Jaki jest numer tranzytowy?

Category: Mogą Zostać
17.02.2021

Jaki jest numer tranzytowy? Jest to dziewięciocyfrowy kod używany w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobnie rozpoznasz to z dołu swoich czeków. Numer tranzytowy jest również nazywany numerem ABA RTN lub numerem tranzytowym ABA. Służy do identyfikacji banku lub instytucji, z której został pobrany.

Zróbmy trochę mniej techniczneJaki jest numer tranzytowy? Jest to liczba, którą widzisz u dołu czeku. Służy do informowania innych banków, z którego banku pochodzi. Poniższy obrazek pokazuje, gdzie zwykle znajduje się numer tranzytowy na czekach.

Przyjrzyjmy się trochę bardziej techniczniePowyższe stwierdzenie jest poprawne, ale jest nieco ograniczone. Jak wiesz, banki to nie jedyne instytucje, a czeki nie są jedynymi rzeczami, które zawierają numery tranzytowe. Oto bardziej poprawne technicznie wyjaśnienie numeru tranzytowego.

ABA RTN (numer tranzytowy ABA) składa się z dziewięciu cyfr. Numer tranzytowy trasy to nazwa nadana ABA RTN w Stanach Zjednoczonych.

Numer pojawia się na zbywalnych instrumentach i jest zwykle umieszczany na dole instrumentu zbywalnego. ABA RTN identyfikuje instytucję finansową, która go utworzyła, wydała i / lub ściągnęła.

Co to jest numer tranzytowy – oto przykładNa przykład, jeśli wszedłeś do banku People’s United i kupiłeś czek kasjerski, numer ABA RTN biegnie na dole. Liczba wskazywałaby, że czek kasjera pochodzi z banku People’s United.

Na poniższym obrazku widać ciąg liczb biegnących wzdłuż dołu. Liczba po lewej stronie to numer czeku. Numer pośrodku to numer tranzytowy, a ten po prawej to numer konta.

Numery tranzytowe pojawiają się na zbywalnych instrumentachRozważmy przykład z kasą kredytową. Jeśli masz konto czekowe CEFCU i książeczkę czekową, powinieneś zobaczyć ABA RTN (kod tranzytowy) dla CEFCU na dole czeku. Kod tranzytowy jest taki sam na wszystkich czekach CEFCU, czy to Twoje, czy też Twojego znajomego, który ma również konto czekowe CEFCU. Numer się nie zmienia, ponieważ identyfikuje „Federalną Unię Kredytową Pracowników Caltech, a nie właściciela konta. Poniższy obrazek przedstawia czek CEFCU z numerem tranzytu trasy.

Numer tranzytowy trasowania działał trochę jak kod pocztowy / kod pocztowy, gdy banki sortowały czeki papierowe w swoich biurach. Obecnie mamy przelewy bankowe i przelewy ACH, więc ABA RTN został rozszerzony, aby pasował do tych elektronicznych metod przesyłania pieniędzy.

Trochę historii i ogólnej wiedzy o kodach tranzytowychBanki Rezerwy Federalnej i pozostali 40% właściciele sieci transferowej ACH mogą używać numeru tranzytowego do przetwarzania przelewów środków. Kiedy kupujesz coś czekiem, numer tranzytowy pomaga upewnić się, że płatność trafi do właściwego banku, a następnie na właściwe konto bankowe.

Obecnie ludzie mogą korzystać z mobilnego depozytu czeków i skanerów czeków do wpłacania środków, a narzędzia te są w stanie odczytać numer tranzytowy czeków, dzięki czemu pieniądze mogą zostać przesłane do właściwej instytucji finansowej. System kodów ABA RTN został wynaleziony przez American Bankers Association w 1910 roku i jest nadal w użyciu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy