zostanie zwolniony kupującemu z depozytu handlowego. To jest to, że handel jest zakończony!

Wniosek

Ponieważ bitcoin i kryptowaluta wciąż zyskują na popularności, coraz więcej usług pojawia się online, aby pomóc użytkownikom w szybkim i skutecznym zdobyciu ich praktycznego bitcoina lub zamiany ich bitcoinów na USD lub inną walutę fiducjarną.

Chociaż większość uwagi skupia się na tym, jak zdobyć Bitcoin, ważne jest, aby zrozumieć opcje, które musisz podjąć, aby wycofać swój Bitcoin i jakie są najlepsze sposoby, aby to zrobić.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy