Jak zatrzymać przesyłanie ofert kart kredytowych pocztą

Category: Biur Kredytowych
17.02.2021

Sprawdzasz swoją skrzynkę pocztową i widzisz, że jest wypełniona literami. I myślisz, że musi być coś interesującego. Ale potem zaczynasz sprawdzać każdą literę jedna po drugiej. Po całym procesie sprawdzania 19 z 24 listów w Twojej wiadomości zostało wysłanych przez firmy obsługujące karty kredytowe, które próbowały narzucić Ci swoje oferty.

Jeśli to brzmi znajomo, zgodzisz się, że to zawsze frustrujące. I może to być bardzo rozczarowujące – zwłaszcza jeśli nie możesz się doczekać ważniejszego listu, którego nadal nie możesz znaleźć na stosie.

Czasami stos listów może być tak duży, że kosz na śmieci szybko się zapełnia. I zacząłbyś myśleć o sposobie powstrzymania tych nieznośnych ofert kart kredytowych. Na szczęście masz wiele możliwości wyeliminowania marnowanego czasu i papieru ze swojego życia. Oto sześć wskazówek, jak zapobiegać zapychaniu skrzynki pocztowej przez oferty kart kredytowych:

6 niezawodnych sposobów na powstrzymanie przesyłania ofert kart kredytowych pocztą

1. Zrezygnuj z ofert kart kredytowych

Biura informacji kredytowej udostępniają bezpłatny numer, pod który można zadzwonić, aby zrezygnować z wcześniej zatwierdzonych ofert kredytowych. Po prostu wybierz numer „ 1-888-5-OPTOUT , a powinieneś przestać otrzymywać oferty kart kredytowych. Innym sposobem rezygnacji z wstępnie sprawdzonych ofert jest odwiedzenie www.optoutscreen.com, a następnie wypełnienie formularza rezygnacji.

Należy jednak pamiętać, że rezygnacja z opcji telefonicznej lub internetowej będzie obowiązywać przez pięć lat, po czym oferty ponownie zaczną trafiać do Twojej skrzynki pocztowej. Jeśli jednak chcesz na stałe zrezygnować z ofert, wydrukuj wydrukowaną wersję formularza rezygnacji dostępnego na stronie www.optoutscreen.com, wypełnij formularz i prześlij go pocztą zgodnie z instrukcjami na stronie internetowej.

2. Skorzystaj z usługi preferencji poczty DMA

Innym sposobem na to, aby oferty kart kredytowych nie trafiały do ​​Twojej skrzynki pocztowej, jest umieszczenie swojego nazwiska na liście „ nie wysyłaj , dostarczonej do marketingu bezpośredniego przez Direct Marketing Association. Wszystko, co musisz zrobić, to uiścić opłatę w wysokości 1,00 USD za usługę preferencji pocztowych DMA.

Jednak nie wszyscy sprzedawcy bezpośredniej poczty subskrybują usługę DMA. Dlatego nadal możesz otrzymywać wiadomości od marketerów, którzy nie subskrybowali tej usługi. Niemniej jednak, ponieważ większość sprzedawców direct-mail korzysta z tej usługi, zauważysz znaczny spadek nie tylko liczby ofert kart kredytowych, ale także liczby innych ofert śmieciowych, które zapychają Twoją skrzynkę pocztową.

Musisz jednak pamiętać, że co trzy lata będziesz musiał aktualizować swoje preferencje. Oznacza to, że jeśli dodasz swoje imię i nazwisko do listy „ nie wysyłaj , przestaniesz otrzymywać niechciane oferty przez następne trzy lata, po czym zaczniesz je ponownie otrzymywać, chyba że odnowisz rezygnację.

3. Zawiadom główne biura informacji kredytowej

Większość firm, które wysyłają Ci oferty kart kredytowych bezpośrednio pocztą, otrzymała Twoje dane kontaktowe od trzech głównych biur kredytowych: Experian, Equifax i TransUnion, Inc. Możesz więc zatrzymać te niechciane oferty, wysyłając list do trzech biur kredytowych , oświadczając, że nie chcesz, aby Twoje dane osobowe były udostępniane w celach promocyjnych i na bezpośrednie listy mailingowe.

W liście podaj aktualny adres pocztowy, swoje imię i nazwisko, numer ubezpieczenia społecznego oraz datę urodzenia. Zdecydowanie zaleca się zachowanie kopii listu w celach archiwalnych.

4. Skontaktuj się z FTC

Jeśli wypróbowałeś którąkolwiek z metod opisanych powyżej, a wysyłka nie została przerwana, złóż skargę do Federalnej Komisji Handlu, podając, jakie środki zostały już podjęte, aby nie otrzymywać niechcianych listów z ofertami kart kredytowych w swojej skrzynce pocztowej.

Należy jednak pamiętać, że większość firm wysyłających oferty aktualizuje swoje listy mailingowe raz na kwartał. Więc chcesz dać do trzech miesięcy po zastosowaniu któregokolwiek z opisanych powyżej środków, aby zobaczyć efekty. Jeśli nic się nie zmieni po trzech miesiącach, możesz skontaktować się z FTC.

5. Skorzystaj z usługi non-profit

Istnieje wiele usług non-profit, które podejmą się zadania usunięcia Twojego imienia i nazwiska z listy mailingowej różnych firm obsługujących karty kredytowe i innych sprzedawców zajmujących się bezpośrednią pocztą. 41Pounds.org, przykład takiej usługi, twierdzi, że jest w stanie zatrzymać od 80 do 95 procent niechcianej poczty. Ich usługa kosztuje 41 dolarów przez pięć lat. Private Citizen, kolejna usługa non-profit, oferuje tę samą usługę za roczną opłatą w wysokości 10 USD.

Konkluzja

Nie musisz żyć z frustracją związaną z otrzymywaniem ofert kart kredytowych, których nie potrzebujesz. Zastosuj opcje omówione w tym poście, a zobaczysz zmniejszenie liczby otrzymywanych wiadomości-śmieci.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy