Jakie ulgi podatkowe są dostępne w przypadku wymiany systemu Windows?

Category: Złożyć Wniosek
17.02.2021

Coraz większy nacisk kładzie się na efektywność energetyczną dzięki ulgom podatkowym na wymianę okien. Właściwe okna są ważnym elementem izolacji i efektywności energetycznej. Zainstalowanie energooszczędnych okien w domu nie tylko zwiększy wartość Twojego domu, pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na kosztach energii, ale może również zapewnić ulgę podatkową w zależności od tego, jakie okna zostały zainstalowane i kiedy je zainstalowałeś. Oto kilka wskazówek, jak uzyskać ulgi podatkowe na wymianę okien.

Który system Windows kwalifikuje się do ulgi podatkowej?Nie wszystkie okna kwalifikują się do ulgi podatkowej. Musisz upewnić się, że zainstalowane okna, świetliki i drzwi przesuwne otrzymały ocenę Energy Star. Energy Star to rządowy system oceny, który odróżnia produkty przyjazne dla środowiska od wszystkiego innego. Porozmawiaj ze swoim wykonawcą lub specjalistą od wymiany okien, aby upewnić się, że otrzymasz energooszczędne okna, które kwalifikują się do ulgi podatkowej.

Kiedy są dostępne ulgi podatkowe?Niestety ulgi podatkowe nie zawsze są dostępne na wymianę okien. Ze względu na niepewność gospodarczą i napięcia w kongresie ulgi podatkowe są zwykle zatwierdzane tylko na rok lub dwa naraz. Jeśli wymieniłeś okna w 2011 r., Kwalifikowałbyś się do kredytu Non-Business Energy Property. Jeśli wymieniłeś okna, drzwi lub świetliki w latach 2012–2013, chciałbyś złożyć wniosek o Ulgę podatkową na okna, drzwi i świetliki kwalifikowane do Energy Star, zgodnie z Departamentem Energii. Porozmawiaj ze swoim księgowym lub doradcą podatkowym, aby ustalić, do jakich ulg podatkowych możesz się kwalifikować.

Ile ulgi podatkowej otrzymasz?W zależności od roku Twoje ulgi podatkowe mogą się nieznacznie różnić, ale ostatnie kilka lat wyglądało stosunkowo podobnie. Zasadniczo IRS przyzna właścicielom domów 10% kosztów wymiany okien lub drzwi, do łącznej kwoty 500 USD. Tylko 200 dolarów można przeznaczyć na okna, a resztę na drzwi. Jeśli wymienisz drzwi przesuwne, a także wszystkie okna, koszt najprawdopodobniej przyniesie Ci łącznie 500 USD. Porozmawiaj z doradcą podatkowym, aby ustalić dokładną kwotę, jaką zarobisz dzięki uldze podatkowej.

Czy ulga podatkowa jest tego warta?Około kwietnia możesz być zadowolony z otrzymania ulgi podatkowej, ale czy wymiana okien i drzwi jest tego warta? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Chociaż ulga podatkowa nie pokryje całego procesu wymiany i instalacji, pieniądze, które zaoszczędzisz na kosztach energii, pomogą pokryć resztę. Największy pojedynczy koszt dla właścicieli domów to ogrzewanie i chłodzenie. Jeśli wydajesz setki lub tysiące dolarów rocznie na utrzymanie temperatury w domu, musisz mieć odpowiednią instalację. Stare i źle zamontowane okna i drzwi mogą wypuszczać chłodne powietrze latem i zimą. Zmusza to system HVAC do częstszego uruchamiania, co kosztuje. Wymiana okien na modele Energy Star pomaga zaizolować dom i obniża koszty ogrzewania i chłodzenia domu.Te oszczędności w połączeniu z ulgą podatkową sprawiają, że projekt jest tego wart.

Wymiana okien w domu to świetny sposób na uzyskanie energooszczędnej ulgi podatkowej. Będziesz mieć odpowiednią izolację, a Twój dom będzie wygodniejszy za ułamek kosztów. Porozmawiaj ze swoim doradcą podatkowym o uzyskaniu ulg podatkowych na wymianę okien.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy