Podstawy szkoły filmowej: Zrozumienie napisów filmowych (z szablonem)

Category: Jest Również
17.02.2021

Wszystko, co musisz wiedzieć o napisach do filmów

Na początku XX wieku prawie nie było napisów do filmów. Niektóre filmy miały tylko napisy początkowe, a inne tylko napisy końcowe. Niemniej jednak sam tytuł wystarczył, aby rozpocząć film. Jednak wraz z nadejściem lat 70. stwierdzenie „oddaj cześć komu należy się zaczęło odnosić się zarówno do napisów otwierających, jak i końcowych w Hollywood.

Początkowo napisy końcowe nie były tak długie, jak w filmie Fail Safe z 1964 roku . Z biegiem lat długość napisów końcowych wzrosła, a niektóre nawet do piętnastu minut. Czasochłonne napisy końcowe spowodowały, że wielu fanów filmów na całym świecie zadaje kilka pytań. Kto decyduje o tych nazwach? Dlaczego w ogóle musimy znać ich nazwiska? To są wszystkie istotne pytania, na które odpowiesz w trakcie czytania.

Dlaczego napisy do filmu są tak ważne?

Był czas, kiedy fani nie mogli zidentyfikować swoich ukochanych aktorów. Jednak z czasem to się zmieniło. Fani nie tylko mogli ich teraz zidentyfikować, ale mogą również nadać imiona tym twarzom. To sprawiło, że aktorzy stali się bardziej znani i inni producenci kontaktowali się z nimi w sprawie nowych produkcji.

Stwierdzenie „potrzeba wioski nie jest farsą. Film tworzą nie tylko aktorzy. Są inni ważni ludzie, którzy to umożliwiają. Ponieważ osoby te nie pojawiają się na ekranie, ważne jest, aby poznać ich w inny wyjątkowy sposób.

Dlatego też wprowadzenie napisów końcowych miało na celu podziękowanie członkom ekipy, której zajęli się przy tworzeniu filmu. Długość napisów końcowych zależy od liczby osób w zespole produkcyjnym. Długość niektórych napisów końcowych sprawi, że zaczniesz się zastanawiać, kim są ci wszyscy ludzie i co robią?

Kto jest w napisach końcowych iw jakiej kolejności się pojawiają?

Większość napisów końcowych jest zapisanych białymi znakami na czarnym tle i mogą być wyświetlane w różnych kolejności. Niektóre przedstawiają bohaterów filmu i zespół produkcyjny w przypadkowej kolejności, inne w kolejności pojawiania się i popularności.

Jednak w większości przypadków kredyt końcowy zaczyna się od osób „over-the-line (ATL). Te osoby w większości przypadków mają swoje nazwiska stojące samotnie przed rozpoczęciem długich kredytów. Tak czy inaczej, aktorzy i członkowie zespołu produkcyjnego są uznani w swoich różnych dyscyplinach.

W ten sposób jest zorganizowane standardowe zlecenie kredytowe zamykające over-the-line (ATL);

 • Dyrektor
 • Pisarze
 • Producent
 • Producent wykonawczy
 • Lead Cast
 • Obsada drugoplanowa
 • Dyrektor ds. Zdjęć
 • Projektant produkcji
 • Redaktor
 • Producenci stowarzyszeni
 • Kostiumograf
 • Kompozytor muzyki
 • Reżyser obsady

Kilka filmów jest zgodnych z tą kolejnością. Jednak kolejność jest modyfikowana w niektórych innych filmach. W przypadku innych filmów napisy mogą być wyświetlane na początku i na końcu filmu. Niezależnie od tego, napisy końcowe pozostały.

Na kolejność ma również wpływ gatunek filmu. Niektóre filmy opierają się na tańcu, a choreograf lub zespół taneczny są również przypisywane. Niektóre filmy ze sztuczkami kaskaderskimi dodają także kaskaderów lub firmę kaskaderską do swoich kredytów i tak dalej.

Chociaż kredyty te są znaczące, nadal należy podjąć szereg kroków, aby je sporządzić. Kilka osób musi zdecydować, w jaki sposób będą wyświetlane napisy i czyje nazwisko pojawi się na końcu.


Kredyt: Filmowiec IQ

Kto decyduje o nazwach wyświetlanych w napisach do filmów?

Początkowe napisy są ściśle określone przez związki filmowe. Niektóre z tych związków to Writers Guild of America, Screen Actors Guild of America, Producers Guild of America i kilka innych. Jednak o końcowych kredytach decyduje głównie producent lub firma produkcyjna w celu wsparcia związków.

Oprócz producenta, kilku aktorów określiło w umowie, w jaki sposób i gdzie chcą, aby ich nazwiska pojawiły się na filmie. Jest to również brane pod uwagę, aby nie naruszyć umowy. W końcu są one brane pod uwagę, decydowany jest kredyt zamknięcia, a także kolejność i szablon, który ma zostać użyty.

Czasami niektórzy ludzie nie mają swoich nazwisk na kredyt, nawet jeśli to może być długie. Niektórzy z tych niewymienionych osób pojawiają się w bazie danych filmów IMDB.com i zawsze umieszczali przy swoich nazwiskach w nawiasie „niewymieniony. Dzieje się tak od czasu do czasu i jest kilka skarg. Jednak te konflikty są rozstrzygane prywatnie.

Posłuchaj najlepszego programu filmowego w Apple Podcasts.

Jak producenci przekonują ludzi, aby przebrnęli przez napis końcowy?

Napisy początkowe są bardzo łatwe do obejrzenia, ponieważ sprawiają, że wyczekujesz filmu, zwłaszcza gdy mają wciągające ścieżki dźwiękowe. Fani prawie nie przesiadują przy napisach końcowych, ponieważ już podobał im się film i znają kluczowych graczy. Jednak producenci z Hollywood odkryli różne sposoby na przyklejenie fanów do miejsc na napisy końcowe.

Niektóre napisy filmowe zawierają zabawną animację, która sprawia, że ​​oczy fanów czekają na ekranie na więcej. Świetnym przykładem jest Guardians of the Galaxy Volume 2 z Marvel Action. Animacja była również dość zabawna i sprawia, że ​​chcesz nawet przejść przez napis końcowy więcej niż raz. Ścieżka dźwiękowa odtwarzana wraz z napisem jest również urzekająca i nadal łączy fanów z filmem.

Najciekawsze napisy obejmują te, które zawierają mecze własne. Te inscenizacje są umieszczane w napisach końcowych jako sceny imprezowe, które są najczęściej bardzo humorystyczne lub czasami jako scena z filmu kontynuacyjnego. Kolejnym filmem akcji Marvela, którego gra się poza grą, jest film „Ant-Man. Scena pośrodku kredytu dała fanom pomysł na nadchodzący film Marvela, a fani wciąż czekają.

Odgrywki, animacje, muzyka i sceny humorystyczne to sztuczki, które producenci dostosowują, aby napisy końcowe były atrakcyjne, a te sztuczki działają. Więcej fanów zaczyna się spodziewać napisów końcowych. Chociaż są uciążliwe, napisy końcowe są niezbędne dla ekipy filmowej, a teraz są ważne dla fanów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy