Logo witryny MarketWatch Łącze przenoszące z powrotem do strony głównej.

Category: Mogą Mieć
17.02.2021
  • Ustawienia konta
  • Zaloguj sieZapisz sięAkcje PepsiCo rosną na rynku przedrynkowym po przekroczeniu szacunków zysków na Wall Street
  • Dom
  • Finanse osobisteNieruchomośćOprocentowanie kredytów hipotecznych spada do rekordowo niskiego poziomu w związku z obawami dotyczącymi koronawirusa – oto dlaczego warto dwa razy pomyśleć o oczekiwaniu na refinansowanieJacob PassyNiestety dla kupujących domy spadek oprocentowania kredytów hipotecznych raczej nie zachęci większej liczby osób do wystawiania swoich domów na sprzedaż

    Oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło do nowego niskiego poziomu, ponieważ wybuch koronawirusa zawirował na rynkach.

  • Ikona wiadomości e-mail
  • Ikona FacebookaIkona TwitteraIkona LinkedinIkona Flipboard

    Ikona drukowania Ikona zmiany rozmiaru

Symbole, do których istnieją odniesieniaOprocentowanie kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych spadło do najniższego w historii poziomu, po śladach obaw związanych z wybuchem koronawirusa.

30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu spadł do 3,29% w ciągu tygodnia kończącego się 5 marca, co stanowi znaczny spadek o 16 punktów bazowych w porównaniu z poprzednim tygodniem, poinformował Freddie Mac FMCC, -1,54% w tym tygodniu.

Wcześniej 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu osiągnął najniższy poziom w historii w listopadzie 2012 r. W następstwie recesji, kiedy średnia stopa procentowa spadła do 3,31%.

Według Freddiego Maca, 15-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu również spadł o 16 punktów bazowych do 2,79%. Kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej 5/1 spadł tylko o dwa punkty bazowe do średnio 3,18%.

Spadek stóp procentowych stanowi poważną gratkę dla milionów właścicieli domów w całym kraju, którzy mogą zaoszczędzić tysiące dolarów odsetek dzięki refinansowaniu. Co więcej, według firmy Black Knight, firmy zajmującej się danymi na temat nieruchomości, Black Knight, szacuje się, że 44,7 miliona właścicieli domów ma 6,2 bln USD kapitału własnego, do którego mogliby uzyskać dostęp poprzez refinansowanie w postaci wypłaty gotówki, a teraz mają szansę uzyskać dostęp do tej gotówki po niższym oprocentowaniu.

„30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu spadł do najniższego w historii poziomu 3,29% w tygodniu kończącym się 5 marca.

Do tej pory oprocentowanie kredytów hipotecznych spadało w całym 2020 r., Głównie w odpowiedzi na obawy związane z ekonomicznymi skutkami wybuchu epidemii COVID-19, który rozpoczął się w Chinach i rozprzestrzenił na całym świecie. „Wiele pozostaje nieznanych w przypadku tego wirusa i jego potencjalnego wpływu na życie ludzkie i działalność gospodarczą – powiedział Zillow ZG, ekonomista + 0,14% Matthew Speakman. „COVID-19 jest tutaj i nadal będzie głównym motorem zmian oprocentowania kredytów hipotecznych w nadchodzących tygodniach.

Ogólnie rzecz biorąc, oprocentowanie kredytów hipotecznych śledzi rentowność 10-letniego TMUBMUSD10Y Skarbu Państwa, 0,701%, która spadła poniżej 1% po raz pierwszy w tym tygodniu po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła, że ​​obniża referencyjną stopę procentową w reakcji na potencjalny wpływ gospodarczy wybuch choroby.

Podczas gdy oprocentowanie kredytów mieszkaniowych spadało w ostatnich tygodniach w ślad za obligacjami skarbowymi, różnica między nimi wzrosła do pewnego stopnia. Ekonomiści twierdzą, że kredytodawcy wahali się przed obniżeniem stóp w tak szybkim tempie z wielu powodów. Po pierwsze, muszą utrzymywać swoje marże i nie chcą zbytnio ograniczać swoich zysków poprzez obniżanie stawek.

„„ Oni nie wiedzą, jak trwałe będą te wskaźniki .

– Tendayi Kapfidze, główny ekonomista w LendingTree, o tym, dlaczego pożyczkodawcy częściej powstrzymują się od obniżania stóp procentowych

Spadek stóp wywołał kolejny boom refinansowy, powiedział Sam Khater, główny ekonomista Freddie Mac. „Wnioski o kredyt hipoteczny wzrosły w zeszłym tygodniu o 10% w porównaniu z rokiem ubiegłym i nie wykazują żadnych oznak spowolnienia – powiedział w raporcie Khater.

Ci, którzy rozważają refinansowanie, nie powinni czekać na uboczu, ponieważ nie jest to gwarantowane, oprocentowanie kredytów hipotecznych spadnie znacznie bardziej niż obecnie. Wielu pożyczkodawców osiągnęło już swoje możliwości w zakresie liczby pożyczek, które mogą obsłużyć. Chociaż pożyczkodawcy zwiększyli zatrudnienie w odpowiedzi na ten zwiększony popyt, martwią się, że zostaną złapani beznadziejnie z nadmiarem pracowników, gdy stawki w końcu wzrosną. „Nie wiedzą, jak trwałe będą te stopy, powiedział Tendayi Kapfidze, główny ekonomista w LendingTree TREE, + 0,43%.

Pojawiające się ryzyko, które osoby chcące refinansować mogą chcieć rozważyć, to możliwość rządowego nakazu schronienia się w miejscu epidemii koronawirusa. „Czy rzeczywiście będą w stanie zaprowadzić ludzi do ich centrów obsługi pożyczek? Powiedział Kapfidze. „Część prac można wykonać zdalnie. Ale to może faktycznie powodować tarcia w systemie .

Kupujący dom mogą mieć trudności z skorzystaniem z niskich stawekPonieważ niskie stawki były dobrodziejstwem dla tych, którzy chcą refinansować, nasmarowały one również koła potencjalnych nabywców domów. Dane dotyczące wniosków o kredyt hipoteczny pokazują, że coraz więcej Amerykanów stara się o pożyczki na zakup nowego domu, co jest pozytywnym sygnałem wiosennego sezonu kupna domów.

Jednak zdaniem ekonomistów jest jeden problem. „Aby skorzystać z niskich oprocentowania kredytów hipotecznych, kupujący będą musieli kupić domy – powiedziała Danielle Hale, główny ekonomista Realtor.com.

(Realtor.com jest obsługiwany przez News Corp NWSA, + ​​0,93% spółkę zależną Move Inc., a MarketWatch to jednostka Dow Jones, która jest również spółką zależną News Corp.)

W ostatnich miesiącach liczba mieszkań na sprzedaż osiągnęła rekordowo niski poziom w obliczu dużego popytu ze strony kupujących. Niski poziom zapasów jest w dużej mierze wynikiem obniżonej aktywności w zakresie budowy domów w następstwie recesji, która nie nadążała za rozwojem gospodarstw domowych w całym kraju. Wiele domów jednorodzinnych zostało również zakupionych przez inwestorów w latach upadku i zamienionych na wynajem, co dodatkowo ograniczało podaż.

Chociaż działalność związana z budową domów wzrosła od zeszłego lata, nie występuje w takim tempie, aby mogła zaspokoić popyt na rynku.

Na marginesie spadek stawek może skłonić niektórych ludzi do sprzedaży domów. Badacze zastanawiali się, czy wielu Amerykanów ma „zablokowane oprocentowanie, czy też nie, co oznacza, że ​​oprocentowanie ich kredytu mieszkaniowego było tak niskie, że zniechęcało to do sprzedaży domu i kupna nowego.

„Jeśli widzimy znaczące osłabienie w szerzej rozumianej gospodarce, w tym osłabienie rynku pracy, to trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym rynek mieszkaniowy może utrzymać się powyżej tej tendencji.

– Mark Hamrick, starszy analityk ekonomiczny w Bankrate

„Tego rodzaju decyzje są zwykle kształtowane przez czynniki bardziej odzwierciedlające główne wydarzenia w życiu poszczególnych osób, takie jak decyzja o przejściu na emeryturę, posiadanie dzieci, mniejsze rozmiary itp. – powiedział Mark Hamrick, starszy analityk ekonomiczny w Bankrate. „To znacznie różni się od wyboru paczki gumy do żucia w ostatniej chwili przy kasie w sklepie spożywczym.

Innym czynnikiem, który może uniemożliwić Amerykanom skorzystanie z niskich stawek, jest ogólny stan gospodarki. Jeśli to zajmie nurkowanie z powodu wybuchu koronawirusa, wielu kupujących może stracić głowę pomimo potencjalnych oszczędności, które pozostawiliby na stole, powiedział Hamrick.

„Nie da się uniknąć faktu, że zakup domu jest najważniejszym zakupem, jakiego ludzie dokonają w ciągu swojego życia – powiedział. „Ten proces może być pełen nerwowości w najlepszych czasach. Jeśli widzimy znaczące osłabienie szeroko rozumianej gospodarki, w tym osłabienie rynku pracy, to trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym rynek mieszkaniowy może utrzymać się powyżej tej tendencji .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy