Zasób 4

Ekosystem kryptowalut to obecnie znacznie więcej niż tylko Bitcoin. Różne altcoiny próbują wywrzeć trwały wpływ na branżę. Niektóre waluty, takie jak BitcoinDark, nawet twierdzą, że są lepszymi wersjami oryginalnego Bitcoina. Chociaż opinie na temat BitcoinDark mogą być nieco podzielone, projekt ma kilka interesujących podstaw, które warto sprawdzić.

Category: Wiele Osób
17.02.2021

Dlaczego BitcoinDark istnieje?

Oprócz tego, że Bitcoin nie jest idealną kryptowalutą, istnieją inne powody, dla których BitcoinDark został stworzony. Wiele osób uważa, że ​​jest to bezużyteczny klon Bitcoina, ale waluta skupia się na utorowaniu drogi dla integracji finansowej dla wszystkich. Dodatkowo oferuje kilka dość fajnych funkcji i aspektów opartych na łańcuchu bloków, na które warto zwrócić uwagę. Niekoniecznie jest lepszy od Bitcoina na papierze, ale zapewnia pewne rzeczy, które ludzie docenią.

Unikalne aspekty BitcoinDarkSam Bitcoin jest powiązany przede wszystkim ze scentralizowanym handlem na giełdzie. Z drugiej strony BitcoinDark polega na przyjęciu modelu peer-to-peer. W związku z tym zespół opracował protokół InstantDEX, który umożliwia natychmiastową i zdecentralizowaną wymianę BitcoinDark na inne kryptowaluty obsługiwane przez projekt. Ta funkcja jest wbudowana w głównego klienta portfela BitcoinDark dla użytkowników komputerów stacjonarnych, a także obsługuje powiązane aktywa, papiery wartościowe, a nawet indeksy akcji.

Dodatkowo BitcoinDark zachwala swoją Pegged Asset Exchange lub PAX. Platforma ta umożliwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie powiązanych aktywów – w tym walut fiducjarnych, towarów, funduszy ETF i akcji – w sposób zdecentralizowany. Niestety wydaje się, że to narzędzie nigdy nie zostało sfinalizowane. Taka platforma z pewnością ma wiele zalet, ale jest oczywiste, że rozwój BitcoinDark napotkał w ostatnich miesiącach pewną przeszkodę.

W przeciwieństwie do Bitcoin, BitcoinDark obsługuje również dowód stawki. Użytkownicy, którzy postawią swoje monety, zostaną nagrodzeni w postaci przychodów generowanych przez wspomniane powyżej zdecentralizowane protokoły wymiany, a także wszystkie projekty SuperNET. Wszystkie te przychody są regularnie wypłacane w rodzimej walucie BTCD. Obecnie wydaje się, że BitcoinDark został „wchłonięty przez projekt Komodo, mimo że BitcoinDark jest nadal wymieniany jako oddzielna waluta na CoinMarketCap z aktualną wartością 105 USD.

Gdzie wydać BitcoinDark?Głównym wyzwaniem, z którym boryka się większość altcoinów, jest zdobycie jakiegokolwiek zainteresowania wśród kupców i sprzedawców detalicznych. Do dziś nie ma sklepu internetowego ani fizycznego zajmującego się płatnościami BitcoinDark, ani ta sytuacja nie ulegnie zmianie, biorąc pod uwagę, że przyszłość tego projektu jest kwestionowana. Jest oczywiste, że BTCD jest obecnie głównie narzędziem spekulacyjnym, ponieważ nie ma wiele więcej do tego projektu. Czas pokaże, czy „integracja z Komodo zmieni sytuację na lepsze.

Czy istnieje oficjalna mapa drogowa BitcoinDark?W tej chwili nie ma nawet strony internetowej BitcoinDark. Jego poprzednia strona była nieaktywna od dłuższego czasu i nie wygląda na to, że programiści ją przywrócą. Biorąc pod uwagę brak komunikacji publicznej na temat tego projektu w tej chwili, oczywiste jest, że sprawy nie wyglądają najlepiej dla BitcoinDark. Tylko czas pokaże, czy ten projekt będzie opłacalny za kilka miesięcy, ale na razie nie ma prawdziwego powodu, aby inwestować w tę walutę.

O autorzeJdebuntJP Buntinx jest entuzjastą FinTech i Bitcoin mieszkającym w Belgii. Jego pasja do finansów i technologii uczyniła go jednym z wiodących niezależnych twórców bitcoinów na świecie, a jego celem jest osiągnięcie takiego samego poziomu szacunku w sektorze FinTech.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy