Który metal szlachetny kupić w 2020 roku?

17.02.2021

W miarę publikowania naszych prognoz dotyczących 4 metali szlachetnych na 2020 rok staje się coraz bardziej jasne, który metal szlachetny kupić w 2020 roku

Niedawno opublikowaliśmy nasze prognozy dotyczące wszystkich 4 metali szlachetnych. Jeśli połączymy wszystkie spostrzeżenia z tych prognoz, możemy uzyskać odpowiedź na pytanie „jaki metal szlachetny kupić w 2020 roku. Nasza prognoza dotycząca złota dotyczyła przełomu, który miał miejsce niedawno, oraz nowej hossy w 2020 roku i później. W naszej prognozie dotyczącej srebra jasno wskazaliśmy na fakt, że srebro powoli, ale pewnie przygotowuje się do osiągnięcia lepszych wyników niż złoto począwszy od 2020 i 2021 roku. Nasza prognoza dotycząca platyny dotyczyła głównie nadchodzącego przełomu. Jeszcze nie ma, ale najwyraźniej jest w toku. Na koniec w naszej prognozie dotyczącej palladu powiedzieliśmy, że pallad jest w kluczowym momencie. Może uderzyć w górę lub spaść znacznie niżej, to naprawdę zależy. Mając to wszystko na uwadze, powinno być jasne, który metal szlachetny wybierzemy i jak nim handlować w 2020 roku.

Zanim przyjrzymy się odpowiedzi na pytanie „jaki metal szlachetny kupić w 2020 roku, chcielibyśmy poświęcić chwilę na przyjrzenie się korzyściom inwestycyjnym metali szlachetnych.

Czy metale szlachetne stanowią zabezpieczenie przed polityką monetarną?

Zanim zagłębimy się w szczegóły, chcieliśmy zwrócić uwagę, że jeden z naszych obserwujących na Quorze poprosił nas o odpowiedź na jego pytanie. Ten użytkownik spojrzał na metale szlachetne jako zabezpieczenie przed polityką pieniężną bankierów centralnych. Niekończąca się deprecjacja walut jest rzeczywiście poważnym problemem. Uważamy również, że warto zrewidować nasz punkt widzenia w tej sprawie, który naprawdę różni się od decyzji dotyczącej krótkoterminowego handlu / inwestowania, którą chcemy omówić w tym artykule.

Oto nasza odpowiedź opublikowana wczoraj na Quorze:

Tak, towary takie jak złoto, srebro, platyna mogą być denominowane w walucie, głównie w dolarach… więc zawsze istnieje teza o inwestowaniu w „walutę fiducjarną. Ale spójrzmy prawdzie w oczy podczas kryzysu w 2008 roku jedynymi dwoma aktywami, które wzrosły, były dolar amerykański i obligacje skarbowe. Zatem teza o metalach szlachetnych jako zabezpieczeniu przed walutą fiducjarną nie zawsze ma zastosowanie.

Zwróć uwagę, że jest to długoterminowy punkt widzenia i tak, kwestionujemy ideę metali szlachetnych jako zabezpieczenia przed polityką pieniężną. W latach 2011-2019 Twoja inwestycja w metale szlachetne zniszczyłaby Twoje bogactwo, podczas gdy wybranie kilku innych inwestycji i wejście / wyjście pomogłoby Ci stworzyć znacznie więcej bogactwa.

Każdego roku odbywa się hossa metali szlachetnych

W zeszłym roku odkryliśmy tutaj, w InvestingHaven, że zawsze występuje hossa na jednym z 4 metali szlachetnych.

 • Były okresy, w których jednocześnie rosło wiele metali szlachetnych. Największa część roku 2019 jest tego ilustracją.
 • Jednak widzimy również okresy, w których tylko jeden metal szlachetny wzrastał. Rok 2013 był takim przykładem: pallad był jedynym metalem szlachetnym, który zyskał na popularności, podczas gdy wszystkie 3 inne metale rozpadały się.Złoto ma doświadczenie w prowadzeniu srebra od bessy do hossy. Srebro jest raczej laggardem, ale ma wybuchową moc, gdy zacznie zyskiwać na popularności.Platyna jest głównie skorelowana ze złotem, ale widzieliśmy kilka przypadków, w których rosła, ponieważ złoto było słabe lub płaskie.Pallad ma status odstający.Analiza tego wykresu zajmuje trochę czasu. Na pewno warto to zrobić, bo tak naprawdę odpowiada na nasze pytanie: jaki metal szlachetny warto kupić w 2020 roku?

  Przyjrzyjmy się naszym prognozom dotyczącym metali szlachetnych, a także powyższemu długoterminowemu wykresowi metali szlachetnych i uzyskajmy odpowiedź na pytanie „jaki metal szlachetny kupić w 2020 roku.

  Który metal szlachetny kupić w 2020 roku?

  Wraz z początkiem 2020 roku chcemy być inwestowani w najbardziej dochodowy metal szlachetny. W tej chwili w każdym z 4 metali szlachetnych dzieje się co następuje.

  Pallad jest najsilniejszy pod względem trendu wzrostowego. Jednak kilka dni temu osiągnął 1958 USD. Z pewnością ma większy potencjał wzrostu, ale chcemy być ostrożni, ponieważ zbliża się do 2000 USD i znajduje się na szczycie swojego kanału wzrostowego. Z pewnością możliwy jest większy wzrost, ale z perspektywy zarządzania ryzykiem może to nie być najlepszy wybór w 2020 r.

  Platyna rośnie teraz. Jednak technicznie nie doszło do nowej hossy. Tak długo, jak nadal jest w bessy, wolimy unikać ekspozycji. To oczywiście może się zmienić w 2020 roku, możemy zobaczyć odwrócenie prowadzące do wybicia. Ale jeszcze nas tam nie ma. Dlatego z punktu widzenia zarządzania ryzykiem wolimy na pewno unikać platyny w pierwszej połowie 2020 roku, dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej.

  Złoto pojawiło się oficjalnie w czerwcu 2019 roku. Oto, co napisaliśmy rok temu w tym samym artykule: „ Złoto nabiera rozpędu, aby zaatakować trwającą 6 lat barierę niedźwiedzia (1375 USD). Tylko jeśli uda mu się przebić 1375 dolarów, rynek złota stanie się naprawdę zwyżkowy w średnim i długim okresie. Zwróć uwagę, że nasza prognoza dotycząca złota na koniec tego roku wynosi 1550 USD, a nasza prognoza przekroczy 1375 USD po lecie tego roku. Ta prognoza została opublikowana wczoraj zarówno na Barron’s, jak i MarketWatch: Dlaczego złoto jest „okazją za mniej niż 1300 dolarów za uncję (MarketWatch) i jak złoto może osiągnąć 20% wzrost w tym roku (Barron’s).

  Srebro powinno być jednak „prawdziwą okazją w 2020 roku. To dlatego, że złoto jest na wyższym poziomie zarówno w przypadku złota, jak i srebra. Z historii wiemy, że srebro na początku nowej hossy jest wolne, potrzebuje czasu na rozgrzanie. Jednak z czasem przyspiesza. Początkowo srebro wykazuje kilka skoków wyższych i ostatecznie przejmuje kontrolę, aby znacznie przewyższyć złoto.

  Więc masz odpowiedź na nasze pytanie: srebro ma największy potencjał w 2020, pod warunkiem, że handlujesz i wypuszczasz w tym samym roku. Uważamy, że srebro osiągnie jeden lub dwa skoki w 2020 roku. Kluczowe znaczenie dla sukcesu będzie mieć czas wejścia i wyjścia.

  Ed. uwaga (dodana 9 lutego 2020 r.): uważamy, że rynek złota i srebra zaczyna odpoczywać. Dajmy rynkowi złota i srebra czas, którego potrzebują. W międzyczasie pallad jest bardzo bliski naszej planowanej wartości docelowej 2500 USD. Platinum próbuje przejść w strefę oporu 1100 USD.

  Pamiętaj, że przygotowujemy nową usługę inwestowania premium, która będzie się nazywać MOMENTUM INVESTING. Ta usługa będzie koncentrować się tylko na średnioterminowych możliwościach inwestycyjnych. Na szczycie naszej listy znajduje się srebro. Chcesz do nas dołączyć? Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu, aby otrzymywać informacje o rozpoczęciu naszej nowej usługi premium.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy