Szkoła musicalowa

Co daje szkoła musicalowa?
W kultowym filmie „Fame” („Sława”) z 1980 roku w reżyserii Alana Parkera, nagrodzonego zresztą dwoma Oscarami, grupa młodych ludzi realizuje swoje marzenie – stać się gwiazdą sceny musicalowej. Akcja dzieje się zresztą w autentycznej szkole w Nowym Jorku dla uzdolnionej młodzieży. Podobne szkoły istnieją także w Polsce.

Szkoła musicalowa jest miejscem, w którym uzdolniona artystycznie młodzież może szlifować swoje umiejętności. Pod okiem doświadczonych instruktorów i nauczycieli młodzi ludzie otwierają się szerzej na swoje pasje muzyczne, a wśród przedmiotów nauczanych znajdują się zajęcia z tańca, wokalu i emisji głosu, a także zajęcia teatralne. Szczególną uwagę przywiązuje się również do dykcji i rytmiki. Wszystko po to, aby przygotować młodego człowieka do przyszłej pracy z reżyserami.

W zasadzie każdy ma jakieś ukryte talenty. Taka szkoła musicalowa pozwala wyzwolić swoje emocje i wykrystalizować poczucie własnej wartości. Cele dydaktyczne idą w parze z możliwością zaistnienia na scenie. Absolwenci akademii młodych talentów często reprezentują swoją szkołę na rozmaitych przeglądach i festiwalach, nie tylko w Polsce. W internecie łatwo znaleźć adresy takich uczelni artystycznych, zarówno prywatnych jak i finansowanych z budżetu państwa.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Place zabaw z atestem

    Aktywności zapewniane przez place zabaw Te wszystkie aktywności, jakimi dzieci mogą się zająć na placach zabaw, nie są możliwe do praktykowania w domowych zamkniętych warunkach. Tylko w takim miejscu malec może całkowicie się wyszaleć. Nikt go nie zatrzymuje i nikt nie każe mu zwalniać, więc może do woli biegać, skakać, huśtać się na huśtawkach, kręcić…

    Read more
  • Jak wygląda egzamin na kartę rowerową? Zdobycie karty rowerowej to często jedno z pierwszych uprawnień w naszym życiu. Rowerem uczymy się jeździć już w maleńkości, jednak dopiero egzamin na kartę rowerową weryfikuje w pełni nasze umiejętności jazdy. Jak wygląda egzamin na kartę rowerową? Odpowiadamy poniżej Aby podejść do egzaminu na kartę rewolwerową, konieczne jest ukończenie…

    Read more

Archiwa

Kategorie