Uzyskanie drugiej pożyczki VA

Uzyskanie drugiej pożyczki VA
Category: Może Pomóc
16.10.2020

Jednym z najczęstszych pytań ze strony kredytobiorców, którzy kupili dom za pożyczkę VA, jest to, czy mogą ponownie skorzystać ze swojej korzyści. Na szczęście nie ma ograniczeń co do tego, ile razy weteran może skorzystać z programu pożyczek. To korzyść na całe życie dla tych, którzy służyli naszemu krajowi. Zabezpieczenie innej pożyczki VA wymaga zbadania uprawnień pożyczkobiorcy do pożyczki VA. Ale co to dokładnie oznacza?

Co to jest uprawnienie?

Każdy weteran i aktywny członek służby, który spełnia wymagania kwalifikacyjne VA, ma coś, co nazywa się uprawnieniem. Uprawnienie może być nieco zagmatwane, nawet dla osób pracujących w branży kredytów hipotecznych, ale najczęstszą definicją jest to, że jest to określona kwota, którą VA zobowiązuje się spłacić pożyczkodawcy, jeśli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki. Jest to część gwarancji pożyczki VA.

Uprawnieni weterani w większości części kraju mają podstawowe uprawnienie w wysokości 36 000 USD i drugie w wysokości 68 250 USD, które jest wykorzystywane, gdy weteran kupuje dom za ponad 144 000 USD. W droższych obszarach kwoty uprawnień mogą być wyższe. Kiedy kwalifikowany pożyczkobiorca kupuje dom w ramach programu pożyczkowego VA, wykorzystuje część lub całość swoich uprawnień. VA zazwyczaj gwarantuje jedną czwartą kwoty pożyczki, więc pożyczkobiorcy zazwyczaj wykorzystują jedną czwartą swoich uprawnień przy zakupie.

Zacznij korzystać z pożyczki VA już dziś!

Ale jeśli skorzystałem z prawa, jak mogę ponownie skorzystać z kredytu VA?

Jedną z wielkich części programu pożyczek mieszkaniowych dla VA jest to, że uprawnieni członkowie usług mają dożywotnią korzyść. Nawet jeśli weteran wykorzystał większość lub całość swojego prawa do zakupu domu, to prawo to może zostać w pełni przywrócone po całkowitej spłacie pożyczki. Wystarczy, że złożysz wniosek z prośbą o przywrócenie Ci uprawnień.

Aby w pełni przywrócić uprawnienia, pożyczkobiorca VA musi sprzedać dom i w całości spłacić pożyczkę. Ale jest jeden wyjątek. Jeśli kredyt hipoteczny zostanie spłacony, możliwe jest skorzystanie z jednorazowego świadczenia z tytułu renowacji i zachowanie domu na wynajem lub dom wakacyjny.

Czy mogę mieć jednocześnie dwie pożyczki VA?

Możliwe jest jednoczesne posiadanie więcej niż jednej pożyczki VA. Jednym z najczęstszych scenariuszy jest to, że członek usługi kupuje dom za pożyczkę VA, a następnie musi skorzystać z PCS. Mogą zdecydować się na zachowanie swojego głównego miejsca zamieszkania, często do wynajęcia. Pożyczkobiorca VA może mieć wystarczające pozostałe uprawnienia do zakupu nowego domu bez zaliczki na nowej placówce.

Korzystanie z tej drugiej warstwy uprawnień, często określanej jako uprawnienie drugiego poziomu, umożliwia również weteranom, którzy stracili pożyczkę VA, możliwość ponownego zakupu za pomocą programu. Certyfikat kwalifikowalności pożyczkobiorcy zawiera szczegółowe informacje na temat pozostałej kwoty uprawnienia. Pożyczkobiorcy VA bez wystarczających uprawnień mogą nadal być w stanie uzyskać pożyczkę VA poprzez wpłacenie zaliczki, często za mniej niż byłoby to wymagane w przypadku innych rodzajów finansowania. Poza tym pożyczki VA nie są objęte żadnym rodzajem ubezpieczenia hipotecznego.

Jaki rodzaj opłaty za finansowanie zapłacę?

Rząd pobiera i otrzymuje opłatę za finansowanie VA, aby pomóc w utrzymaniu programu pożyczkowego. Opłata ta jest procentem kwoty pożyczki i może się różnić w zależności od rodzaju pożyczki, służby wojskowej i liczby przypadków, w których korzystałeś z programu.

Weterani korzystający z pożyczki VA po raz drugi i kupujący z obniżką o 0 USD zazwyczaj mają opłatę za finansowanie w wysokości 3,3 procent kwoty pożyczki. Opłata za finansowanie VA będzie nieco niższa dla pożyczkobiorców, którzy kupują z niższymi pieniędzmi. Kredytobiorcy VA z niepełnosprawnością związaną z usługami są zwolnieni z uiszczania tej opłaty. Więcej informacji na temat opłat za finansowanie można znaleźć tutaj. Więcej informacji na temat refinansowania istniejącej pożyczki znajdziesz tutaj.

Wciąż masz pytania?

Specjaliści z VA Mortgage Center mogą odpowiedzieć na Twoje pytania i wątpliwości dotyczące programu VA Home Loan, niezależnie od tego, czy jesteś pożyczkobiorcą po raz pierwszy, czy chcesz ponownie skorzystać ze swojego świadczenia. Możesz skontaktować się ze specjalistą ds. Kredytów mieszkaniowych przez Internet lub zadzwonić pod numer 800-405-6682.

Rozpoczęcie pracy jest łatwe


W tej chwili VAMortgageCenter nie może pomóc w refinansowaniu domu.


W tej chwili VAMortgageCenter nie może prowadzić działalności na Hawajach.


W tej chwili VAMortgageCenter współpracuje tylko z weteranami, aby pomóc im w uzyskaniu pożyczki VA.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy