Kiedy pobierana jest roczna opłata za moją kartę kredytową?

17.02.2021

Jeśli masz promocję o wartości 0 USD na pierwszy rok lub chcesz śledzić bieżące koszty, oto, co musisz wiedzieć.

Zaktualizowano 25 czerwca 2020 r. Co się zmieniło?

Roczna opłata za kartę kredytową jest zwykle pobierana przy pierwszej aktywacji konta, a następnie mniej więcej w tym samym czasie co 12 miesięcy. Jeśli masz kartę, która oferuje roczną opłatę w wysokości 0 USD w pierwszym roku, nie będziesz musiał wnosić opłaty rocznej przez około 12 miesięcy po aktywacji karty.

Skorzystaj z tego przewodnika, aby dowiedzieć się więcej o opłatach rocznych za karty kredytowe, w tym o sposobach uniknięcia i obniżenia kosztów.

Jak mogę uniknąć płacenia rocznej opłaty za kartę kredytową?Jeśli masz kartę kredytową, która nie oferuje opłaty rocznej w pierwszym roku, możesz uniknąć tego kosztu, anulując konto w ciągu pierwszych 12 miesięcy. Aby to zrobić, musisz zanotować datę otrzymania karty, spłacić całe saldo, a następnie skontaktować się z wystawcą karty kredytowej i poprosić o zamknięcie konta przed rocznicą otwarcia konta.

Załóżmy na przykład, że w dniu 31 stycznia 2020 r. Otrzymałeś kartę kredytową, która oferowała roczną opłatę w wysokości 0 USD w pierwszym roku, a następnie naliczyła 250 USD rocznej opłaty. Jeśli zdecydujesz, że opłata roczna w wysokości 250 USD nie jest dla Ciebie tego warta, musisz anulować kartę przed 31 stycznia 2021 r., Aby uniknąć naliczenia opłaty rocznej.

Wskazówka: dowiedz się, kiedy należy zapłacić roczną opłatęJeśli chcesz anulować kartę kredytową przed naliczeniem opłaty rocznej, skontaktuj się z wystawcą karty kredytowej i zapytaj go, kiedy należna jest opłata roczna. Pomoże Ci to uporządkować konto i zamknąć je, zanim opłata zostanie dodana do salda.

Jeśli masz tę samą kartę kredytową od lat i chcesz ją anulować, możesz również skorzystać z tej metody, aby uniknąć kolejnej opłaty rocznej przed zamknięciem konta.

Inne sposoby uniknięcia rocznej opłaty za kartę kredytową
 • Karty kredytowe bez rocznej opłaty dożywotniej.Niektóre karty kredytowe nie oferują dożywotniej opłaty rocznej, dzięki czemu możesz na bieżąco unikać tych kosztów.
 • Zwolnienia z opłat rocznych.Niektóre karty kredytowe oferują zniesienie lub zwrot kosztów rocznej opłaty, jeśli spełniasz określone warunki, takie jak wydawanie określonej kwoty każdego miesiąca lub roku. Możesz sprawdzić warunki swojej karty kredytowej lub poprosić dostawcę, aby dowiedział się, czy ten rodzaj zrzeczenia jest dostępny na Twojej obecnej karcie.Pakiety kredytów mieszkaniowych.Niektóre banki oferują zniesienie rocznej opłaty za kartę kredytową, jeśli zażądasz karty w ramach pakietu domowego.Roczna opłata promocyjna w wysokości 0 USD dożywotnich ofert.Takie oferty są rzadkie, ale czasami firma obsługująca karty kredytowe prowadzi promocję, która daje 0 USD rocznej opłaty za dożywotnią kartę kredytową, która zwykle pobiera opłatę roczną. Istnieje jednak bardzo niewiele możliwości uzyskania w ten sposób rocznej opłaty w wysokości 0 USD.Porównaj karty kredytowe bez opłaty rocznejRegularnie aktualizujemy nasze dane, ale informacje mogą się zmieniać między aktualizacjami. Przed podjęciem decyzji potwierdź szczegóły u dostawcy, który Cię interesuje.

  Wskazówki, jak zaoszczędzić pieniądze na rocznej opłacie karty kredytowejJeśli masz kartę kredytową, która pobiera roczną opłatę, oto kilka sposobów, aby jej koszt był jak najniższy:

  • Wnieść opłatę roczną, gdy tylko zostanie naliczona.Po dodaniu rocznej opłaty do salda, zostaną naliczone odsetki według standardowej stawki dla Twojej karty. Możesz uniknąć tego dodatkowego kosztu, spłacając roczną opłatę zaraz po jej naliczeniu.
  • Sprawdź, czy kwalifikujesz się do zwolnienia z opłaty.Zadzwoń do firmy obsługującej Twoją kartę kredytową i zapytaj, czy istnieją opcje zwolnienia z opłat na Twojej karcie. Czasami możesz się kwalifikować, nie zdając sobie z tego sprawy.Skorzystaj z bezpłatnych dodatków.Jeśli Twoja karta zapewnia takie korzyści, jak nagrody lub bezpłatne ubezpieczenie, wartość uzyskana z ich używania może pomóc zrównoważyć koszt rocznej opłaty. Warto jednak oszacować wartość tych korzyści, aby upewnić się, że faktycznie są tego warte.Przykład: Wykorzystanie bezpłatnych dodatków zrównoważy koszt rocznej opłaty za kartęZałóżmy, że masz kartę kredytową z roczną opłatą w wysokości 99 USD i bezpłatnym ubezpieczeniem podróży zagranicznych. Jeśli co roku podróżujesz za granicę i zwykle płacisz za ubezpieczenie więcej niż 99 USD, ta korzyść zrównoważy roczną opłatę za kartę.

   Jeśli jednak rzadko podróżujesz za granicę lub masz tendencję do znajdowania tańszych opcji ubezpieczenia podróżnego, możesz znaleźć kartę z niższą opłatą roczną lub opłatą roczną w wysokości 0 USD, która jest dla Ciebie tańsza.

   Podczas gdy większość kart kredytowych wiąże się z rocznymi opłatami, istnieje szereg opcji, które oferują roczne opłaty w wysokości 0 USD za pierwszy rok lub do końca życia. Jednak inne funkcje, takie jak stopy procentowe, bezpłatne dodatki i nagrody, mogą również wpływać na ogólną wartość karty.

   Jeśli więc szukasz nowej karty kredytowej, zastanów się, które funkcje są dla Ciebie najbardziej warte, a następnie porównaj szereg opcji, które pomogą Ci znaleźć taką, która pasuje do Twoich celów.

   Amy Bradney-GeorgeAmy Bradney-George jest redaktorką w Finder X i starszym autorem tekstów o kartach kredytowych i Finder Green. Ma ponad 13-letnie doświadczenie jako dziennikarka i pisarka, z tytułami w publikacjach, w tym The Equity Magazine, The Sydney Morning Herald, ABC News i na stronie branżowej FreshPlaza. Amy ma licencjat z dziennikarstwa i dramatu na Uniwersytecie Griffith, a kiedy nie kładzie (wirtualnego) pióra na papierze, spędza czas jako aktorka.

   powiązane postyOferty bezprzewodowe Amazon Prime Day 2020Jeśli szukasz ofert bezprzewodowych Amazon Prime Day, mamy wszystkie informacje, które musisz wiedzieć.

   Gdzie zarezerwować wynajem 4WDGotowy do wyruszenia w otwartą drogę podczas przygody w terenie? Zarezerwuj swój 4WD w tych wypożyczalniach za mniej.

   Oferty Amazon Prime Day Baby 2020Tutaj znajdziesz najnowsze i najlepsze oferty artykułów dziecięcych podczas trwania imprezy Amazon Prime Day.

   Oferty kosmetyczne Amazon Prime Day 2020Sprawdź najnowsze i najlepsze oferty na podstawowe i pożądane produkty kosmetyczne do zdobycia podczas wydarzenia [date format = Y] Amazon Prime Day tutaj.

   Amazon Prime Day spiżarnia Oferty żywności i napojów 2020Sprawdź najnowsze i najlepsze oferty dla miłośników jedzenia i napojów Pantry, które można zdobyć podczas wydarzenia [date format = Y] Amazon Prime Day tutaj.

   Zapytaj eksperta

   Porównanie kart kredytowych

   Regularnie aktualizujemy nasze dane, ale informacje mogą się zmieniać między aktualizacjami. Przed podjęciem decyzji potwierdź szczegóły u dostawcy, który Cię interesuje.

   * Oferty kart kredytowych porównane na tej stronie są wybrane z szeregu kart kredytowych. Finder.com.au ma dostęp do śledzenia szczegółów z i nie jest reprezentatywna dla wszystkich produktów dostępnych na rynku. Produkty nie są wyświetlane w określonej kolejności lub rankingu. Użycie terminów „najlepszy i „najlepszy nie jest oceną produktów i podlega naszemu zrzeczeniu się odpowiedzialności. Porównując karty, powinieneś rozważyć zasięgnięcie niezależnej porady finansowej i wziąć pod uwagę swoją osobistą sytuację finansową.

   Poziom 10, 99 York St, Sydney, NSW, Australia 2000

  • O nas
  • KarieraPokój medialnySkontaktuj się z namiZostań naszym partneremJak zarabiamy pieniądze
  • Warunki korzystania
  • Polityka prywatności i plików cookieWskazówki redakcyjneMapa strony 2020 finder.com.auJakie jest prawdopodobieństwo, że polecisz wyszukiwarkę znajomemu lub koledze?Dziękujemy za twoją opinię.

   Naszym celem jest stworzenie możliwie najlepszego produktu, a Twoje przemyślenia, pomysły i sugestie odgrywają główną rolę w identyfikacji możliwości ulepszeń.

   Ważne informacje o tej witryniefinder.com.au to jedna z wiodących australijskich witryn porównawczych. Porównujemy z szeroką gamą banków, ubezpieczycieli i emitentów produktów. Cenimy naszą niezależność redakcyjną i przestrzegamy wskazówek redakcyjnych.

   finder.com.au ma dostęp do śledzenia informacji od wydawców produktów wymienionych na naszych stronach. Chociaż podajemy informacje o produktach oferowanych przez szeroką gamę emitentów, nie obejmujemy wszystkich dostępnych produktów lub usług.

   Należy pamiętać, że informacje publikowane na naszej stronie nie powinny być interpretowane jako osobiste porady i nie uwzględniają Twoich osobistych potrzeb i okoliczności. Nasza witryna dostarcza rzeczowych informacji i ogólnych porad pomagających w podejmowaniu lepszych decyzji, ale nie zastępuje profesjonalnych porad. Powinieneś rozważyć, czy produkty lub usługi prezentowane w naszej witrynie są odpowiednie dla Twoich potrzeb. Jeśli nie masz pewności, zasięgnij profesjonalnej porady przed złożeniem wniosku o jakikolwiek produkt lub zobowiązaniem się do realizacji jakiegokolwiek planu.

   Produkty oznaczone jako „Promowane lub „Reklamowe są w widocznym miejscu albo w wyniku komercyjnej umowy reklamowej, albo w celu podkreślenia określonego produktu, dostawcy lub funkcji. Finder może otrzymać wynagrodzenie od Dostawcy, jeśli klikniesz powiązany link, kupisz lub zapytasz o produkt. Decyzja Findera o pokazaniu „promowanego produktu nie jest ani rekomendacją, że produkt jest odpowiedni dla Ciebie, ani wskazaniem, że produkt jest najlepszy w swojej kategorii. Zachęcamy do skorzystania z narzędzi i informacji, które udostępniamy, w celu porównania dostępnych opcji.

   W przypadku gdy nasza witryna zawiera linki do określonych produktów lub wyświetla przyciski „Przejdź do witryny, możemy otrzymać prowizję, opłatę za polecenie lub płatność po kliknięciu tych przycisków lub złożeniu wniosku o produkt. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zarabiamy tutaj.

   Gdy produkty są zgrupowane w tabeli lub na liście, na kolejność, w jakiej są początkowo sortowane, może wpływać szereg czynników, w tym cena, opłaty i rabaty; spółki handlowe; cechy produktu; i popularność marki. Udostępniamy narzędzia, dzięki którym możesz sortować i filtrować te listy, aby wyróżnić funkcje, które są dla Ciebie ważne.

   Staramy się przyjąć otwarte i przejrzyste podejście oraz zapewnić szeroką usługę porównawczą. Należy jednak mieć świadomość, że chociaż jesteśmy niezależną usługą, nasza porównywarka nie obejmuje wszystkich dostawców ani wszystkich produktów dostępnych na rynku.

   Niektórzy emitenci produktów mogą dostarczać produkty lub oferować usługi za pośrednictwem wielu marek, firm powiązanych lub różnych ustaleń dotyczących etykietowania. Może to utrudniać konsumentom porównywanie alternatyw lub identyfikację firm stojących za produktami. Naszym celem jest jednak dostarczanie informacji umożliwiających konsumentom zrozumienie tych kwestii.

   Przedstawienie lub uzyskanie szacunkowej wyceny ubezpieczenia za naszym pośrednictwem nie gwarantuje uzyskania ubezpieczenia. Akceptacja przez firmy ubezpieczeniowe opiera się na takich kwestiach, jak zawód, zdrowie i styl życia. Zapewniając możliwość ubiegania się o kartę kredytową lub pożyczkę, nie gwarantujemy, że Twój wniosek zostanie przyjęty. Twój wniosek o produkty kredytowe podlega warunkom Dostawcy, a także jego zastosowaniu i kryteriom udzielania kredytów.

   Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług i naszego podejścia do prywatności, zapoznaj się z warunkami korzystania z naszej witryny internetowej i polityką prywatności.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy