Sposób księgowania transakcji

Sposób księgowania transakcji
Category: Nawet Jeśli
16.10.2020

Usługi Chase w rachunku bieżącym

 • Dodaj pieniądze
 • Zamówienia na książeczkę czekową
 • Numer rozliczeniowy i numer konta
 • Bezpośredni depozyt
 • Wyświetl czeki
 • Usługi w rachunku bieżącym

Sposób księgowania transakcji

Kolejność wysłania to kolejność, w której wpłacamy i wypłacamy środki na Twoje konto. Zapewniamy wgląd w to, jak księgowane są transakcje iw jakiej kolejności, aby pomóc Ci lepiej zarządzać kontem.

Kiedy przechodzimy z jednego dnia roboczego na następny dzień roboczy, księgujemy transakcje do iz Twojego konta podczas naszego nocnego przetwarzania. Kolejność, w jakiej zazwyczaj wysyłamy przesyłki podczas nocnego przetwarzania w każdy dzień roboczy, jest następująca:

 • Najpierw dodajemy depozyty do Twojego konta.
 • Po drugie, odejmujemy transakcje kartą debetową, płatności automatyczne, transakcje bankowe online, wypłaty z bankomatów, wypłaty gotówki z bankomatów, czeki, które napisałeś lub autoryzowałeś, które są zrealizowane lub zdeponowane przez bankiera oddziału Chase, a także przelewy w porządku chronologicznym z użyciem daty i czas, w którym transakcja została pokazana jako oczekująca. Jeśli nie mamy informacji o dacie i godzinie dla konkretnej transakcji, jest ona księgowana tak, jakby została dokonana na koniec dnia. Wiele transakcji bez daty i godziny jest księgowanych od najwyższej do najniższej kolejności.
 • Po trzecie, odejmujemy wszystkie inne pozycje, w tym płatności automatyczne, czeki, które napisałeś lub autoryzowałeś, oraz powtarzające się transakcje kartą debetową, zaczynając od tych, które mają najwyższą kwotę w dolarach i przechodzą do najniższej. Zastrzegamy sobie prawo do użycia innej kolejności w niektórych stanach, takich jak Nevada.
 • Wreszcie opłaty są naliczane na końcu.

Jeśli w ciągu dnia przejrzysz swoje konto, zobaczysz, że niektóre transakcje wyświetlamy jako „oczekujące”. Transakcje te mają wpływ na Twoje dostępne saldo, ale nie zostały jeszcze zaksięgowane na Twoim koncie i nie gwarantują, że zapłacimy te transakcje na Twoje konto, jeśli saldo będzie w tym czasie ujemne. Nadal możemy zwrócić transakcję niezapłaconą, jeśli saldo nie ma wystarczających środków podczas nocnego przetwarzania tego dnia roboczego, nawet jeśli została wyświetlona jako transakcja oczekująca z dodatnim saldem w ciągu dnia. Jeśli transakcja, którą wykonałeś lub autoryzowałeś, nie jest wyświetlana jako „oczekująca”, nadal jesteś za nią odpowiedzialny i może zostać zaksięgowana na Twoim koncie podczas nocnego przetwarzania.

Więcej informacji na temat księgowania transakcji znajdziesz w naszym

Możesz uniknąć przekroczenia kwoty konta, dokonując wpłaty lub przelewając środki na pokrycie debetu przed końcem dnia roboczego. Wpłacenie czeku oznacza, że ​​nie zastrzegamy go i czek nie jest zwracany. Oto ostateczne terminy dokonywania wpłaty lub przelewania środków z innego konta Chase:

 • Na gałęzi przed zamknięciem
 • W bankomacie przed 23:00 czasu wschodniego (20:00 czasu pacyficznego)
 • Podczas przesyłania pieniędzy na chase.com lub Chase Mobile ® lub przy użyciu Chase QuickPay ® z Zelle ® przed 23:00 czasu wschodniego (20:00 czasu pacyficznego)

W przypadku innych przelewów, w tym przelewów z kont innych niż Chase, obowiązują dodatkowe terminy. Więcej informacji można znaleźć w umowach o świadczenie usług online.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy