Jakie rachunki wpływają na moją zdolność kredytową?

Category: Wynik Kredytowy
17.02.2021

Co to jest zwolnienie kredytu hipotecznego?

Twoja ocena kredytowa to liczbowa reprezentacja Twojej historii finansowej. Im wyższa ocena kredytowa, tym większe prawdopodobieństwo, że pożyczkodawca udzieli ci nowej pożyczki po korzystnym oprocentowaniu. Wyniki kredytowe mogą wynosić od 350 do 850, przy czym ci, których ocena kredytowa wynosi 760 lub więcej, kwalifikują się do najlepszych stawek. Wiedza o tym, jakie rachunki wpływają na zdolność kredytową, może pomóc w ochronie Twojej zdolności kredytowej i pracy nad jej podwyższeniem w razie potrzeby.

Karty kredytowe

Wszystkie karty kredytowe wystawione na nazwisko pożyczkobiorcy są wymienione w raporcie kredytowym. Zwróć uwagę na saldo na karcie w porównaniu z limitem kredytu. Ta liczba może mieć duży wpływ na Twoją zdolność kredytową. Im niższy bilans w porównaniu z limitem, tym lepiej. Jeśli saldo karty kredytowej kredytobiorcy jest bliskie lub przekracza limit, ma to negatywny wpływ na jego zdolność kredytową. Jeśli jednak salda są utrzymywane na poziomie niższym niż 25 procent limitu, nie ma to negatywnego wpływu na wynik kredytowy.

Pożyczki samochodowe, studenckie i mieszkaniowe

Te trzy rodzaje pożyczek są powszechne w raportach kredytowych. Dobra historia płatności tych pożyczek pomaga podnieść Twoją zdolność kredytową. Jednak zaciągnięcie nowej pożyczki będzie miało początkowy negatywny wpływ na zdolność kredytową, nawet przy solidnej historii płatności. Dzieje się tak dlatego, że początkowo wykaże wysoki balans. Ponadto opóźnienia w płatnościach tego typu pożyczek nie tylko obniżą Twoją zdolność kredytową, ale także wpłyną na Twoją zdolność do uzyskania nowych pożyczek. Utrzymuj aktualne spłaty tych trzech pożyczek, aby Twoja zdolność kredytowa i wiarygodność pozostały nienaruszone.

Orzeczenia i zastawy

Wyrok to nakaz sądowy dotyczący spłaty długu, zwykle z powodu pozwu sądowego lub spóźnionych płatności alimentów. Rachunek ten jest następnie odnotowywany w raporcie kredytowym pożyczkobiorcy po podjęciu decyzji prawnej, ponieważ raport kredytowy obejmuje publiczne rejestry informacyjne, takie jak wyroki i zastawy. Zastaw to dług powiązany z zabezpieczeniem, zazwyczaj domem. Zastaw jest ustanawiany, gdy pożyczkobiorca nie zapłacił rachunku, na przykład za naprawę domu. Obie te pozycje mają negatywny wpływ na zdolność kredytową i pojawiają się tylko wtedy, gdy pożyczkobiorca nie zapłacił rachunku. Nie ma ustalonej kwoty, w której Twój wynik spadnie w przypadku któregokolwiek z tych rachunków, ale zarówno zastawy, jak i wyroki są poważnymi ocenami przeciwko tobie i zaszkodzą twojemu wynikowi. Zazwyczaj są to rachunki, które nigdy nie byłyby powiązane z raportem kredytowym, gdyby zostały zapłacone w terminie. Najlepiej unikać takich sytuacji,Jeśli to możliwe. Wielu pożyczkodawców nie pożycza pieniędzy osobom, które mają te pozycje w raporcie kredytowym, dopóki długi nie zostaną spłacone w całości.

Kolekcje

Windykacja to kolejna forma zadłużenia związana z raportami kredytowymi. Windykacja to dług przekazany firmie windykacyjnej w celu próby odzyskania pieniędzy, gdy pierwsza strona nie jest w stanie skłonić dłużnika do spłaty tego, co jest należne. Zazwyczaj windykacje mają miejsce w przypadku niezapłaconych rachunków, takich jak rachunki medyczne, chociaż niezapłacone rachunki za karty kredytowe są również przekazywane agencjom windykacyjnym. Rachunki medyczne i podobne rachunki nie są zazwyczaj wymienione w raportach kredytowych, chyba że pozostają niezapłacone przez dłuższy okres, na przykład dłużej niż 60 dni. Rachunki te mają negatywny wpływ na ocenę zdolności kredytowej, jednak nie jest on tak duży, jak wpływ orzeczeń i zastawów. W niektórych przypadkach, jeśli pożyczkobiorca ubiega się o nowy dług, pożyczkodawca wymaga zapłacenia tych rachunków przed zaciągnięciem nowej pożyczki.

Więcej artykułów

Czy po bankructwie firma może zgłosić cię jako odpis do biura kredytowego →

Jak przebiega odzyskiwanie kredytu po konsolidacji zadłużenia? →

Jak długo trwa naprawa zdolności kredytowej? →

  • Federalna Komisja Handlu; „Twoje prawa: raportowanie kredytów; 2012
  • MyFICO.com; „Co jest w Twoim wyniku kredytowym; 2012suzeorman.com: Zarządzanie długiemLynn Lauren jest profesjonalną pisarką od 1999 roku, koncentrując się na tematyce ślubów, profili zawodowych i branży bankowej. Została opublikowana w kilku lokalnych magazynach, w tym w „Elegant Island Weddings. Lauren ma tytuł Master of Business Administration i Bachelor of Business Administration, obie ze specjalizacjami marketingowymi, odpowiednio, na Georgia Southern University i Mercer University.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy