Platynowy wynik kredytowy American Express: co musisz wiedzieć

Platynowy wynik kredytowy American Express: co musisz wiedzieć
Category: Konto Bankowe
16.03.2021

Przeciętna karta Platinum Card® od posiadacza karty American Express ma świetny wynik kredytowy. Ale wymagania kredytowe mogą nie być tak trudne, jak myślisz. Dowiedz się, jak zwiększyć swoje szanse.

Jak uzyskać akceptację na AMEX Platinum

Karta American Express Platinum od dawna jest kartą premiową podróży premium.

Zaskakujące jest to, że w przypadku luksusowej karty z roczną opłatą w wysokości 550 USD (patrz Ceny i opłaty), średnia ocena kredytowa posiadacza karty nie jest tak wysoka, jak można by się spodziewać.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Amex Platinum i tym, co jest potrzebne do uzyskania zatwierdzenia. Sprawdź, czy się kwalifikujesz.

Poniżej wyjaśnimy więcej. Najpierw jednak zwróćmy uwagę na aktualne promocje American Express Platinum.

Zdobądź 60000 punktów bonusowych

Do 200 USD rocznych oszczędności Uber

Zwrot opłaty lotniczej w wysokości 200 USD

Dostęp do ponad 1100 poczekalni na lotnisku

Wymagana ocena kredytowa dla AMEX Platinum

Dostępnych jest wiele „ocen kredytowych”. Ale ogólnie 720 jest uważane za doskonały wynik. AMEX Platinum zwykle wymaga doskonałego kredytu.

Ocena kredytowa nie jest jedyną rzeczą, którą AMEX bierze pod uwagę podczas rozpatrywania wniosku. Przyjrzą się również innym czynnikom.

Aplikacja American Express Platinum

Czynniki, które bierze pod uwagę American Express

Podczas podejmowania decyzji bierze się pod uwagę wiele rzeczy. Weź pod uwagę te czynniki, aby poprawić swoje szanse na zatwierdzenie AMEX Platinum:

  Twoja ocena kredytowa : Banki zwykle pobierają raport kredytowy z kilku z trzech biur kredytowych (Equifax, Experian i TransUnion), ponieważ Twoje wyniki mogą być różne w każdym biurze. AMEX zazwyczaj pobiera dane z Experian, więc przed złożeniem wniosku zapoznaj się z wynikiem z tego raportu.

Twoja historia płatności : Twoja historia płatności poinformuje AMEX, czy będziesz w stanie dokonać płatności na czas.

Twoje wszystkie otwarte karty : AMEX nie ma reguły 5/24, jak Chase, ale wiele otwartych kart może oznaczać, że nie jesteś dobry w obsłudze pieniędzy. Albo że otwierasz wiele kart na premie. Twoje szanse mogą być mniejsze, jeśli ostatnio otworzyłeś wiele nowych kart.

Średni wiek Twoich kont : to jest karta dla doświadczonych użytkowników kart kredytowych. Jeśli Twoje inne konta kart są nadal całkiem nowe, nie daje to AMEX zbyt wielu informacji na temat tego, czy możesz odpowiedzialnie zarządzać swoimi finansami osobistymi.

Wykorzystanie kredytu : Oznacza to, ile masz salda w porównaniu z łącznym limitem. Najlepiej nigdy nie przekraczać 30%. Wysoki procent to sygnał, że Twój dochód nie wspiera Twoich wydatków. Najlepiej, jeśli złożysz wniosek o tę kartę po spłaceniu salda na innych kartach.

Twój dochód : z roczną opłatą w wysokości 550 USD, Platinum jest luksusową kartą kredytową przeznaczoną dla osób, które dużo wydają. AMEX może również przyjrzeć się Twojemu dochodowi, aby upewnić się, że może go wesprzeć, szczególnie jeśli Twoja zdolność kredytowa jest niższa. Większość posiadaczy kart Platinum ma wyższe sześciocyfrowe dochody. Ale Twój limit wydatków jest określany na podstawie zwykłych wzorców wydatków, więc osoby o niższych pensjach mogą również zostać zatwierdzone do tej karty.

 • Wcześniejsze relacje z AMEX : Jeśli masz już jedną z kart kredytowych AMEX, możesz wygrać dodatkowe punkty. Może pokazać AMEX, że potrafisz odpowiedzialnie obsługiwać kredyt, co może sprawić, że chętniej wydadzą ci kartę.
 • Aby dowiedzieć się, czy się kwalifikujesz, odwiedź witrynę internetową.

  Jeśli uważasz, że nie spełniasz żadnego z tych czynników, nie oznacza to, że nie możesz uzyskać zgody. Czytaj.

  Co możesz zrobić, jeśli nie zostaniesz zaakceptowany?

  Jeśli otrzymasz odrzucenie, może to nie być koniec. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić:

   Pracuj nad budowaniem kredytu finanso : jeśli nadal otrzymujesz odmowę lub wiesz, że jeszcze nie jesteś na miejscu, po prostu popracuj nad budowaniem kredytu.

  • Pracuj nad spłatą sald na innych kartach kredytowych. Nie przegap żadnych płatności ani nie spóźnij się z nimi.

  • Możesz poprosić o podwyższenie limitu kredytowego na innych kartach, co pomoże w uzyskaniu wskaźnika wykorzystania kredytu.

  • Najpierw rozważ złożenie wniosku o inną kartę kredytową AMEX. Wcześniejszy związek może pomóc twoim szansom.

  Pamiętaj, nie masz tylko jednej szansy. Możesz złożyć wniosek ponownie, gdy stan Twojego kredytu się poprawi. Akceptacja regulaminu i warunków.

  To wspaniała rzecz w pracy nad budowaniem dobrej historii kredytowej. Jeśli nie zakwalifikujesz się za pierwszym razem, po naprawieniu kredytu masz kolejną szansę na zdobycie karty American Express Platinum. Po poprawieniu historii kredytowej opłaca się próbować dalej.

  Ta karta zapewnia kilka korzyści dla podróżnych: ta karta zapewnia status VIP i do 200 USD oszczędności Ubera na przejazdy lub zamówienia jedzenia w USA rocznie. Ta karta zapewnia również kredyt w wysokości do 200 USD na opłatę lotniczą w roku kalendarzowym na pokrycie opłat za bagaż i nie tylko w wybranej kwalifikującej się linii lotniczej. Ta karta zapewnia dostęp do 5 sieci poczekalni lotniskowych, w tym sieci salonów Centurion®, salonów The International American Express, salonów Delta Sky Club®, Priority Pass (TM) Select i Airspace Lounge. Rejestracja wymagana do Priority Pass Select. Nie ma opłat za transakcje zagraniczne. Ta karta daje również dostęp do Platinum Card® Concierge. Możesz zapisać się, aby otrzymać bezpłatny status Hilton Honors Gold i bezpłatny status Marriott Bonvoy Gold. Obowiązują warunki.

  Jak ustala się zdolność kredytową

  © CreditDonkey

  Twoja zdolność kredytowa składa się z pięciu czynników:

   Historia płatności (35%) : Czy terminowo opłacasz rachunki i czy masz saldo?

  Wykorzystanie kredytu (30%) : ile kredytu używasz w porównaniu z tym, który otrzymałeś

  Długość historii kredytowej (15%) : czas, przez który miałeś konta kredytowe i aktywność

  Rodzaje kredytu (10%) : Jaki masz rodzaj kredytu (karty kredytowe, pożyczka samochodowa, pożyczka studencka itp.)

 • Nowy kredyt (10%) : liczba nowych wniosków o kredyt lub zapytań
 • Uwaga redakcyjna: te treści nie są dostarczane przez American Express. Wszelkie opinie, analizy, recenzje lub zalecenia wyrażone w tym artykule należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez American Express. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie za pośrednictwem programów partnerskich Reklamodawcy.

  Uwaga redakcyjna: Wszelkie opinie, analizy, recenzje lub zalecenia wyrażone w tym artykule należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żadnego wydawcę karty. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie za pośrednictwem programów partnerskich Reklamodawcy.

  Aby zapoznać się z cenami i opłatami karty American Express Platinum, kliknij tutaj.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy