Jakie są zwykłe opłaty za pożyczki hipoteczne?

Jakie są zwykłe opłaty za pożyczki hipoteczne?
Category: Konto Bankowe
16.03.2021

Powiązane artykuły

Kiedy kupujesz dom po raz finanso pierwszy, wkraczasz w nieznany świat kupowania nieruchomości i odkrywasz wszystkie opłaty związane z zakupem nieruchomości. Wiąże się to z wieloma opłatami i ważne jest, aby je śledzić. Opłaty za pożyczki hipoteczne są również nazywane kosztami zamknięcia.

Spodziewaj się, że zapłacisz nawet 5 procent wartości nieruchomości za koszty zamknięcia.

Standardowe opłaty za kredyt hipoteczny

Ogólnie rzecz biorąc, możesz spodziewać się zapłaty od 2 do 5 procent wartości nieruchomości w kosztach zamknięcia. Jeśli kupisz dom o wartości 400 000 USD, koszty zamknięcia mogą wynieść do 20 000 USD. Oto najczęstsze opłaty, chociaż różnią się one w zależności od prawa stanowego, pożyczkodawcy i rodzaju kredytu hipotecznego:

 • Opłata za zgłoszenie – ta opłata pokrywa koszty wniosku, ale zapytaj pożyczkodawcę dokładnie, co jest wliczone w cenę, aby nie naliczać opłaty za zduplikowane elementy.
 • Opłata za raport kredytowy – pożyczkodawca potrzebuje twojego raportu kredytowego, aby rozpocząć proces kredytu hipotecznego, a opłata wynosi zwykle 50 USD. Sprawdź, czy jest to zawarte w opłacie za zgłoszenie.
 • Opłata za wycenę – pożyczkodawca wymaga wyceny domu przed wyrażeniem zgody na pożyczkę. Żaden pożyczkodawca nie pożyczy ci więcej pieniędzy niż szacowana wartość domu. Opłata ta zwykle waha się od 400 do 600 USD.
 • Opłata manipulacyjna – ta opłata obejmuje wszystkie szczegóły dotyczące utworzenia pożyczki, w tym uzyskania tytułu.
 • Ankieta – Badanie nieruchomości powinno trwać około 500 USD. Jeśli dom był niedawno badany, możesz skorzystać z tego dokumentu.
 • Depozyt podatkowy na podatki i kredyt hipoteczny – na zamknięciu może być konieczne odłożenie dwumiesięcznych płatności kredytu hipotecznego i podatku od nieruchomości.
 • Opłata za inspekcję – spodziewaj się zapłaty około 500 USD za inspekcję domu, która różni się od wyceny. Inspektor domu poinformuje Cię, czy coś jest nie tak ze strukturą domu lub czy główne systemy wymagają wymiany. W zależności od wyników możesz renegocjować cenę domu, a nawet wycofać się z umowy, jeśli dom jest strukturalnie niesprawny.
 • Opłata za kontrolę szkodników – inspekcja dotycząca szkodników jest często przeprowadzana oddzielnie od kontroli standardowej. Jest to wymagane w przypadku pożyczkobiorców rządowych.
 • Prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego – pożyczkodawcy wymagają, aby zakupy opłacały mniej niż 20 procent zaliczki, aby uzyskać prywatne ubezpieczenie hipoteczne.
 • Opłaty za ubezpieczenie tytułu i wyszukiwanie tytułu – to ubezpieczenie chroni tytuł w przypadku, gdy inna osoba lub podmiot próbuje ubiegać się o tytuł do nieruchomości. Wyszukiwanie tytułu jest opłacane dla firmy tytułowej, która zbadała nieruchomość i stwierdziła, że ​​tytuł jest jasny i nikt inny nie może rościć sobie prawa własności.
 • Opłata za certyfikat powodzi – pożyczkodawcy są zobowiązani do zaświadczenia, że ​​dom nie znajduje się w strefie powodziowej. Jeśli mieszkanie znajduje się w strefie powodziowej, właściciel domu musi wykupić ubezpieczenie przeciwpowodziowe i opłacić składkę pożyczkodawcy w momencie zamknięcia.
 • Opłata adwokacka – nie wszystkie stany wymagają od prawnika przeglądu dokumentów końcowych, ale są to dobrze wydane pieniądze w przypadku pojawienia się problemów. Państwa mogą zażądać prawnika przy zamknięciu.
 • Opłaty kurierskie – Internet zmniejszył wysokość opłat kurierskich, ale nadal może być konieczne uiszczenie opłat, aby niezbędne dokumenty zostały dostarczone do Ciebie osobiście.
 • Opłata pocztowa – koszty wszystkich dokumentów wysłanych do Ciebie.
 • Ubezpieczenie domu – Spodziewaj się zapłaty za pierwszy rok ubezpieczenia domu na koniec.
 • Punkty pożyczki – każdy punkt to jeden procent kwoty pożyczki. Płatne przy zamknięciu, takie punkty służą jako odsetki z góry, obniżające miesięczną ratę kredytu hipotecznego.
 • Opłaty za nagrania – miasto lub powiat pobiera opłaty za nagranie, aby zarejestrować akt i inne stosowne dokumenty.

Opłaty za pożyczki VA i FHA

Jeśli bierzesz pożyczkę VA lub FHA, z tymi hipotekami wiążą się specjalne opłaty. VA może pobierać opłatę za finansowanie pożyczki, a kwota ta jest powiązana z kwotą zaliczki i stażem pracy danej osoby. Pożyczka FHA wymaga upfront Mortgage Insurance Premium, która wynosi 1,75 procent pożyczki bazowej. Obie te opłaty mogą zostać wliczone w całkowity koszt kredytu.

Opłaty za śmieciowy kredyt hipoteczny

Niektóre opłaty związane z kosztami zamknięcia nazywane są „opłatami śmieciowymi”, ponieważ wydają się istnieć głównie w celu wzbogacenia pożyczkodawcy. Niestety nie możesz zlikwidować lub odmówić uiszczenia takich opłat, ale możesz je negocjować, jeśli wydają się zbyt strome, zgodnie z Investopedia. Takie opłaty obejmują rabat maklerski, opłatę manipulacyjną i opłatę ubezpieczeniową. W przypadku tego ostatniego upewnij się, że nie jesteś obciążony opłatą za ubezpieczenie od brokera i pożyczkodawcy, ponieważ są one praktycznie takie same. Zapytaj, co pociąga za sobą każda opłata i dlaczego jest tak wysoka. Możliwe, że pożyczkodawca obniży je, jeśli nie będzie mógł znaleźć dobrego wyjaśnienia kosztu opłaty.

Koszty zamknięcia w Kalifornii

Jeśli kupujesz dom w rejonie Zatoki San Francisco, zgodnie z prawem stanowym nie musisz korzystać z usług prawnika przy zamykaniu, ale nadal jest to dobry pomysł. Dla większości ludzi jest to najdroższy zakup w ich życiu i chcesz mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane poprawnie. Pożyczkodawca musi dostarczyć oświadczenie końcowe w ciągu trzech dni roboczych przed zamknięciem, abyś mógł je przejrzeć i potwierdzić lub zakwestionować wszelkie opłaty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy