Szkoła musicalowa

Co daje szkoła musicalowa?
W kultowym filmie „Fame” („Sława”) z 1980 roku w reżyserii Alana Parkera, nagrodzonego zresztą dwoma Oscarami, grupa młodych ludzi realizuje swoje marzenie – stać się gwiazdą sceny musicalowej. Akcja dzieje się zresztą w autentycznej szkole w Nowym Jorku dla uzdolnionej młodzieży. Podobne szkoły istnieją także w Polsce.

Szkoła musicalowa jest miejscem, w którym uzdolniona artystycznie młodzież może szlifować swoje umiejętności. Pod okiem doświadczonych instruktorów i nauczycieli młodzi ludzie otwierają się szerzej na swoje pasje muzyczne, a wśród przedmiotów nauczanych znajdują się zajęcia z tańca, wokalu i emisji głosu, a także zajęcia teatralne. Szczególną uwagę przywiązuje się również do dykcji i rytmiki. Wszystko po to, aby przygotować młodego człowieka do przyszłej pracy z reżyserami.

W zasadzie każdy ma jakieś ukryte talenty. Taka szkoła musicalowa pozwala wyzwolić swoje emocje i wykrystalizować poczucie własnej wartości. Cele dydaktyczne idą w parze z możliwością zaistnienia na scenie. Absolwenci akademii młodych talentów często reprezentują swoją szkołę na rozmaitych przeglądach i festiwalach, nie tylko w Polsce. W internecie łatwo znaleźć adresy takich uczelni artystycznych, zarówno prywatnych jak i finansowanych z budżetu państwa.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Masaż Banino

    Jak wygląda masaż tajski? Masaże klasyczne nie do końca ci odpowiadają, albowiem uważasz, że aż nadto skupiają się one na ciele, zamiast zadbać o twoją psychikę? W takim razie rozejrzyj się koniecznie za gabinetami skoncentrowanymi na masażach tajskich. Są one odmianą masażów głębokich, które dogłębnie oddziałują na różne struktury ukryte w ciele, często takie, o…

    Read more
  • Relaks po ciężkim dniu Człowiek powinien dbać nie tylko o swój wygląd i zdrowie fizyczne, ale również o swoje samopoczucie. Nasza psychika każdego dnia jest obciążona różnymi problemami i jeżeli nie zadbamy o siebie, to w pewnym momencie możemy sobie po prostu ze wszystkim nie poradzić. Dlatego należy dbać o siebie i o to, żeby…

    Read more

Archiwa

Kategorie